Гола натура чи все-таки «ню»? Дослідження ринку послуг фотографів Кіровограда або Частина перша. Бренд Івана Леонова(ФОТО)

Опубліковано . в Інтерв'ю

Кількість переглядів - 6952

Цей матеріал готувався до публікації страшенно довго, так довго і важко, що коли б мої відносини з клавіатурою перекласти на мову флірту між чоловіком і жінкою, то у чоловіка, - тобто, комп’ютерної клавіатури, – кнопка «Enter», вкрай затероризована динамо збоку «Backspace», охляло впала б, так і залишившись десь там – нижче рівня моря. І ніякої любові, як то кажуть,  не було…

 

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Гола натура чи все-таки «ню»? Дослідження ринку послуг фотографів Кіровограда або Частина перша. Бренд Івана Леонова(ФОТО). Але я вирішила спростити задачу і замість одного розгорнутого інтерв’ю з кількома фотографами, що працюють у жанрі «ню», написати серію маленьких. Отже, починаємо. Останній за списком опитаних, але однозначно не останній за легким враженням  дотепної і приємної бесіди, що нараз виводиться на монітор, - фотограф Іван Леонов погодився на розмову зі мною через годину-півтори після дзвінка.

Рівно о 13.20 назустріч мені жвавим підскоком поспішав чоловік 50-55 років з гривастою зачіскою, що віддалено нагадувала про золоту епоху радянських ВІА, трохи В’ячеслава Малежика і… П’єра Рішара. Здається, був тоді у звичайних джинсах, але  подумки досі чомусь римую його саме зі стиляжними «кльошами» та розпарованими черевиками із відомого кінофільму.  На освоєних квадратних метрах студії та прилеглих до неї кабінетах редакції місцевої газети, що  у  районі зупинки «Друкарня» ( у народі більш відомої як «Типографія»), він навпаки походив на індіанця – спокійного, розважливого і вірного у рухах, який за звичкою обходить знайомі чагарники в глибині каньйону.  Білолиці нізащо не вчують звуку його  м’яких  мокасин, не побачать і риски тіні з-під куртки! «Тут ходять одні, набридають… Думають, як я окуляри ношу, то ще й їхні книжки купуватиму! Не заперечуєте, я причиню  двері, а вже потім поставлю чайника?»

Я не заперечувала. Миле охайне місце, окремі речі якого говорили про жіночу увагу – веселі наліпки на стінах, кольорові чашки, листівки, обереги. На шафі – високий стосик капелюхів різних форм. Довгі нитки намиста, боа й  китиці заколок-квітів. Клацання чайника враз обірвало моє крутіння перед дзеркалом. Настав час виймати диктофона.

- Як Ви готуєте своїх моделей до першої зйомки у жанрі «ню»?  Чи можете поділитися своїми секретами налагодження зв’язку довіри із ними?
- По-перше, жінка має самостійно прийняти рішення щодо зйомки, а не так -  хтось її «підбиває» на це збоку чи просто поставив перед фактом, коли вона вже переступила поріг студії задля кількох своїх фотографій у кокетливому літньому капелюшку з маками… Пригадую випадок. Звернувся до мене один знайомий, –  давно його знаю, - мовляв, хочеться знятися топлес зі своєю дівчиною. Чого б і ні? Прийшли у призначений час, під ручку. Дивлюсь, а на дівчині – кам’яне обличчя, ні одним мускулом не поворухне. Пози дерев’яні і руки не знає, де подіти. Розмовляємо. Виявляється, він їй тільки на сходах сказав, що і як. А мені тоді як бути? Почав заспокоювати. Зробили невеличку серію знімків в одязі, з різним реквізитом. Підключив знайомого, - важливо аби на спільних фотографіях поміж ними «читалась» якась історія стосунків, вгадувалися ролі та реакції. Мене ж, - навпаки, - ніхто під час зйомки взагалі не має помічати, забути про третього на майданчику…

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Гола натура чи все-таки «ню»? Дослідження ринку послуг фотографів Кіровограда або Частина перша. Бренд Івана Леонова(ФОТО).Як правило, однією зйомкою тривалістю у 30-50 хвилин все далеко не обходиться. Дівчина має якийсь час із тобою поспілкуватись, оцінити роботи зі своїми попередницями, зрештою, -  просто почати довіряти. Коли про все домовились – теж з порогу і розгону нічого не відбувається. По-перше, необхідно позбутись слідів від різноманітних резинок, гачків, бретельок, пасків і ґудзиків, що їх залишають на собі білизна й одяг. Для цього бажано прихопити з дому якийсь легенький халатик, у якому можна пересидіти 30-40 хвилин, доки розставляється апаратура і складається умовний план кадрів. Знову ж таки, робляться пробні фото в одязі. Скутість розводимо чаєм – є чорний, зелений. Дівчині потрібно навчитися довго утримувати пози, завертаючи кінцівки у незвичних положеннях, і буквально завмирати, тамуючи подих.  Щодо жару від світла софітів, на яке часто скаржаться професійні моделі, - такої незручності терпіти не доведеться. Я не використовую потужних ламп накалювання, лише звичайні студійні спалахи.

