файно

Інтерв'ю

Андрій Дещиця: «Володимир Путін розуміє лише аргумент сили»

. 3164

Санкції стосовно Росії мають бути подовжені; нині ж ніхто в Україні не піде на те, щоб відмовитися від частини своєї території в обмін на встановлення миру. На цьому сьогодні наголосив посол України в Польщі Андрій Дещиця.
"Напевно, що ніхто на таке не піде", - сказав він, відповідаючи на питання радіоведучого RMF FM, чи обміняла б Україна частину території на мир. Андрій Дещиця додав, що українці зараз захищають Європу не стільки від терористів, як від Росії, адже саме Російська Федерація розпочала війну і агресію. "Потребуємо підтримки в різних сферах, але сподіваємось, що дипломатична і політична підтримка залишатиметься основною", - зазначив посол.

На думку нашого посла, зараз як ніколи потрібні зусилля всіх держав світу, скеровані на засудження агресії і чинення тиску на Кремль. При цьому Київ зовсім не хоче ізолювати Москву, а навпаки - хоче з нею розмовляти. "Санкції мають бути продовжені. Не варто очікувати ефекту від них за місяць чи два, але через якийсь час вони подіють. Вони вже діють, але ширші наслідки підуть за деякий час", - переконаний український дипломат.

Говорячи про постачання зброї в Україну, він наголосив, що країна має власну зброю, а розмови про постачання зброї з інших країн мають провадити профільні міністерства і такі "консультації тривають".
Раніше Андрій Дещиця неодноразово наголошував: загроза з боку Росії існує не лише для України, а й для всього Євросоюзу, і Польща та країни Балтії це усвідомлюють. «Коли ситуація загострюється, позиція стає спільною і більш твердою, якщо хочемо досягти миру, то єдність потрібна весь час, - сказав пан Дещиця, зокрема, під час вчорашнього телеефіру на каналі TVP. - Якщо не буде тиску і твердої позиції Заходу, ми не переможемо сепаратистів і росіян. Путін розуміє тільки аргумент сили".

Наприкінці сьогоднішньої 9-хвилинної програми ведучий не втримався від болючого питання: «Як амбасадор, ви в стані зрозуміти почуття поляків від того, що у вашій країні піднімається культ Української повстанської армії Степана Бандери? Частина українців, особливо українців зі Сходу, не розуміють, що вони відчувають по відношенню до червоно-чорного прапора…"

«Це дійсно важке, але важливе питання, - відповів А. Дещиця. - Частина українців, особливо українців зі сходу, не розуміють, що вони відчувають у зв'язку з Бандерою. У цей же час Бандера, можливо, не прапор, а прапор червоний і чорний, що був і є відмінною рисою бойових дій на Майдані і боротьби опозиції проти агресії…».

«… але й у поляків є відчуття, що ми щиро за Україну, а в той же час Україна фактично «не відрізана» від того, що сталося у 40-х роках, і злочинів, які вплинули на поляків».
/Мається на увазі сумнозвісна «волинська різанина»/
«Я думаю, - вів далі посол України у Польщі, - що ми повинні спокійно, але за допомогою історичних досліджень, об'єктивних історичних досліджень аналізувати все це».
«І ви відчуваєте, що Україна зможе сказати, як держава: "Мені дуже шкода"?»
«Вже сказала».
«Але... Можливо, кілька разів ви це зробите? Можливо, кілька разів цей меседж варто повторити сильніше, можливо, більш інтенсивно?»
«Можливо, важко, можливо, на різних рівнях; та я думаю, що нині саме так і відбувається. Я думаю, що ми повинні більше думати про спільне майбутнє, і якщо ми будемо разом, ми від того сильніші. Я вважаю, що якщо є будь-які злочини, то й вам обов'язково потрібно пробачити і зробити це відкрито і чесно».

Повний відеозапис розмови Дещиці з польськими журналістами дивіться тут.
Підготував Олег БАЗАК

Поширюйте

Коментуйте


Реклама