Любомир Левицький: «В країні з такою кількістю красивих людей гріх не мати своїх кінозірок»

Опубліковано . в Інтерв'ю

Кількість переглядів - 6495

Нам із вами неймовірно пощастило: ми живемо в час, коли саме тут і саме зараз ми можемо посприяти і максимально допомогти розвитку українського кінематографу. Як саме? Своєю увагою, поширенням інформації і, звісно ж, стопами, направленими в бік кінотеатрів.

 

19 вересня в український прокат виходить молодіжний містичний трилер «Тіні незабутих предків» – стовідсотково український продукт, який знімав український режисер, з українськими акторами, які розмовляють українською мовою, а дія відбувається в мальовничих місцях України – в Карпатах, в Кам’янець-Подільському замку, в Чернівцях.

Коротко про сюжет:
www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Любомир Левицький: «В країні з такою кількістю красивих людей гріх не мати своїх кінозірок».Декілька століть тому в українських Карпатах розгулялися злі духи та інші химери. Тому дев’ять магів – мольфарів – запечатали потойбічну нечисть у Книгу Тіней, на яку поставили клеймо – магічну Згарду.

Наші дні. Згарду знайдено і передано університетові, однак з вини 20-річного студента Вані вона зникає. Після чого на тілах його друзів проступають магічні знаки, і їх життю загрожує небезпека. Дати відповіді на всі питання зможе лише нащадок останнього мольфара…

14 травня відбулася офіційна презентація трейлеру фільму – і це був ефект бомби, що вибухнула. Динамічний, напружений, чіпляє свідомість і викликає нестримне бажання ПОБАЧИТИ.

Досі майже ніхто нічого не знав про зйомки «Тіней». Поки я дивилася трейлер, із сусідньої кімнати причалапала моя мала донька, приваблена інтригуючими звуками, з відкритим ротом подивилася його разом зі мною, і тут у нас відбувся один із найкращих у моєму житті діалогів:

– А що це за кіно?
– УКРАЇНСЬКЕ, – відповіла я в злегка шокованому стані.
– У нас в Україні є таке кіно?..........

А коли зайшла у Фейсбук, вся моя френд-стрічка майоріла цим же запитанням…

«Дивно бачити поєднання голлівудської якості й української мови», – діляться враженнями під трейлером підписники великої вконтактівської спільноти, не оминувши увагою і той факт, що оператором-постановником картини став Марк Еберлі, відомий у Голлівуді роботами над фільмами "Сутінки", "Небесний форсаж", "Приречений рейс" та ін.  Частина учасників звинуватила "Тіні незабутих предків" в «американщині», ще частина зауважила, що хай краще буде «як у янкі», ніж «як у русскіх», бо там багно непроглядне, а наймудріші сподіваються, що коли напрацюємо свій стиль, то буде «як в українців».

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Любомир Левицький: «В країні з такою кількістю красивих людей гріх не мати своїх кінозірок».

Мені ж пощастило поспілкуватися з режисером «Тіней незабутих предків»Любомиром Левицьким (ці соцмережі – просто диво). Любомир – режисер першого українського трилеру «Штольня», гангстерської комедії «Ломбард» та української версії мультфільму «Теркель і Халепа», відомий кліпмейкер (знімав кліпи для Потапа, Віталія Козловського, ЮГО, XS та ін.), а його рекламний ролик для сухариків «Флінт», де репер Серьога каже: «Хто у вас тут головний на районі?», посів друге місце в СНД у номінації «Дебютна режисерська робота».

Коротка передісторія інтерв’ю. Глуха ніч. Виють собаки за вікном у Кіровограді. Любомир Левицький «он-лайн» десь у Києві - він саме займається монтажем фільму, а в проміжках між етапами монтажу паралельно встигає відповідати на мої питання.

– Отже,«Тіні незабутих предків». Назва невипадкова, чи не так? Одразу згадується Коцюбинський зі своїм безсмертним твором, таємничі гори, лісові духи, магія. Що саме надихнуло вас пов’язати сюжет фільму з Карпатами?
– Я народився й виріс у Карпатах, тому гори є для мене чимось набагато більшим, ніж свіже повітря та ліс. А коли шукав назву для кіно, яка б вказувала на карпатську міфологію, то натрапив на книжку Коцюбинського. Виявилося, що ми з ним народилися в один день – 17 вересня. Я подумав, що це недаремно, і вирішив пов’язати назву фільму з Коцюбинським.

Але фільм Параджанова «Тіні забутих предків» та мій фільм не мають між собою нічого спільного, хіба тільки одну із локацій, де проводились зйомки. Що за локація – побачите в кіно.

– На яку вікову категорію розрахована стрічка? З трилеру постає враження, що реально буде страшно…
– Цільова аудиторія – це молодь від 17 до 35.

«Дивно бачити поєднання голлівудської якості й української мови», – діляться враженнями під трейлером підписники великої вконтактівської спільноти. Частина учасників звинуватила майбутній фільм в «американщині», ще частина зауважила, що хай краще буде «як у янкі», ніж «як у русскіх», бо там багно непроглядне, а наймудріші сподіваються, що коли напрацюємо свій стиль, то буде «як в українців».

– Часто голлівудські молодіжні фільми легкі й поверхневі, розраховані на поп-корн, спецефекти й захоплення зовнішньою картинкою. Чи ставили ви за мету наповнити фільм якоюсь ідеєю, яка б лишилася в глядача і після перегляду?
– Якщо чесно, стояло завдання зробити саме такий легкий «поп-корн»-фільм, який буде нести більше розваги, ніж високоінтелектуального змісту. Це пов’язано з моїм бажанням розвивати український кінобізнес та молоду аудиторію. Цей жанр існує у всьому світі, і люди звикли його таким бачити. Проте я прагнув також через молодіжну жанрову історію відкрити Карпатську легенду, та і в цілому нашу міфологію. А щодо ідеї… Вона закладена на самому дні картини, і хто захоче, той обов’язково її побачить.

 В епізодах фільму з'являються такі знаменитості, як Ольга Сумська, Костянтин Лінартович, Ольга Фреймут. А от головні ролі зіграли Дмитро Ступка (син Остапа Ступки), який ще тільки починає свій шлях у кіно, та інші молоді актори-початківці. Не було спокуси запросити на головну роль зірку більшого масштабу?
– У мене є мрія відкрити декілька українських кінозірок, на яких аудиторія реально хотіла б піти. А це можливо тільки, розкручуючи їх у подібних проектах. В країні з такою кількістю красивих людей просто гріх не мати своїх кінозірок.

– Ви самі вірите в потойбічні речі? В силу заклять?
– Так. Містика завжди мене вабила – ще змалку я вірив у потойбічні сили та енергії. І намагався осягнути всю складність Господнього творіння. А атмосфера Карпатських гір тільки допомагала розвитку. Закляття – це набори слів, які, стоячи в певному порядку, є ключами. Все залежить від того, в який час та з якою думкою промовити ці слова.

«Дивно бачити поєднання голлівудської якості й української мови», – діляться враженнями під трейлером підписники великої вконтактівської спільноти. Частина учасників звинуватила майбутній фільм в «американщині», ще частина зауважила, що хай краще буде «як у янкі», ніж «як у русскіх», бо там багно непроглядне, а наймудріші сподіваються, що коли напрацюємо свій стиль, то буде «як в українців». Інколи доводиться чути, що при зйомках містичних фільмів трапляються якісь загадкові випадки й зі знімальною групою. У вас було щось подібне? Ніхто вас у тих дрімучих лісах не лякав? ))
– Був випадок під час знімання нічної погоні. Посеред 40-кілометрової лісової смуги, де ніхто не живе, на дорогу з лісу вийшла постать у білому. Спочатку ми всі подумали, що то місцевий житель. Але потім очі істоти спалахнули від світла фар, вона скочила на чотири ноги й метнулася в ліс із нелюдською швидкістю. Це бачила вся знімальна група. До ранку всі знімали без розмов…

– Ваш фільм – завершена історія чи має місце шпаринка для продовження?
– Легенда, за мотивами якої ми написали сценарій, є набагато глибшою, ніж ми можемо відкрити в даному фільмі, тому є можливість її розвивати в іншій історії. А якщо фільм отримає великі касові збори в Україні, то голлівудські студії будуть зацікавлені перезняти фільм, тобто зробити рімейк уже з великим бюджетом та голлівудськими зірками.

– Чи вистачало коштів на всі задумки? І як вдалося втиснутися в доволі скромний бюджет картини?
– Бюджет картини змінювався та доповнювався протягом виробництва, оскільки траплялися форс-мажори, які завжди все ламали. Бюджет фільму і справді є дуже маленьким, але ми старалися це не видавати, адже для глядача не важливо, скільки потрачено, головне – якість.

Як ви вважаєте, чому в сучасній Україні так погано фінансується кінематограф? Сербія, яка в 4 рази менша, має своє кіно і свого легендарного Кустурицю, а в нас… Вам не здається, що розвиток цієї галузі гальмується штучно?
– Насправді останніх два роки держава почала фінансувати фільми як молодих, так і старших режисерів та продюсерів, і сьогодні немає проблеми в державній підтримці. Проблема – в сценаріях та хороших продюсерах. Минулого року я зняв фільм «Ломбард» – гангстерську комедію в стилістиці Гая Річі, і це сталося якраз при підтримці держави. В головних ролях Павло Піскун з театру Франка, та Денис Нікіфоров, відомий глядачу за фільмом «Бій з тінню». Фільм вийде в прокат також цієї осені, дата ще невідома, але в Інтернеті вже є тизер фільму.

– Хто з режисерів мав на вас найбільший вплив?
– З самого дитинства я захоплювався Стівеном Спілбергом, і вже коли почав знімати кіно, він не перестав бути для мене зразком для наслідування. Це просто неймовірно розумна та підприємницька людина. У нього і справді є чому повчитися. Маю ціль колись попрацювати з містером Спілбергом як із продюсером.

– Які проекти плануєте в майбутньому?
– Хочеться зануритись в якісь пригоди з містикою. І на цей раз щось має бути обов’язково пов’язане з українськими фортецями. Щось на зразок Індіани Джонса.

– Хай вам щастить у всіх ваших творчих задумах! Я щиро вірю, що прийде час, коли амбітним молодим людям, які мріють стати акторами і актрисами, не доведеться виїжджати за кордон, а вони зможуть реалізувати себе тут, в Україні.

«Перестань жалітися на свою країну. Просто роби свою роботу добре, тому що ти і є країна», – це запис на стіні Любомира Левицького.

Моя робота була переконати вас, шановні читачі, що на фільм «Тіні незабутих предків» таки варто буде піти в кінотеатр. І не тільки тому, що це український фільм, а тому, що це фільм якісний і цікавий. А ще тому, що його знімали хороші люди, без усіх цих, знаєте, зірок на лобі. Бо ж існує древнє повір’я: якщо людина, досягнувши певного успіху, не закриває своє серце для спілкування з журналістами по ночах, то вона продовжує творчо розвиватися і досягати все нових і нових висот.

Хай буде з вами сила, Любомире.

Спілкувалась Надія Паливода

G

Сподобалася стаття?

varto3
Реклама

Коментарі  

 
+5 # Світлана Дубина 17.05.2013, 17:05
бачу ніч у ХХІ столітті - найкращий час для інтерв"ю))а без собак на фоні, воно взагалі не йде...)

обов"язково сходжу)такі речі потребують нашої уваги!!!!
Цитата
 
 
+6 # жорж 17.05.2013, 12:35
чекатиму з нетерпінням. Цікавезне інтервю і трейлер
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв