Інтерв'ю

"12 балів" і жодної "Кукарачі"

. 7662

www.gre4ka.com.ua

Цього року обласне телебачення змінилося. Серед іншого, з ефіру зникли передачі „Варіант 14 - 20” й улюблена з дитинства „Кукарача”. Але з’явилось нове шоу - „12 балів”, яке сьогодні привертає до екранів дитячу аудиторію. Завтра , в суботу, відбудеться останній ефір першого сезону. „Гречка” вирішила "рознюхати" що до чого і розпитала про те, що цікавить, Наталю Устименко – автора сценарію і редактора програми, Юлію Головкіну – кастинг-директора, Володимира Крутоуса – ведучого і керівник проекту «12 балів». „Гречка” пишається тим, що для нас вони просто Наталка, Юля і Володя.

- Де і чому зникла „Кукарача”? НАТАЛКА: Я вважаю, що "Кукарача" не зникла, вона просто дещо трансформувалася і зараз це інша програма. Мабуть, це було на часі, бо 15 років для телепрограми – це забагато. Ми переформатувалися у шоу для школярів, на кшталт „Найрозумніший”, але воно має відмінності, звісно ж. Телевізійна студія „Кураж” залишилася. Навантаження на дітей дещо зменшилося. Вони від цього страждають , безперечно. Бо для них головне - бачити свою роботу в ефірі. Зараз займаємося тим, що знімаємо маленькі дитячі анекдоти – спрощений „Єралаш”. Вони заповнюють перерви у програмі „12 балів ”. Старша ж група працює помічниками ведучого і журналістами на цій програмі : виконують дуже велику частину роботи.

www.gre4ka.info

- Володю, а тебе досі діти на вулиці зустрічають і називають „кукарача”? ВОЛОДЯ: Так, мене ще асоціюють з „Кукарачею”. Але після того, як наш стиліст Наталка Горбачова вигадала мені такий імідж з волоссям , я вже „ патлатий кукарач”. НАТАЛКА: Пан Ляпка. ВОДОДЯ: Ну, діти називають пан Ляпка, хтось ще якось, але взагалі-то перебудова в образі відбулася. „ Кукарачу ” згадують, але і „12 балів ” своє місце вже знаходить в обласному телерадіомовленні.

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

- Ви починали колись разом з „ Куражу ” і об’єдналися зараз. От чи студія „ Варіант ” від цього постраждала? ЮЛЯ: Я б не назвала когось постраждалим. Студія розпустилась і все. Кожен пішов своєю дорогою. Діти пішли шукати себе. ВОЛОДЯ: Юля, Наталка і я – всі ми починали з програми „Кукарача”, а „Кураж” з’явився на 5 років пізніше. Зараз ми в тому ж складі. ЮЛЯ: Все розвивається по спіралі і виходить на новий виток.

- Кому взагалі в голову прийшла ідея робити таке дитяче шоу? Це була виробнича необхідність? ВОЛОДЯ: Сталося так, що попередній формат себе вичерпав. Нове керівництво запропонувало новий проект, і в Наталки з’явилась ідея шоу. Так було створено „12 балів”. ЮЛЯ: Спочатку була ідея „Шоу відмінників”. Це була робоча назва. Залишити її ,звісно, не можна було, адже люди думали б, що це програма для тих, хто дуже добре вчиться. А нашим завданням було створити шоу, у якому участь могли б брати всі. Звичайно, більшість приходила тих, хто добре вчиться. Але траплялося так, що відмінники вилітали в першому турі, а ті, хто гірше вчиться , доходили до фіналу. Бо тут важливо не скільки людина знає, а як швидко вона може мобілізувати знання у потрібний момент.

www.gre4ca.com.ua

www.gre4ka.info

- А звідки взагалі беруться ці діти? ЮЛЯ: По-перше, йде реклама про кастинг. По-друге, ми розмістили оголошення практично у всіх школах міста. Також самі ходили по класах і заохочували дітей, часто нам допомагали і підтримували директори. - Але такого піару, як у „Ранкової кави” і „Зроби собі шоу”, у вас не було. Чомусь вас так "обійшли"... Щось на зразок „ми воду налили, а ви вчіться самі плавати”. ЮЛЯ: Десь так і було (сміється). І цьому є два пояснення. Перше - ми такі розумні, що самі справимося. Друге – є проекти більш цікаві з точки зору реклами. ВОЛОДЯ: Я вважаю, що найголовнішим є те, що нам дали волю і ми «випливли».

- А як відбувався відбір учасників, що було визначальним на кастингу? ЮЛЯ: Діти із заповненими анкетами щосереди приходили в бібліотеку Гайдара. А кастинг.. Ну, це голосно сказано. Ми для себе перевіряли рівень амбіційності учасників і можливість зібратися із силами.

- От ви собі придумали таке шоу і у вас усе одразу вийшло? ЮЛЯ: Ні-ні (сміється). У нас були великі проблеми з прасувальними дошками. - Тобто? ЮЛЯ: От в студії на першому шоу, щоб дітям було зручно писати стоячи, замість столів закупили прасувальні дошки. Пофарбували в біле. Були діти,які, помітивши це, казали: „Я прасувати не вмію, чого я сюди прийшов?”. Усе робилось в останній момент. На першому ефірі фарба ще липла. Від дошок потім відмовилися. Інакше виходило шоу домогосподарок.

www.gre4ka.info

- Скільки дітей взяли участь у проекті? ЮЛЯ: Близько двохсот . Наступного року ми плануємо залучити інші міста області і села, адже зацікавлені вже телефонували. ВОЛОДЯ: Але хотілося б, щоб і більше місцевих шкіл долучилося, бо цього сезону учасники були лише з 10 шкіл. А їх у нас 40!

- А є можливість вийти на всеукраїнський рівень? ЮЛЯ: Це не від нас залежить. Але що стосується творчості і техніки – ми готові.

- Що буде нового в наступному сезоні? ВОЛОДЯ: Зміняться завдання. Розробиться нова прозора і чітка система. ЮЛЯ: Можливо, перші відбіркові ігри будуть командні. А ще ми хочемо зробити гру для вчителів...

- Що ж, будемо дивитися суботній ефір і чекатимемо новинок у наступному сезоні. Успіхів вам!

Записали Валерій Лебідь, Настя Дзюбак

Фото: Наталії  Устименко

Поширюйте

Коментуйте


Реклама