файно

Інтерв'ю

«Наші діти від оптимізації семи спортивних шкіл Кіровограда не постраждають» - Віта Атаманчук

. 2893

«Гречка» продовжує інформувати читачів про ситуацію з сімома спортивними школами міста Кіровограда, що функціонують при фізкультурно-спортивних товариствах, які з 1 січня 2015 року Фонд соціального страхування припинив фінансувати.

Свої коментарі з цього приводу озвучили перший заступник міністра молоду та спорту України Ігор Гоцул, заступник начальника управління молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації Ул’яна Соколенко. Своє бачення цієї проблеми і шляхи її вирішення озвучила заступник голови облдержадміністрації Віта Вікторівна Атаманчук.  

- Кожен платник податку сьогодні хоче знати: куди ідуть кошти, наскільки ефективно вони використовуються? Зараз на державному рівні вирішується провести дуже серйозну інвентаризацію, ревізію різних закладів. Якщо ми говоримо за фізкультурно-спортивні товариства, то у районних центрах фінансування спортивних шкіл, що діють при ФСТ, майже на 100 %  вирішене. На території Кіровограда знаходиться сім дитячо-юнацьких спортивних шкіл. З їхніми керівниками мною було проведено зустріч, і поставлені певні умови. Якщо ми беремо їх на баланс міського або обласного бюджету, то ми маємо знати що беремо? Ми повинні знати наскільки реальними є ті тренери, побачити реальних дітей. Якщо ми побачимо, що є тренер, є учні у тих школах, вони будуть переведені до міських чи обласних спортивних шкіл. У проблемних семи спортшколах практично немає своїх спортивних баз, тож мова переважно йде про фінансування адміністративних правників. І сьогодні треба подумати: чи раціонально використовувати кошти на армію управлінців?
Ми даємо резерв часу - депутати обласної ради прийняли рішення і протягом чотирьох місяців фінансування цих ДЮСШ не припиняється. За цей час буде проведено повну інвентаризацію, переглянуто штат, кількість дітей, які займаються, з’ясуємо хто насправді дає результати, має спортивні досягнення, реальних учнів і, напевне, потім вирішуватимемо проблему з самими тренерами. Запевняю, що діти, які тренуються у системі спортивних шкіл не залишаться без можливості продовжити зайняття спортом. Крім того, ми маємо у Кіровограді чотири області спортивні школи і три міські спортивні школи. Думаю, що це питання буде вирішене.
Платнику податків ми маємо пояснити якщо на вісім тренерів у нас є три керівники то чи доцільно тримати більше двох десятків обслуговуючого персоналу – директорів, заступників, інструкторів, бухгалтерів. Можливо, дійсно Кіровоградська міська рада піде назустріч і буде створено одну спортивну школу. У нас є на це чотири місяці і ніхто напризволяще не залишає наших тренерів. Мова іде про те, що ми маємо з розумом продумати, проговорити як оптимізувати наші заклади. Треба говорити чесно, а інвентаризація це доведе, що все-таки були фіктивні і тренери і штатні розклади і відповідно витрачання коштів. Я думаю, що хто-хто, а наші діти не постраждають і це питання буде вирішене.

Євген Савранський

Поширюйте

Коментуйте


Реклама