Новий головний лікар Знам'янської міської лікарні: Треба вести роботу щодо залучення нових спеціалістів (ФОТО)

Опубліковано . в Інтерв'ю

Кількість переглядів - 3018

На посаду головного лікаря Знам’янської міської лікарні ім. А.В. Лисенка призначили Петра Попова, лікаря-хірурга.

Як новий керівник бачить стан справ у лікарні дізнавалась "Комора".

Дорвідка: народився 25 вересня 1985 року в смт. Петрово Петровського району Кіровоградської області, закінчив Дніпропетровську медичну академію-2009р. До 2012 року був лікарем-інтерном в обласній лікарні, потім з 2012 по 2014 рр. працював у «Відділковій лікарні ст.Знам’янка ДП «Одеська залізниця». Потім знову повернувся до Кропивницького, де працював у Центральній міській лікарні. З 2015 по 2016 проходив військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період у Збройних Силах України. З серпня місяця 2016 року почав працювати у Знам’янської міської лікарні ім. А.В. Лисенка.

- Петро Миколайовичу, чому вибрали саме професію лікаря?
- Я із сім’ї лікарів: мої батьки, мій дядько - лікарі. Лише брат став економістом. Після 9-го класу школи у смт. Петрове Петровського району Кіровоградської області вступив до «Дніпропетровського обласного медичного ліцею-інтернату «Дніпро» при Державному закладі «Дніпропетровська медична академія», де закінчив 10-11 класи. Мета вступу до ліцею – це подалі вступити до медичної академії на державну основу, що і відбулося: у 2009 році закінчив Дніпропетровську медичну академію і отримав вищу освіту за спеціальністю «Лікувальна справа» та здобув кваліфікацію лікар.

-Головний лікар – це керуюча посада, яка потребую додаткових знань, наприклад, менеджменту або навіть господарських навичок. У Вас є досвід роботи в такому напрямку?

-З об’ємом роботи головного лікаря був зорієнтований ще з студентської лавки, будучи активним учасником гуртка з охорони здоров’я. Брав участь у Всеукраїнських олімпіадах щодо організації охорони здоров’я на базі Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця. Також моя друга вища освіта – адміністративний менеджмент. Тобто теоретичні знання є, але практичного досвіду керівництва лікарнею немає. Хоча під час служби в Збройних силах під моїм підпорядкуванням були люди, за яких відповідав не просто на паперах і організовував роботу, розраховуючи на ті сили і засоби, які були.

-На Вашу думку, в якому стані знаходиться лікарня?

- Все у порівнянні. Я бачив медичні заклади Кіровоградської, Дніпропетровської областей, заклади на кордоні Донецької області, тому можу сказати, що матеріально-технічна база лікарні знаходиться в задовільному стані – чотири з мінусом. Найбільша проблема – це кадри. Усім зрозумілий той факт, що які б не були матеріально-технічна база та ремонти, але лікує в першу чергу лікар.

- Яке Ваше бачення розвитку закладу?
-Треба вести роботу щодо залучення нових спеціалістів, які зможуть освоювати нові техніки та технології, нове обладнання, яке з часом можна придбати. І, звичайно, спеціалісти, які прагнули б до саморозвитку. Зрозуміло, що з рівнем зарплати та без підтримки місцевого бюджету – це буде дуже важко. Один із шляхів виходу з даної ситуації за прикладом Дніпропетровської області – це доплати до заробітної плати за рівень роботи на первинній та вторинній ланках. Виходячи з цього, лікар з району може отримувати зарплату вищу ніж його колега в обласному центрі. Також при залученні нових спеціалістів постає питання житла.

- Якщо ми заговорили про житло. А Вас забезпечили житлом?
- Ні, тому вимушений їздити кожного дня з Кропивницького. Я працював у цій лікарні з 2009 до 2012 рр., вона була ще залізничною. Тоді я ургентував, що передбачає чергування вдома при необхідності виклику до лікарні, то виходив із ситуації наступним чином: я відпрацьовував свій робочий день, залишався на ніч під час ургентації, потім знову відпрацьовував день і аж ввечері повертався додому.

-Які Ваші плани щодо нововведень?

- Шляхи розвитку лікарні – це не тільки залучення спеціалістів. Як мінімум нове обладнання: наприклад, лапароскопія. Підвищення якості послуг: перебування хворого з моменту звернення до оголошення діагнозу. Покращення первинної ланки, зокрема поліклінічної, тим більш навантаження на неї збільшиться. Також щодо черг під кабінетами: хворі та люди, що проходять медкомісію, не повинні стояти в одній черзі. У Києві взагалі стартував такий пілотний проект як «Поліклініка без черг». Крім вже сказаного, слід переглянути використання коштів, тим паче фінансування закладу є не найгіршим.

- Склалась не проста ситуація щодо об’єднання двох лікарень: районної та міської. Що Вам відомо про це і чи є якась у Вас стратегія?

- Це питання слід досконало розглянути в сьогоднішніх реаліях реформування охорони здоров’я з вимогами на кількість ліжкового фонду та лікарів. Мені потрібно все детально вивчити, перед тим як надати відповідь на це питання.

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв