Тяжко пораненому спецпризначенцю Василю Беленю жагу до життя повернуло кохання (ФОТО)

Опубліковано . в Інтерв'ю

Кількість переглядів - 2182

Видання "Факти і коментарі" на своїх сторінках розповідає історію спецпризначенця з Кіровоградщини, якого врятувало кохання.

Рідні 21-річного спецназівця з Кіровограда Василя Беленя дізналися, що він живий, коли в Інтернеті з'явився сюжет, знятий російським телеканалом «Лайфньюз». Правда, дізнатися Васю на цьому відео можна з великими труднощами: у хлопця все обличчя в крові і гематомах, розірвана губа, ампутована права рука. Він ледве говорить, багато слів неможливо розібрати. Мета показу була зрозуміла з перших секунд відеоролика: продемонструвати, що «ополченці добре ставляться до Тяжкопораненого бійця, якого українські власті кинули на вірну смерть». Сепаратисти навперебій повторювали, як вони турбуються про здоров'я українського спецназівця, а сам Вася ледве чутно вимовив: «Порошенко, подивися, що ти зі мною зробив».
Батьки Василя не сумнівалися: видати цю фразу на камеру їхнього сина змусили.

- Вірите, мені було абсолютно все одно, що і де його змусили говорити, - важко зітхає батько спецназівця Юрій Белень. - Я побачив найголовніше - що мій син живий. І сподівався, що у мене з'явилася можливість його забрати. У тому телесюжеті сепаратисти заявили, що готові віддати Васю рідним - мовляв, тому, що самі не зможуть його врятувати. Васю дійсно погодилися нам віддати (як я пізніше дізнався, сина відпустили в обмін на когось із поранених сепаратистів). Незабаром після того телесюжету мені подзвонив чоловік. Представившись ополченцем, сказав, щоб я підготував реанімобіль. Того ж дня волонтери допомогли мені знайти машину, і ми поїхали за Васею.
Що з ним відбувалося в той момент, сам Василь пам'ятає погано. Він часто втрачав свідомість і лише часом приходив до тями.
- Навіть толком не пам'ятаю, що я тоді говорив на камеру, - зізнається хлопець. - Перед очима все пливло. Я тоді був в Алчевську, в якійсь маленькій лікарні. Розумів, що сходжу кров'ю і що тамтешні лікарі, навіть якби дуже захотіли, не змогли б мене врятувати - у них не було необхідного обладнання. А у мене все обличчя в осколках, порвана губа, порізаний очей ... І ось, коли я лежав у такому стані і з жахом думав, що буде далі, підійшов якийсь чоловік.
Представившись працівником «служби безпеки« ЛНР », він підкликав до мене журналістів з« Лайф-ньюз ». А ті сказали: «Зараз дамо текст, який ти повинен прочитати на камеру. Якщо зробиш, відпустимо тебе додому. Згоден? ».Я в той момент готовий був вхопитися за будь-яку можливість врятуватися. Розумів, що повинен вижити - хоча б заради своїх батьків. А моя «мова» все одно ні на що б не вплинула ... Фразу «Порошенко, подивися, що ти зі мною зробив» я ще пам'ятаю. Далі - пробіл. Слова про те, що «ополченці про мене піклуються», згадати вже не можу.
Натомість Василь пам'ятає все, що з ним відбувалося до цього. Наприклад, як отримав поранення. Це трапилося 16 лютого в Дебальцеве - на другий день після оголошення перемир'я. У той день Вася з побратимами в черговий раз мали доставити в Дебальцеве військову техніку з боєприпасами і забрати звідти поранених і вбитих.
- Це була вже не перша наша поїздка в Дебальцеве, - каже Василь. - Як і раніше, довелося добиратися полями й лісами. Я із ще кількома хлопцями їхав в БТРі. За нами йшли ще два КамАЗа і бойова машина піхоти. По дорозі в Дебальцеве ми кілька разів потрапляли в засідки. У перших двох випадках змогли відбитися. А під Новою Григорівка, коли вже йшли назад, не встигли - в наш БТР потрапив снаряд. Я навіть не почув вибуху. Відчув тільки сильний поштовх і удар в голову. Стало нічим дихати. Коли спробував відкрити очей, встиг побачити палець своєї правої руки, який фактично був відірваний і висів на клаптику шкіри ...
Наш БТР, звісно, заглох. Довелося вилазити і відступати. Пам'ятаю, наш командир закричав: «Хлопці, ви найкращі!» А замкомбата йому у відповідь: «Юрійович, все буде добре! Впораємося ». Хлопці, які могли ходити, вилізли. Я йти не міг. Спасибі побратиму Льоха Сазонову. Побачивши, що я стою на колінах, він мене витягнув. Леха тоді врятував багатьох хлопців ... Він же вивів мене в лісопосадку, наклав джгут на праву руку і пішов шукати для нас більш безпечне місце. Я залишився один. Пам'ятаю, лежав і відчував, як сходжу кров'ю. Уже вирішив, що це кінець. Як раптом почув поблизу голос Льохи. «Слава Богу!» - Подумав. Але разом з ним прийшли ще якісь люди. Це були сепаратисти. Виявилося, мій побратим ще раз потрапив у засідку. Його спіймали. А він навів бойовиків до мене і попросив допомогти - щоб я остаточно не стік кров'ю. Побачивши мене, всього закривавленого, з практично відірваною рукою, хтось із сепаратистів лайнувся: «Та його, б ... дь, добити треба! Чому не добили? »
Вони готові були це зробити. «Ні! Будь ласка! - Закричав Льоха. - Благаю, заберіть! Йому терміново потрібна допомога ». На щастя, сепаратисти погодилися. Мене завантажили в «Урал» і відвезли до лікарні в Алчевську.
- Ми з дружиною в той момент вже місця собі не знаходили, - каже Юрій Белень. - Розуміли, що щось трапилося. До цього син щодня виходив на зв'язок. Дзвонив і повідомляв, що живий-здоровий. А тут пропав. Два дні телефон був «поза зоною доступу». Потім зв'язок з'явився. Зрадівши, ми з дружиною почали дзвонити. У якийсь момент син узяв трубку. І вперше в житті заговорив зі мною російською. «Привіт, - сказав слабким голосом. - Як ви? Як Максимка? »Він мав на увазі свого трирічного братика. І додав: «Я вас люблю. Вибачте ». Мені стало зрозуміло, що він у полоні.

- У той момент я вже був у алчевської лікарні, - згадує Вася. - Там мені дістали осколок з ока. До цього ампутували праву руку. У лікарні доводилося спілкуватися з сепаратистами. Більшість медиків теж підтримували бойовиків. Лікарі, незважаючи ні на що, ставилися до мене нормально. Але зате я страшенно боявся одну літню санітарку. Заходячи до нас в палату (зі мною лежали ще кілька поранених військових), вона обзивала нас і говорила: «Та я б вас усіх тут розстріляла! У мене через вас син без руки залишився! ».Коли вона була на зміні, я навіть в туалет боявся проситися. Доводилося терпіти.

Після обміну полоненими Василя відвезли до Харкова. Там у лікарні він зустрівся з батьком.
- Пам'ятаю, побачивши сина, я сказав: «Ти будеш жити довго і щасливо, чуєш?» - згадує Юрій Белень. - Вася мовчки подивився на мене, а потім - на свою ампутовану руку. «І що з того, що в тебе немає руки? - Продовжував я. - Розповісти тобі, яких висот домагалися люди, у яких не було рук і ніг? ».Я підготувався до нашої зустрічі. І почав розповідати синові про реальних людей, які, будучи інвалідами, отримали освіту, знайшли хорошу роботу, стали паралімпійцями, завели сім'ю. Мені не довелося нічого вигадувати - на щастя, таких прикладів навіть у нашій країні більш ніж достатньо. «Пам'ятаєш, ти хотів вчити англійську? - Кажу. - Тепер у тебе є час. Якщо хочеш, вивчимо разом. А ще, як ти і мріяв, поступиш на юриста. Директор нашої агрофірми вже сказав, що з радістю візьме тебе на роботу ». Син слухав, не перебиваючи. Але по його погляду я розумів, що кажу все це не дарма.

Пізніше Вася зізнався: татові слова дали йому надію. Але в той момент він думав не тільки про батьків. Вася боявся, що більше ніколи не побачить дівчину, яка йому подобалася.

- Надю, - усміхається Юрій Белень. - Вони познайомилися трохи більше року тому, коли син проходив строкову службу в Донецьку. Спілкувалися в основному по телефону і по Інтернету. А коли почалася війна і Васю відправили на схід, вони дуже зблизилися. Під час ротації син навіть привозив її до нас додому. Мені сподобалася ця дівчинка, але після того, як Васю поранили, я не був упевнений, що коли-небудь ще її побачу. Навіщо їй, красивою молодій дівчині, інвалід? До того ж я знав, що її батьки не схвалювали їх з Васею відносин. Виявилося, що я Надю недооцінив. Побачивши Васю в телесюжеті, пораненого, закривавленого, без руки, вона все кинула і приїхала до Харкова.
- По-іншому і не могло бути, - каже Надя, тендітна мініатюрна шатенка. - Побачивши Васю по телевізору, я зраділа, що він живий. Для мене це було головним. Я знала, що з усім іншим ми впораємося. Ну і що, що ми були знайомі трохи більше року? Не знаю, як там буває у інших, а мені цього часу вистачило, щоб полюбити.
Війна нас тільки зблизила. Коли його відправили на схід, я зрозуміла, що по-справжньому боюся його втратити. Вася весь час був на передовій. Пройшов Красний Лиман, Солнцево, Амвросіївку, Кутейникове, Саур-Могилу ... Йому рідко давали вихідні. Але коли це траплялося, ми обов'язково зустрічалися. Через те що Донецьк був окупований, він, солдат української армії, не міг до мене приїжджати - це було дуже небезпечно. Зустрічалися на нейтральній території. Коли Васі дали коротку відпустку, ми вдвох поїхали до нього в Кіровоградську область. Вася хотів, щоб я познайомилася з його батьками.
Поки він був у зоні АТО, ми весь час зідзвонювалися. За три дні до того, як його поранили, теж подзвонив. Повідомив, що його відправляють у Дебальцеве. І ... пропав. З тих пір я трималася тільки на заспокійливих. Коли побачила його по каналу «Лайф-ньюз», готова була в ту ж секунду їхати до нього. Але не знала куди. На щастя, незабаром його забрали до Харкова.
- Васін батько сказав, що ви поїхали до коханого всупереч волі своєї мами ...
- Це правда, вона мене не зрозуміла. У нас в Донецькій області все дуже складно. У моєму рідному селі говорити, що ти підтримуєш українську армію, рівносильно самогубству. Більшість сусідів - затяті сепаратисти. Мої рідні підтримували Україну, але говорили про це тільки вдома на кухні. Одна я не приховувала, що закохана в бійця української армії. У відповідь чула погрози, образи. Половина хлопців з моєї групи в медичному коледжі влаштували мені бойкот. Минуле літо було найстрашнішим в моєму житті. Доводилося засинати і прокидатися під звуки пострілів, ночувати в підвалі ... Ми з Васею і раніше говорили про мій переїзд до Кіровоградської області. Але тоді це були тільки плани. А коли я побачила, як він постраждав, зрозуміла, що повинна зробити це прямо зараз. Кинула училище, зібрала речі і поїхала. З тих пір додому більше не поверталася. Мама не хотіла, щоб я їхала, образилася ... Але я знаю, що вона все одно за мене переживає. Весь час запитує у сестри, з якою я спілкуюся, як у мене справи.
Сподіваюся, коли-небудь ми помиримося і вона познайомиться з моїм Васею. А він вже скоро видужає, ось побачите! Пам'ятаю, як я боялася нашої першої зустрічі. «Раптом він вирішить, що я з ним з жалю? - Думала. - Або взагалі не захоче зі мною спілкуватися? ».Я не знала, що потрібно говорити, і вчинила так, як відчувала. Просто підійшла до нього, взяла за руку і сказала: «Я завжди буду поруч. Я тебе люблю ».

Коли Вася зрозумів, що кохана дівчина його не кине, він змінився до невпізнання. Тепер хлопець впевнений, що у нього все буде добре.

Так Надя залишилася в Кіровоградській області. Навчається в медучилищі, живе в гуртожитку. А по вихідних приїжджає до батьків Васі.

- Ми тепер як одна сім'я, - говорить Юрій Белень. - З появою Наді син піднісся. Став набагато швидше відновлюватися. Волонтери допомагали нам збирати гроші на медикаменти. Спасибі добрим людям, які врятували життя мого сина. У цей важкий час я дізнався, що таке людська доброта. На жаль, зіткнувся і з справжньою підлістю. Нещодавно шахраї вкрали гроші з Васиной картки. Там було всього шість тисяч, але для нас це немаленька сума. Дружина написала заяву в міліцію, проте сумніваюся, що злочинців, які це зробили, знайдуть.
Вася просить мене не засмучуватися. Каже, що це не головне. Після того як син зрозумів, що Надя його не кине, він змінився до невпізнання. Мені більше не потрібно його заспокоювати - він і сам знає, що все буде добре. Днями, знову-таки завдяки волонтерам, Вася відлетів на реабілітацію до Німеччини. Подзвонив звідти і каже: «Тату, як тільки я повернуся, ми з Надею зіграємо весілля. Можеш купити обручки? ».« Ну ви даєте! - Сміюся. - Почекай трохи. Скоро приїдеш - разом купимо ». А сам не натішиться. Адже мій син знову посміхається. І мені більше нічого не потрібно. Відповідаючи на запитання журналістів про те, як йому вдається триматися і так швидко відновлюватися, Вася сказав: «У мене є моя Надя. Не дарма ж кажуть, що надія - найголовніше в житті ».

PS. Нещодавно волонтери повідомили Васі, що є можливість придбати для нього італійський протез руки. З цим протезом хлопець зміг би навіть ворушити пальцями. Він коштує 45 тисяч євро. Всі, хто хоче допомогти Васі здійснити мрію, можуть перерахувати гроші на його картку в «ПриватБанку»: № 4731217103560213, Белень Василь Юрійович

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв