Ексклюзивне інтерв`ю екс-секретаря Кіровоградської міської ради(ВІДЕО)

Опубліковано . в Інтерв'ю

Кількість переглядів - 7717

Депутати Кіровоградської міської ради відправили у відставку секретаря міськради Володимира Смірнова.
Подія сталася під час сесійного засідання, коли депутати мали затвердити новий регламент роботи Кіровоградської міської ради.

www.gre4ka.info

В порушення закону Про доступ до публічної інформації проект рішення про звільнення секретаря не був оприлюднений у встановлений законом термін і був винесений під час засідання з голосу. За внесення питання про недовіру міському секретарю свої підписи поставили представники більшості груп та фракцій. «Злив» секретаря і його однопартієць і з "Самопомочі", представники БПП, "Батьківщини", Радикальної партії та "Свободи": Бойко, Захаров, Артюх, Маламен, Бєжан, Цертій, Белов, Калапа, Згривець, Терзов, Зайченко, Санасарян, Кріпак, Колісніченко, Розгачов, Капітонов, Гребенчук, Яремчук, Демченко, Горбовський, Товстоган, Мельниченко, Волков, Голофаєв, Деркаченко.

 У голосуванні взяло участь 27 депутатів. Перед голосуванням депутати групи «Рідний Край» та «Опозиційного блоку» на знак протесту покинули сесійну залу.

www.gre4ka.info

Проти звільнення Смірнова проголосував 1 депутат, 26 – голосували "За". 

Про причини звільнення Володимир Смірнов написав на своїй сторінці в Фейсбуці. Подаємо текст допису з незначними стилістичними правками:


«Коли я став депутатом Кіровоградської міської ради, то ініціював створення депутатської групи "Європейський вибір". В неї увійшли: РПЛ, Самопоміч і Свобода. Ідея була в тому, щоб об'єднати невеликі демократичні сили, і мати можливість впливати на ситуацію в місті. Нас стало 8, а це вже серйозна сила. Так я став секретарем міськради.

Ми повністю підтримали міського голову, дали йому карт-бланш. Приймали все що він пропонував, приймали всі, навіть спірні його рішення.

Я особисто неодноразово відстоював його перед колегами депутатами, казав: дайте людині час попрацювати, вникнути, адаптуватись до нової для нього посади, дайте можливість проявити себе, зачекайте, потерпіть.

В той же час, і я набував досвіду як секретар. Адже поставився до цієї роботи з усією відповідальністю та наполегливістю, враховуючи брак досвіду.

Однією із головних функцій секретаря є забезпечення рівних можливостей та умов для кожного депутата, незалежно від того він в більшості чи в опозиції. Бо за кожним депутатом - його округ і його виборці – містяни. І я це сприйняв надзвичайно серйозно і намагався надати таку рівність депутатам.

Наступним важливим і принциповим для мене питанням були самі демократичні принципи: демократичний шлях прийняття рішень, баланс між повноваженнями і контролем, унеможливлення одноосібного керування. Як показує історичний досвід, одноосібне керування - хибний і слизький шлях.

Для цього, я намагався відстоювати і інтереси депутатів перед міським головою.

Наступне, що було принциповим для мене - дотримання домовленостей. Саме тому, я підтримував кандидатуру Колісниченка, навіть в розріз із позицією інших представників САМОПОМОЧІ.

І ще, для мене було надзвичайно важливе питання нового регламенту. Бо я був його ініціатором і дуже багато зусиль прикладав до його розробки і просування.

І от, на другому засіданні другої сесії, Андрій Павлович оголошує: «Трете засідання другої сесії буде присвячено питанню регламенту КМР7». Супер, думаю я. Нарешті.

В періоді між засіданнями, я презентував проект регламенту на планово - бюджетній комісії, і там Ігор Волков зауважив, що я, як секретар, відповідальний за неврегульоване питання, із двома депутатами, які не увійшли в жодну депутатську комісію і треба з цим щось робить, бо це ж мої обов'язки. Ок, кажу, врегулюємо.

Іду до мера, щоби погодити, запропонував внести зміни до положення і розширити склад комісій з 7 до 9 депутатів. Мер запропонував розширити склад тільки комісії ЖКГ, до якої були написані заяви двох депутатів і в якій не було представників групи «Рідний Край» і «Опозиціного Блоку».

І це дійсно важливо, щоби всі депутатські фракції могли представляти інтереси своїх виборців в комісії, яка регулює одну з найважливіших сфер - ЖКГ.

На тому й домовились. Були підготовлені проекти рішень, поставлені в порядок денний, матеріали роздані депутатам.

На погоджувальній нараді, за день до сесії, міський голова знімає два питання по комісії ЖКГ, і підтримує пропозицію Волкова перенести питання регламенту з позиції №2 в порядку денному, на позицію №170. Тобто в кінець.

Я не погоджувався, наполягав на збережені попередньої домовленості, що це засідання присвячене РЕГЛАМЕНТУ і це питання не може бути останнім. Та мер моїх доводів до уваги, на жаль, не взяв.

Тоді, я звернувся до депутатів Європейського Вибору, з пропозицією відстояти моє питання, і врешті решт, стати групою яка може відстоювати свої питання, навіть врозріз із позицією мера. Депутати мене попередньо підтримали, та стояло питання як це робити, і де взяти більшість.

В форматі існуючої, так званої, "більшості" - було зрозуміло з погоджувальної наради що підтримки немає.

www.gre4ka.info

Тоді я звернувся до групи «Рідний Край» і до «Опозиційного блоку». Оскільки їх цікавило представництво в комісії ЖКГ. Ми домовились про створення ситуативної більшості на 3 питання : регламент і комісії.

Я вбачав в прийнятті регламенту "умовною опозицією" як вірний і практикований в світі досвід. Бо регламент прийнятий опозицією - це хороший, демократичний регламент.

Отже, зранку перед сесією «відпала» Свобода, мовляв - ми не можемо голосувати разом з «ОБ», та без двох в нас вистачало до більшості, і ми пішли в цю процедуру без них.

На жаль, в самий відповідальний момент, коли вже розпочалось голосування за порядок денний, отримав повідомлення від «Радикалів»: ми не підтримаємо... Ситуативну більшість було провалено.

www.gre4ka.info

Ясно, що для мене це був суттєвий і болісний удар. Я відповів, що вихожу з «ЄВ». Далі ви все знаєте.

Мене звинуватили що я продався і бог знає ще в чому, виключили з «Європейського Вибору» і зняли.

Я намагався створити реальну депутатську групу, яка могла би не «прогнутися» і відстояти свої інтереси. Та на жаль, сталося те як сталося.

Висновки - кожен зробить свої. Я свої.

Для мене ця посада ніколи не була і не могла бути тим важелем, яким мене можна тиснути чи тим гачком, за який мене можна смикати. Бо коли постає вибір між принципами і посадою - я залишаюсь на своїх принципах».

www.gre4ka.info

Буквально відразу після звільнення Володимир Смірнов дав ексклюзивне інтерв’ю порталу «Гречка».

Відео: Валерій Лебідь

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Коментарі  

 
-3 # Прохожий 30.03.2016, 15:10
Цитую Рома:
"депутати групи «Рідний Край» та «Опозиційного блоку» на знак протесту покинули сесійну залу"

Совпадєніє? Не думаю :-)

И ежу понятно, что Володя переметнулся. За это и "слили" его. Вопрос в другом, что ему за это обещали?
Цитата
 
 
+2 # Рома 30.03.2016, 14:35
"депутати групи «Рідний Край» та «Опозиційного блоку» на знак протесту покинули сесійну залу"

Совпадєніє? Не думаю :-)
Цитата
 
 
-3 # СаняF 30.03.2016, 10:14
Свої ж і турнули. І вочевидь не дарма. Чого тепер жалітися?
Цитата
 
 
-5 # Олег90 30.03.2016, 09:41
Смирнов скорее был не секретарем горсовета, а секретарем Фейсбука. Я понимаю, прогресс там и все дела, но что конкретного он сделал на своем посту? Чет не заметно было за ним никаких конкретных дел.
Цитата
 

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити