Інтерв'ю

У Кропивницькому є справжній гуру з гончарного ремесла (ФОТО,ВІДЕО)

. 9464

Якщо у вас виникають думки, що у Кропивницькому не розвивається народне ремесло гончарство, то це далеко не так. "Гречка" побувала на справжньому майстер-класі у кропивничанина, котрий займається гончарством і отримує від цього неабияке задоволення та справжній релакс. 

 Гончар - майстер своєї справи.

gon42

Більше трьох років Микола Світайло активно вивчає глиняне ремесло, чоловік вважає, що у кожної людини має бути справа для душі. Познайомив Миколу з гончарством колега з Києва.
Робота над глиняними виробами дозволяє майстру відволіктися від усіх буденних проблем.
"Буває приходжу в майстерню з поганим настроєм, сяду працювати і все зникає, нічого немає, тільки одна робота та задоволення", - розповідає майстер.

Проживає гончар у районі старої Балашівки, де в дворі садиби і розміщується його власноруч створена творча майстерня. У своєму робочому кабінеті Микола й поділився секретами гончарського ремесла.
"Багато людей запитують, чи я копаю глину для своїх виробів. Ні, цього я не роблю. Якщо буду копати та готувати її, то так часу взагалі не вистачить. Раніше ж гончарство було сімейним ремеслом, гончар міг передати частину роботи іншим членам сім'ї", - коментує чоловік.

gon43


Перш ніж перейти до основної частини – створення виробу, глину необхідно підготовити - зважити на вагах, перемішати її та "видавити" повітря. Як стверджує Микола, повітря - основний ворог гончара. Якщо глину добре не розім'яти та не втовкти її, прибравши повітря, виріб може тріснути в печі.

gon44

gon45


Потім необхідний шматок вже підготовленої глини майстер кладе на гончарське колесо. І тут починається найцікавіше - за майстерністю рук звичайна глина перетворюється на оформлений посуд.

Всі деталі можна переглянути на відео.

Якщо на першому етапі виготовлення робота не вийшла так, як цього хотілося б - у хід йде фантазія. З недосить рівної ще не застиглої чашки майстер виготовляє гарну ємкість для цукру або для кухонних дрібниць.
Після того, як посуд з глини дещо застиг на повітрі, гончар прикріпляє ручку-тримач.

gon46

gon47

Як посуд вже оформлений, він має кілька днів застигати, при цьому забарвлення глини змінюється на більш світлий тон.
Потім майстер декоративним камінцем робить специфічний візерунок на посуді, який після обпікання глини надає йому коричневого кольору.

IMG 7693

gon41 copy

Коли вже збереться необхідна кількість глиняних виробів, майстер їх випікає в електропечі більше десяти годин. Потім, для отримання необхідного забарвлення та задля щільності глини, Микола опускає всі вироби у розчин з молоком.
"Для цієї техніки я купую лише домашнє коров'яче молоко, де справжній відсоток жирності. Щоб молоко закрило всі пори глини", - коментує гончар.

Після "молочного купання" вироби на деякий час знову опускаються у глиняну піч.
"Найцікавіше, коли відкриваєш піч. У багатьох людей в цей момент присутнє захоплення, оскільки глина тоді має дещо рожевий відтінок. Взагалі, найважче робити та випікати великі за розміром посудини", - розповідає Микола.
Свої роботи гончар представляє на різноманітних ярмарках та святах.
Ціни на гончарні вироби цілком прийнятні - чашечка для кави від 40 гривень, підсвічник від 60 гривень. Крім того, автор виконує роботи на замовлення. А хто є шанувальником цього глиняного посуду, можуть придбати вироби у магазині "Дрібничка", що в районі Центрального ринку.

gon48 2

Крім того, Микола проводить різноманітні майстер-класи для всі бажаючих на фестивалях та в своїй майстерні. У вартість заняття, а це 150 гривень, входить навчання та виготовлення трьох глиняних виробів, які потім учасник може взяти собі. Хто зацікавився мистецтвом глиняних виробів або хоче їх придбати, звертайтеся за телефоном Миколи Світайла: 0666887163.

gon48

Також при купівлі цього посуду гончар радить не застосовувати до глини порошкоподібні миючі засоби, матеріал боїться швидкого перепаду температур - тому відразу після гарячого напою не можна мити чашку холодною водою, оскільки посуд може тріснути.

gon49

gon410

gon413 copy

gon411

gon412

IMG 7660

IMG 7658

Фото, відео: Аліна Каплій.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама