Інтерв'ю

Бразилець Джанлука: «Я проживаю в Сан-Паулу і люблю українську мову»(ВІДЕО)

. 6425

«Привіт! Мене звати Джанлука, і це мій блог про українську мову. Я хочу поширювати ця мова в Бразилії, тут вона не дуже відома, хоча є велика українська колонія. Я вважаю, що немає багато сайтів або блогів на українська мова, тому я і зробив цей блог. Якщо ви бажаєте вивчати моя рідна мова, я зможу і захочу допомогти. До побачення!»

 Ось на таке цікаве відеозвернення натрапила я на просторах Інтернету. Спочатку не повірила власним вухам. Передивилася три рази. Бразилець говорить українською? Дивина, та й годі. Швидко знайшла Джанлуку в соцмережі, додалася в друзі, роздивилася фотографії. Так і є – симпатичний 20-річний чорнявий бразильський хлопець, обмотаний футбольною символікою, часто в компанії з іншими життєрадісними фанатами. Джанлука був дуже привітний й одразу погодився відповісти на море запитань, а точніше океан, більший за той, який розділяє наші країни... Але, як кажуть, до чого техніка дійшла! Сьогодні маємо можливість узяти інтерв’ю в людини, яка знаходиться на іншому кінці світу!
(прохання не зважати на мовленнєві неточності, стиль співрозмовника збережено)

– Доброго дня, Джанлука! Невже ви справді з Бразилії і вивчаєте українську мову?
–    Привіт! Так точно. Я проживаю в Сан-Паулу і люблю вивчати українську мову.

– Скажіть, будь ласка, чому саме українська мова? Чим вона вам подобається більше, ніж якась інша мова?
– Я почав вивчати українську, бо я полюбляю один музичний гурт з Латвія. Я думав, що вони співали по-російська, але це була латиська мова. Мені стало цікаво, потім я почав читати про Латвію, Росію, Україну. Мені дуже сподобалися люди, музика, футбол з Україна.
Коли люди кажуть «Це добре, ніколи не зустрічав іноземця, що вивчає українську мову», мені приємно це слухати.
Ви знаєте, що в Бразилії, в штаті Парана, є велика українська колонія (діаспора – ред.)? Це недалеко від мене, це сусідній із нами штат. В Парані живуть багато людей із України, Росії, Польщі, Німеччини.

– Ви знайомі і спілкуєтеся з кимось із українців з діаспори?
–    Ні, але я маю багато українських друзів в Інтернеті і з радістю спілкуюся з ними, вони допомагають мені вчити мову.

– Як давно ви почали вивчати українську?
– З травня 2011 року.

– Ви робите великі успіхи! Як вам вдається вчити мову самотужки, без підручників та вчителів? Ви шукаєте програму в Інтернеті?
–    Ну... Я бажаю вивчати мову, але це справді важко тут, бо люди знають тільки іспанська та англійська мова... Я почав з українського алфавіту, я не міг зрозуміти: «Що це???» Але насправді вивчити букви було дуже легко. Потім я користувався функцією «Перекласти сайт українською мовою», тобто вивчав знайомі мені сайти українською мовою. Після я перекладав українські пісні.

– Які українські виконавці вам найбільше сподобалися?
–    «Океан Ельзи», «С.К.А.Й.», «Скрябін», «ТІК», «Монте Крісто» та інші. Я ще знаю «Гудімов» та Софія Ротару.

– А що кажуть ваші друзі про ваше захоплення? Вони не хочуть за компанію з вами теж вивчати українську мову?
–    Один із моїх друзів також знає українська мова. Він лише трохи розмовляє, але знає. Він почав її вчити, коли зустрів хороших українських друзів в Інтернеті. Ми з ним завжди говоримо по-українська, коли говоримо про футбол або їдемо в поїзді.

– А котра зараз у вас година? Ніч чи день? Вечір чи ранок?
– Тепер 11 ранку (в Україні на той час – 15.00, різниця в часі 4 години – ред.), +25 градусів.

– 25 градусів тепла!!! А в нас 2 градуси морозу. Невже у вас літо?
–    Так, у нас зараз літо. Я вірю, що тепер дуже холодно в Україні.

– Це ще не дуже холодно. Буває 15-20 градусів морозу, тоді справді дуже холодно. А потім, коли у нас буде літо, у вас буде зима?
–    Так, але вона не така холодна. В нас немає такого сильного морозу.

– А що в Бразилії знають про Україну?
–    Вони думають «В Україні є тільки сніг і холод», але я їм кажу, що це неправда. А ще в Бразилії більшість говорять «Україна є Росія», але, на мою думку, вони є дурними. Я вивчав також і російську мову, але українська мова є зовсім інша. Вона дуже відрізняється і є набагато більше красива. Мені приємно вивчати саме українську мову.

– Якщо мову любити, вона здається легкою... У нас насправді не все просто з українською мовою, багато людей говорять в Україні російською.
–    Так, дуже шкода. Мені сказали, що у 1986 році в Донецькій області ВНЗ зовсім не розмовляли по-українська.

– Не тільки в Донецькій і не тільки в 1986, зараз теж лишається багато проблем. Тому для українця і справді дивно, що ви – житель Бразилії – вивчаєте нашу мову.
–    Якщо я відвідати Донецьк і говорити по-українська, що буде статися?

– Насправді українці – добрі й гостинні люди, але трапляються недалекі й агресивні. Українці пригостять вас варениками. Ви колись їли вареники?
–    Так, це дуже смачно! Я колись хочу приїхати в Україну, маю такі плани.

– Хотілося б дізнатися більше про Бразилію. Як вам живеться? Чи задоволений народ Бразилії своєю владою (урядом)?
– Ні. Наша країна корумпована... Уряд обкрадає людей через дуже великі податки.

– Розкажіть про ваших батьків, ким вони працюють?
–    Мій тато – поліцейський, тепер він розслідує кримінальні справи, а раніше ловив злочинців. Моя мама – вчитель фітнесу, а ще захоплюється грати в теніс.

– А ви, Джанлука, який спорт любите?
– Футбол!!! Я вболіваю за збірну України!

– О, тоді ви знаєте, що останній Чемпіонат Європи проводився в нас, в Україні. Його виграла Іспанія, яка у фінальному матчі грала з Італією. А ви за кого вболівали?
–    Ніяка Італія, ні! Тільки Україна!!! Я дуже хочу, щоб Україна приїхала в Бразилію на Чемпіонат світу в 2014 році!

– Я також на це сподіваюся. Дуже вам дякую за розмову! Що б ви хотіли передати нашим читачам?
–    Я дуже радий, що можу вивчати вашу мову, це найкраща мова у світі. На все добре! Я піду грати у футбол.

Спілкувалася Надія Паливода

Поширюйте

Коментуйте


Реклама