файно

Інтерв'ю

Інтерв'ю Бориса Нємцова Financial Times - одне з останніх у його житті

. 2873

Кореспондент Financial Times зустрілася з Борисом Нємцовим в минулий понеділок. Ця розмова виявився одним з останніх інтерв'ю політика. Пропонуємо читачам «Гречки» витяги з нього.

Про стан сучасної Росії

Ми живемо в іншій країні порівняно з 2012 роком у країні війни і принижених, загіпнотизованих людей, які у 2011 році ностальгували за імперією, а тепер думають про себе як про великих. [Країні] масової істерії з приводу анексії Криму та агресивної пропаганди: Захід - це ворог, українці - фашисти і т. і. Путін користується цим.

Це схоже на принципи Геббельса: пропаганда повинна бути примітивною, правда не має значення, ідея повинна бути простою і її необхідно повторювати безліч разів. І вона повинна бути надзвичайно емоційна.

Про необхідність «здорового терпіння»

Громадська думка не може вічно залишатися такою [як зараз]. Це як маленькі діти, які врешті-решт припиняють ревіти. Путін бреше. Але він не може вічно приховувати різні речі. Буде все більше і більше могил. І люди відчують, що це погано, що він воює з братнім народом.

Потрібно здорове терпіння. Я впевнений, що з Путіним доведеться боротися довго, це буде довга битва. Ми говоримо про 2024. Чому я налаштований оптимістично? Тому що я впевнений, що цинізмом досягти нічого не можна. Путін використовує цинізм.

Про Путіна

Він повністю аморальна людина. Повністю аморальний. Він Левіафан.

Путін дуже небезпечний. Він набагато небезпечніше, ніж колись поради. У Радянському Союзі принаймні була система, і рішення приймалися в Політбюро. Рішення про війну, про вбивство людей. Їх не приймали тільки Брежнєв або тільки Андропов, але зараз саме так і відбувається.

Про найближче оточення Путіна

Путіна оточують люди багаті і слабкі. Відбувався відбір. Не залишилося жодної сміливої людини, яка б могла вплинути на нього. Всі кудись пішли. Включаючи [колишнього міністра фінансів Олексія] Кудріна, найсміливішого з усіх. Тому вони не можуть вплинути на нього, вони можуть тільки пристосовуватися.

Про майбутнє Путіна

Думаю, найголовніше - рейтинг Путіна впаде, поступово. На це підуть роки.

Згадайте [президента Сербії Слободана] Мілошевича і санкції. Протягом півтора-двох років люди почнуть розуміти, що відповідальність несе [саме] Путін. Тому моя робота як політика і блогера, проста: показати їм, що Путін означає кризу, Путін означає війну...

В армії і спецслужбах з'явиться опозиція. Чому? Тому що вони почнуть розуміти, що Путін зрадив армію. Подивіться, армія бореться в Україні, а він каже, що ні. Вони гинуть, а він їм не допомагає. Людей, які знають когось, хто був з цим пов'язаний, ставатиме все більше і більше. І через це в армії і спецслужбах виникне сильне роздратування. Він зрадник не Новоросії - забудьте про неї, це фріки - а справжньої армії. Псковської дивізії, Ульяновської, Брянської...
Друге - це бізнес. Як тільки рейтинг Путіна впаде, вони почнуть нас фінансувати. Високий рейтинг підтримки вселяє страх. А коли він впаде, страх відступить.

Про «точку абсолютного мінімуму»

Я не бачу сценарію для революції. Революції відбуваються тільки в тих країнах, де є енергія. У нас ніякої енергії немає. Для цього потрібна молодь, а в Росії дуже мало молодих людей.

Подивіться, де в останні роки траплялися революції - у всіх цих країнах повно енергії і молодих людей. Єдиний виняток - Україна, і вона була єдиною країною, де в останні 20 років не було ЖОДНИХ реформ.
У 2011 році [в Росії] була опозиція. Більше опозиції немає, тільки дисиденти. Зараз точка абсолютного мінімуму.

Про державне телебачення в Росії

Створене Путіним державне телебачення - це диявольська машина. [Всі програми, що дезінформують про ситуацію на Україні] - це вербування на смерть. Люди, що готують, - злочинці. Захід повинен припинити ставитися до них як до журналістів. Я говорив цим дурням, що їм потрібно зрозуміти: ці люди не журналісти, а пропагандисти. Вони працюють у ФСБ, в адміністрації президента, вони не журналісти. Чому ви не вводите санкції проти них?

Про загиблих в Україні російських військових і про ризик, який вони представляють для влади Путіна

Вони ховають їх тихо, тому що він це розуміє. Ось чому він це приховує. Зараз я працюю над цим.

Підготував Олег БАЗАК

Поширюйте

Коментуйте


Реклама