Перша чашка чаю  вже вийшла. А я без питва, як без рук. Тільки-но повернулась за чайником – зі спини просто в чашку заляскотіла нова порція кип’ятку, додався цукор. «Так мало?», - здивувалась я. «Східні люди, коли бажають позбутися небажаного гостя, наливають йому повну піалу – аби допивав і йшов геть. Того ж, кого сподіваються бачити ще, пригощають кілька разів, навмисне не доливаючи».  У словах фотографа вчувались інтонації віщуна і містика. Навіщось спробувала згадати прогноз астрологів на найближчих півроку -  чи не випадали мені  цікаві знайомства? Але, так ні за що не зачепившись,  натиснула  кнопку нового  запису (Авт.).

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Гола натура чи все-таки «ню»? Дослідження ринку послуг фотографів Кіровограда або Частина перша. Бренд Івана Леонова(ФОТО).

Навіть коли все ідеально налаштовано і модель освоїлась зі своїми задачами, - це не означає, що відзняте може задовольнити мене або дівчину. Матеріал для виставки «Це все про нього», що експонувалася у залі мистецтв бібліотеки Чижевського, я готував рівно дев’ять місяців!.. Уловлюєте аналогію? Найменша дрібниця може зіпсувати все. Ось, для прикладу, як було із цією світлиною (показує на бронзовий знімок спекотно розімлілого, намащеного жіночого живота (Авт.). Вона знімалась два дні. А все чому? Спочатку шукав потрібний ракурс, ждав, щоб насторчились пори шкіри. Начебто все було класно! Удома переглядаю, і  - одразу ж берусь за телефон. Необхідно переробляти. «Я щось не так зробила?», - запитує дівчина. «Та ні, - кажу, - ти працювала на совість. Просто, коли ми мастили тебе оліями, волосинки лягли абияк – не природно, розчесати забули!» (Стинає плечима Авт.).

- Що власне свого – яскравих кольорових плям та мазків, парадоксальних рішень образу, гри фактур чи світла тощо – Ви намагаєтесь відобразити у роботах цього жанру?

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Гола натура чи все-таки «ню»? Дослідження ринку послуг фотографів Кіровограда або Частина перша. Бренд Івана Леонова(ФОТО).- Зараз мене цікавлять лінії – молочні цівки світла, що стікають поверхнею жіночих стегон, ніжок; півмісяці грудей, плавкі контури плечей, спини…  Серія знімків, роботу над якими я розпочав зовсім нещодавно, у робочому варіанті так і називається - «Лінії». Світло виставляється таким чином, щоб із абсолютної темряви фону наперед проступали тільки засвічені контури тіла і де-де-де якась пікантна, смачна деталь – дрібненький пушок над верхньою губою чи пиптиком груді, зернистість шкіри, виступ родимки (Прицмокує, задоволено мружиться, збираючи пальці в жменю, - як господиня над десятком яєць, що тільки-но вилупились (Авт.)! Технічно це називається контровим світлом. Я уникаю буквального роздягання жінки. Вона завжди має право розкритися рівно настільки, щоб бути привабливо, бажаною, але й не відомою, трошки дистанційованою. Зрештою, «ню» – це не тільки фотографія тих частин, що у звичайному житті сховані від очей за допомогою одягу. Це можуть бути просто дражливо, як горло пляшки, розтулені губки, завиток вушка зі спини чи пологі рельєфи плечей…

- Як давно Ви займаєтесь «ню» і де знайшли моделей, що погодились позувати Вам оголеними?

- Років з десять тому мене запросили взяти участь у спільному арт-проекті художників, скульпторів та фотографів, що розробляли тему природної краси людського тіла. Для презентації обрали незвичне місце – театр. Просто знайомі знали, що в мене є деякі наробки.А вже перша персональна виставка робіт у цьому жанрі була презентована 18 грудня 2010 року в галереї Андрія Кадигроба, відомого кіровоградського художника; за два місяці, з нагоди святкування 8-го березня – її відкривали у бібліотеці. До речі, моделі приходили підтримати мене на цих заходах. Ось фотографії з презентації (З монітора – де трошки присоромлено, а де -  гордо, ніби наставляючи груди під орден, - посміхається кілька дівчат у кошлатих зимових светрах «під горло». Сам маестро якось не визначився з виразом обличчя, мабуть, не звик щоб його знімали. Втім, П’єр Рішар, напевно б, оцінив таку роботу лицем… Мило, по-сімейному, і ніяких аналогій із гаремом Х’ю Хефнера (Авт.). З однією зробив тільки цю фотографію (показує на повні кавунці бюсту, підтримувані хижо наточеними лакованими пальчиками (Авт.), бо довго вагалася, а вже на відкритті виставки, побачивши роботи з іншими учасницями, не на жарт розійшлася… Їй захотілося мати повноцінну сесію в «ню» – ми зробили. Потім вона подарувала ці роботи своєму хлопцю, а трохи згодом я вже знімав їхнє весілля, та, зокрема, – декілька постановних кадрів продовження свята у готельному номері, де вони саме вирішили усамітнитись. Так-от!(Хитро загинає вказівний палець (Авт.). З багатьма своїми моделями та їхніми родинами (у тому числі й татами та мамами, тобто, - не лише чоловіками) я добре знайомий, підтримую тривалий час дружні стосунки.

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Гола натура чи все-таки «ню»? Дослідження ринку послуг фотографів Кіровограда або Частина перша. Бренд Івана Леонова(ФОТО).

- У Вас виникають проблеми із тамуванням сексуальних бажань під час знімального процесу?

- Я працюю, шукаю кадр, ракурс. Думаю про відведений час і про те, що можна встигнути протягом нього. Поправляю пози дівчини, намагаючись домогтись потрібного прогину хребта, положення плечей і т. д. Гарний фотографій не буде, якщо буде працювати лише хтось один...

- Моделі активно втручаються у процес пост-обробки фотографій? Які найнесподіваніші прохання щодо усунення так званих недоліків Вам доводиться чути?
- Ця робота називається «Сахара». Впадини, круглі, ніби піском нанесені, пагорби грудей і воронка пупу посередині, та ще й такому кольоровому рішенні, - справді нагадують пустельний ландшафт; справляють сильне враження контрастним чергуванням форм. Шикарне рішення! Але дівчина, що позувала, розглядаючи вибране фото, зойкнула: «Ой, в мене тут ребра стирчать!». Придивляюся, - ніякої радіаторної решітки чи батареї не бачу! Все дуже природно, гарно. А їй просто не сподобалося, що в лежачому положенні грудна клітина піднімається над животом. Дехто просить прибрати ріденький пушок на грудях і шиї, але ж це так смачно! Зовсім не кущі там ростуть. Звичайно, речі, які не є естетичними, я прибираю – рубці розтяжок, шрами, подряпини, синці і т.д.

- Чи є щось спільне за вдачею чи стилем життя, що характеризує Ваших моделей? Які жінки приходять зніматися в «ню»?

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Гола натура чи все-таки «ню»? Дослідження ринку послуг фотографів Кіровограда або Частина перша. Бренд Івана Леонова(ФОТО).- Це впевнені у собі жінки, в яких усе  склалося – як у родині, так і на роботі. А ще -  вони близькі мені за енергетикою, стороною своєї індивідуальності. Деякі живуть за кордоном, сюди приїздять рідко. Чомусь так сталося, що моделі, які працювали чи працюють зі мною, – не йдуть до того ж таки Олега Шрамка, а його дівчата – до мене. Можуть спробувати один раз, але потім все одно повертається. Таж ж ситуація і в інших фотографів. Мабуть, не дуже правильно говорити саме так, але якась прив’язаність відчувається. Далеко не все зав’язується на комерційних мотивах.

Ми знову перервалися на чай. Леонов взявся ламати шоколадну плитку, підсуваючи мені  акуратні квадратики з цілими горіхами.  «Нам, слов’янам, в таке повірити важко, але є народи, де до чаю чи кави нізащо не подадуть солодкого. Якось розкажу». Випадкова згадка про ще якусь їжу, крім шоколадки, покликала додому. Я знову включила диктофона (Авт.).

- Подивіться на цю фотографію (на видрукуваному плакаті обнялися двоє – молода мама із смішливою зачіскою ala «дівчисько із сусіднього двору» та дівчинка років чотирьох-пяти. Очі несамовито блищать, носи граються розмірами – однакові (Авт.). Моя улюблена модельочка, а ось – вона ж, тільки до заміжжя. Ви також можете бачити її на стіні (дівчина у вбранні нареченої опустила голову на шовкове простирадло, поглядом запрошуючи приєднатися до неї (Авт.). І ось (Як зблиск леза – кадри із ніжкою у панчосі, посічена жилками листя спина (Авт.). Знаємось і дружимо вже більше дванадцять років. І ця модель теж має дитину, спілкуємось років п'ятнадцять (Клікає на новий знімок в електронній папці. Засмагла блондинка із тропічною квіткою у волоссі стоїть до глядача спиною – на повний зріст. Стрункі ноги на підборах трохи розставлені, нагадують бойову стійку Ксени в якомусь із необов’язкових діалогів, що обов’язково уривається на бійку. Сідниці задиркувато моргають із темряві. Таку не обійдеш увагою, але чи дасть наблизитись до себе?..(Авт.) До речі, фотографія прикрашає обстановку вітальні в її помешкання. Чоловік наполіг.

- Які є реальні вікові обмеження для зйомки в «ню»?
-  Одного разу відповідав на це запитання – навмання, особливо не думаючи, - від 20-и і до 50-и. Тоді я й не знав, що найстаршій з моделей, яка брала участь у проекті «Це все про нього», на момент його презентації виповнилося повних сорок дев’ять років.  Між іншим, нічого не підправляв, хіба тільки шрам від операції на апендициті (на знімку плаский жіночий животик і частина заголених стегон;  ноги моделі – стрункі, нагадують молоді дерева,  засмага  шкіри апетитна!.. (Авт.). Думаю, для доглянутої жінки, що завжди чує себе молодою і жвавою, вміє радіти життю, ця межа вимальовується не скоро.

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Гола натура чи все-таки «ню»? Дослідження ринку послуг фотографів Кіровограда або Частина перша. Бренд Івана Леонова(ФОТО).

 Мій цінний інформатор зголосився проводжати мене до самої маршрутки. Ледь сутеніло, проте люди навколо збиралися  у  рівні мурашині колони, аби встигнути до ночі винести із «Плазми» все, що в ній, здається, є їстівного і мийного. Мимо пролетіла  білява фея у  плащику.  І  я б її не зауважила, певно (так швидко йшла),  коли б не дзвінке «Здрастуйте!», що поцілило в Леонова. Він, як і я, саме дозволив собі хвилину-дві поетичної задуми, не дбаючи про закупи. «До речі, - озвався зі сну фотограф, - одна з моїх дівчаток. Я їх всіх називаю дівчатками, скільки б їм не було». Я уважно подивилась на свого співрозмовника і таки  наважилась спитати: «Іване, Ви якось згадували, що не завжди займалися фотографією. Проте й малювати чи писати вірші також не вмієте. Ким же працювали раніше – такий тонкий і романтичний?». «Військовим був, - гучно видихнув він, - десять років… Ленінград, Якутія, Далекий Схід, де 40-60 градусів у мінусі – річ звична!  Люблю це тепло, таке лагідне».

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Гола натура чи все-таки «ню»? Дослідження ринку послуг фотографів Кіровограда або Частина перша. Бренд Івана Леонова(ФОТО).

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Гола натура чи все-таки «ню»? Дослідження ринку послуг фотографів Кіровограда або Частина перша. Бренд Івана Леонова(ФОТО).

 

Валентина Головань
Фото: Іван Леонов

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Links Radar 24.04.2013, 09:38
Смачно пише Валентина.
Дружини таких фотографів намагаються слідкувати за собою, щоб не довелося слідкувати за чоловіком.
Таким дружинам треба бути впевненими в собі інакше дах знесе.
А чоловік-фотогра ф повинен бути до кінця(пробачте за каламбур) професіоналом і не схибити з шляху творчості на НЕПОТРІБ. У чоловіків гінекологів теж є дружини.
Тим, хто про фотографів, художників думає погано треба зав'язувати з порно. Бо одного разу ваша дитина прийде до вас і заявить, що хоче бути садівником, чистильником басейнів чи фотографом і ви зрозумієте, що ваш захований ДВД диск дитинка знайшла :lol:

Хоча, як каже один мій хороший знайомий, дуже багато з'явилося камероносіїв(це як переносних зарази), а не фотографів, які своїми непрофесійними діями можуть скомпроментуват и професію. Прищавий студентик з спітнілими долоньками купує на останні гроші дзеркалку, вішає її собі на шию і нарікає себе "маестро фотографії", переслідуючи ціль - надивитись на цицьки. Так і з'являються легенди про "професійних фотографів", що намагаються своїх моделей схилити до непристойностей .
Цитата
 
 
0 # Головань Валентина 23.04.2013, 23:15
Дякую за пораду щодо запитання. Відповідь буде нудна - знають, схвалюють...
Цитата
 
 
-1 # Дмитро Деменський 23.04.2013, 21:26
Цікаво чи є жінка у пана Леонова, і якщо є, то як вона ставиться до його професії?
Цитата
 
 
0 # леся 23.04.2013, 22:12
Думаю, можна таке питання поставити наступному фотографу. схоже, це буде цикл дописів
Цитата
 
 
+1 # Блек 23.04.2013, 16:52
мммм. так смачно фотограф розповідає і бачить
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв