Ірина Ткаченко: "Ми допомагаємо активним громадянам реалізувати свої ідеї"

Опубліковано . в Інтерв'ю

Кількість переглядів - 1638

Чотири дні активні кіровоградці провели в Запоріжжі на острові Байда, вивчаючи тему урбаністики. Організатор Mediа Urban Camp Ірина Ткаченко розповіла "Гречці" про всі подробиці кемпу.

- Які задачі ставилися перед проектом Media Urban Camp, наскільки їх вдалося реалізувати?

- Тематика урбаністики зараз дуже актуальна, але в Кіровограді цей напрямок малорозвинений. Оскільки ми працюємо в системі освітніх кемпів, ми вирішили підняти тему урбаністики. Ставили перед собою мету створити середовище, де люди з різних міст зможуть обмінятися своїми успішними практиками: що вони корисного роблять для міста, які проекти реалізовують, щоб відбувся міжміський діалог. Наскільки нам це вдалося? Були учасники з різних міст. Їх було не багато, але тут був головний не кількісний, а якісний показник. Були цікаві проекти з Житомира, Києва, максимально ми залучили запорізьких активістів, які відгукнулися. Переважна більшість учасників була з Кіровограда. Ми побачили, що Кіровоград не програє у всеукраїнському контексті. Житомир продемонстрував цікавий проект «Твоя країна», який у Кіровограді не розвивається, але ми можемо запозичити, посилити спробувати щось подібне зробити в нас. Однією з задач була спроба створити інкубатор ідей, щоб учасники кемпу могли надихнутися отриманою інформацією, поглянути на своє місто значно ширше не як на промислові осередки, а як на гуманітарний простір, де починається осмислення себе у місті. Посил, що був від спікерів і окремих учасників – це діалог, партнерство і обмін досвідом. На цьому наголосив один зі спікерів Антон Ємельянов. Він переконаний, що зараз є потреба створювати платформи для обміну досвідом. Свідомі громадяни осмислюють пройдений іншими людьми досвід, адаптовують у своїх умовах міста, не допускаючи помилок, які пройшли колеги з інших міст. Звичайно, це складні речі, але я сподіваюся, що учасники після кемпу спробують втілити їх у життя. Хто вже реалізовував, організують щось набагато якісніше, системніше і в командах, а хто лише починає втілювати навіть не проекти, а певні ініціативи, акції - спробують себе в ролі ініціаторів, менеджерів. Кожна людина може сформувати навколо себе такий простір однодумців, з якими можна щось реалізовувати в команді.

- Кілька слів про тренерів кемпу, наскільки цінну інформацію вони дали учасникам?

- Я запрошувала людей, яких знаю особисто, яких бачила в дії як тренерів, у яких є цікаві практики, успішний досвід. Зокрема нас вчив киянин Антон Ємельянов - конвергентний журналіст, людина, за спиною якої величезна кількість проектів. Він був спікером на осінньому проджект кемпі. Тут він долучився до нас аж на три дні, що є дуже цінним; киянин Віталій Селик – людина з досвідом організації різноманітних як довгострокових так і короткострокових проектів, акцій протесту. Я давала свободу вибору для тренерів за напрямком, але робила акцент на інструментах – на конкретних практичних речах, щоб повернувшись додому, учасники кемпу могли їх втілити. Також до нас долучилися запорізькі активісти. Відгукнулися представники ІТ-кластеру, які презентували свою спільноту. Було спілкування з Валентином Терлецьким – музикантом, письменником, поетом, журналістом; доктором наук, викладачем Запорізького національного університету, колишньою кіровоградкою Оленою Семенець; аспіранткою ЗНУ, медіаурбаністом Мариною Галич. Всі спікери, тренери - різного характеру, сфер діяльності, досвіду і це вносило свій колорит, не було однотиповим, але складалося в певні пазли. Чотири дні замало, щоб осягнути ці складні речі, але це перша точка, з якої почнеться пошук подіумів. Далі ще будуть проекти, пов’язані з урбаністикою. Зараз ми працюємо над створенням громадського урбан-журналу Кіровограда. Вже були візійні сесії, на які ми запрошували редакцію столичного урбан-журналу «Крафт». Логічно, що в темі урбаністики ми будемо і далі системно та стало працювати. Це не одноразовий проект. Ми свідомо намагаємося актуальну для України тему поширювати у Кіровограді, хочемо спробувати викликати містян на діалог і залучити для створення громадського журналу на волонтерських засадах, наскільки містяни готові створювати альтернативне видання – не новинарне у класичному розумінні, а концептуальне, що поширюватиме історії успішних кіровоградців у їхніх сферах діяльності. На цьому наголошував Антон Ємельянов – історії успіху зараз є актуальними для України. Важливо, що всі запрошені тренери були освітніми волонтерами, оскільки працювали не за гроші.

- Скільки вже проведено кемпів, якої тематики були попередні?

- У нас вже є мережа освітніх кемпів. Кожен має свою тематику. Крім традиційного медіа-кемпу "Чистий простір", який п’ять років поспіль проходить на Знам’янщині у Мамаєвому Яру поблизу села Цибулеве, у нас буде зимовий Book Camp read and travel, присвячений темі книг і мандрів. Він щороку проходитиме у Світловодську. Весняний – урбаністичний табір. Перший ми провели на острові Байда. В Кіровограді будемо організовувати Projekt Camp на тему проектного менеджменту з акцентом на використанні медіа для просування проектів, їхньої популяризації. Всі ці табори будуть у єдиній мережі. Їх об’єднує медіа, але є різні тематичні акценти і наші учасники стверджують, що кожен кемп не схожий на попередній.

- Коли відбудеться найближчий кемп, якій темі буде присвячений?

- У липні, і це буде п’ятий ювілейний Media Camp «Чистий простір», з якого усе починалося. Минулого року ми залучили на нього більше 30 людей, для нас це певний рівень. Цьогоріч плануємо зробити його всеукраїнським і з початку червня почнемо активну промокампанію, щоб просувати Кіровоградщину як проактивне середовище, де популяризують неформальну чи альтернативну освіту, де є проактивні люди, готові працювати над собою, розвивати медіакритичні навички, розвиватися особистісно та професійно. Сподіваюся, до нас із різних міст долучаться учасники, яких ця тема зацікавить і вони зможуть відкрити нашу область для себе в позитивному сенсі, через активних людей.

 Євген Савранський

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв