Інтерв'ю

Син екс-головного лікаря Кіровоградської обллікарні Миколи Шевчука заявляє, що його батька зганьбили, й вимагає сатисфакції (ФОТО)

. 9485

Тема звільнення головного лікаря Кіровоградської обласної лікарні активно обговорювалась медівниками Кіровограда. Як заявляв тоді сам лікар і журналістам «Гречки», його звільнення було скоріше політичним рішенням регіоналівського тандему, що був при владі. Нині його син Олександр Шевчук, завідуючий одним з відділень Кіровоградської обллікарні, через суди різних інстанцій довів, що рішення депутатів Кіровоградської обласної ради про відсторонення Миколи Тодоровича від посади було незаконним. В інтерв’ю виданню «З перших уст» Олександр Шевчук заявив, що вимагає сатисфакції й розповідає результати кількарічних судових тяганин, що мали б захистити честь та інтереси померлої людини.

 

Нагадаємо, екс-лікар Кіровоградської обласної лікарні Микола Шевчук у лютому 2012-го року був звільнений з посади головного лікаря. Депутати обласної ради голосували за його звільнення у той час, як сам Микола Тодорович перебував на лікарняному, що він особисто підтверджував «Гречці». На його місце виконуючим обов’язки призначили заступника головного лікаря Кіровоградського обласного онкодиспансера Ігора Макарука, а вже на наступній сесії обласної ради, в березні, головним лікарем стала нині очільниця лікарні Лариса Андреєва. Більше як через півроку, у листопаді 2012-го, Микола Шевчук помер після складної хвороби, що, на думку багатьох, виникла саме через звільнення.

– Олександре Миколайовичу, ви не боялися, що пошуки правди і для вас самого можуть закінчитися звільненням?

– Можу тільки сказати, що з боку керівництва обласної лікарні, де працюю завідуючим відділенням, не відчував жодного тиску. Я взагалі не хочу, щоб наша розмова сприймалася, як танці на кістках мого батька, обсмоктування загальновідомих фактів, спроба помститися, – відразу пояснює свою стриманість у висловлюваннях і делікатність співрозмовник. – Честь і ділову репутацію мого батька зганьбили, я всього лише хочу сатисфакції. Адже він багато років віддав медицині області, починав інтерном, потім працював лікарем Світловодської районної лікарні, головним лікарем Компаніївської, заступником керівника обласного управління охорони здоров’я, очолював обласну лікарню. Його знали багато людей, і я не міг допустити, щоб вони вірили різним нісенітницям. Не тільки тому, що я його син, а ще й тому, що він був для мене прикладом і наставником як лікар. Я тоді ще, три роки тому, вважав, і сьогодні це доведено в суді, що 17 лютого 2012 року мого батька, Миколу Тодоровича Шевчука, було звільнено незаконно.

– Коли у ЗМІ повідомили, що відносно вашого батька порушено кримінальні справи, головний лікар обласного онкодиспансеру Костянтин Яриніч зазначав, що такі звинувачення можна висунути будь-якому керівнику медичного закладу. Нещодавно ваш колега Андрій Гардашніков написав у своєму блозі про те, що жодна людина з вищою медичною освітою і тим більше, яка працювала в охороні здоров’я, не може сприймати серйозно зазначені в результатах комплексної перевірки порушення, приписані вашому батьку…

– Ви можете самі робити висновки з того, що прокуратура, яка відкрила дві кримінальні справи проти мого батька, ще тоді, в часи Януковича, згодом закрила їх за відсутністю складу злочину.

– Офіційною підставою для звільнення Миколи Тодоровича з посади головного лікаря, згідно з рішенням обласної ради, стало нібито одноразове грубе порушення, що призвело до неефективного використання бюджетних коштів. Наскільки я пам’ятаю, йшлося про те, що в обласній лікарні тривалий час не працював комп’ютерний томограф, а ваш батько нібито не вживав як керівник ніяких заходів.

– Так, томограф справді вийшов з ладу і його дуже довго не лагодили. Тому що для цього потрібно було 350 тисяч гривень. Але в суді доведено, що батько неодноразово звертався до обласної ради щодо виділення коштів на його ремонт, однак йому рекомендували відремонтувати за рахунок благодійних внесків. Офіційну відповідь було долучено до матеріалів справи. Зрозуміло, що зібрати необхідні кошти за один день було неможливо. В результаті, обласна рада виділила гроші, але поки вони надійшли, лікарня відремонтувала його власним коштом. Тому головний лікар звернувся до обласного управління охорони здоров’я з проханням перерозприділити виділені кошти на інші потреби медичного закладу, що й було зроблено. Пізніше Миколу Тодоровича як керівника звинуватили в неефективному використанні коштів, хоча все це проходило через управління охорони здоров’я.

– Що вирішив суд?

– Що обласна рада має спростувати недостовірну інформацію, наведену в рішенні про звільнення мого батька, шляхом розміщення рішення Кіровського районного суду на офіційному сайті. Взагалі ж я пройшов п’ять судів різного рівня, і хотів би подякувати своїм адвокатам, які зробили неможливе. Бо випадок, коли в суді відстоюють інтереси померлої людини, не характерний для судової практики. Крім того, ми зіткнулися з численними колізіями в законодавстві. На сьогоднішній день рішення суду набрало законної сили і оскарженню не підлягає.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама