файно

Інтерв'ю

Комік Андрій Колмачевський про чемпіонство на проекті «Ліга сміху» та про стендап в Україні

. 7764

Андрій Колмачевський – відомий український стендап-комік, актор команди «Два капітани – 1955», яка виборола чемпіонський кубок першого сезону «Ліги сміху».

Про те, як Андрій почав займатися гумором, що таке стендап, на його думку, і які його перспективи в Україні – читайте у нашому інтерв’ю.

 

Як і коли ти почав займатися гумором?

Це було на першому курсі університету, як у багатьох. У моєму учбовому закладі - Білоруському державному економічному університеті взагалі була якась культура КВН. Команда з нашого ВУЗу на той час потрапила у прем'єр-лігу московську. І із мого покоління багато хто пішов у гумор. Це і Слава Комісаренко, і Ваня Усович, які є учасниками стендапу на ТНТ, Андрій Скороход, який виступає в "Камеді" та інші.

Якимсь чином із нас всіх утворилася своєрідна тусовка людей, які кайфували від гумору і бачили його однаково.

Як виникла ваша команда «Два капітани 1955»?

У нас була велика університетська команда "Мільйон", з якою ми дійшли таким до першої ліги. Це ще не телевізійний формат, але її вів молодший Маслюков. І паралельно у мене була команда із двох людей. З'явилась вона у мене тому, що їздити на всі ігри великою командою не завжди виходило. І просто для себе, не маючи жодних цілей, створили цю команду. Ми потім виграли кілька ігор і зрозуміли, що у всьому цьому є сенс.

Як ви потрапили на "Лігу сміху"?

Все було банально - побачивши оголошення. На той момент ми вже всі працювали. Я - сценаристом, Іра у рекламному агентстві. Рома до цього не грав у "Двох капітанах", але працював сценаристом разом зі мною і сказав, що теж хоче пограти. За два дні до фестивалю ми вирішили, що поїдемо. При цьому, знову цілей жодних не ставили, просто їхали потусити. На той час ми вже рік не були на сцені, тому просто хотілось поринути у атмосферу фестивалю.

Вже йде третій сезон "Ліги сміху", чи сумуєш за цією тусовкою?

Тусовка лишилась. Я їжджу на всі фестивалі, був редактором регіональної Рівенської "Ліги сміху". Постійно бачу всіх знайомих. А так, щоб сумувати за виступами - то ні. Ми раз в рік їздимо у тур з командами по містах України. Виступали на літньому кубку, і цього вистачає. В сезон не хочеться, тому що тоді весь час йде на підготовку до виступів, і його не вистачає більше ні на що.

Немає такого дива, що два автори команди можуть закрити всі п'ять конкурсів, як у нас це було у фіналі. Коли проти тебе грають команди, де 10 учасників - це складно. Коли вони на написання якогось матеріалу витрачають три тижні, ми на написання аналогічного по об'єму витрачаємо три місяці. Тоді кожного дня після роботи з 19:00 до 23:00 ми збиралися і писали. На вихідних теж зустрічалися і писали зранку до вечора.

Які є цікаві, або смішні моменти, пов'язані з "Лігою сміху", що найбільше запам'яталися?

Прикольно було на ¼ фіналу. В номері у нас Сивохо ніби стріляв з пістолету під час дуелі, і в цей час звучав голос Зеленського "ай, боляче", ніби він в нього влучив. І фішка була в тому, що це говорив не сам Зеленський, а хлопець з команди "Заїнька". І вже коли йшла гра - оператор підійшов безпосередньо до Зеленського і каже "Володимир, зараз ваші слова", а він не знає, що йому говорити і боїться зіпсувати виступ. Настільки круто Віталік казав ці слова, що оператор на генпрогоні навіть за зрозумів, що це каже не Зеленський. Але, на щастя, сам Віталік стояв поруч і сказав ці слова.

Круті випадки на гастролях. Ми їздили по західній Україні з "Замком Любарта" та "Любимим городом". І в останній концерт, який називається "зелений концерт" команди роблять один одному підстави, учасники з однієї команди можуть вийти на виступ до іншої. Там багато всього смішного.

Що тоді дала участь у проекті «Ліга сміху»?

Ми на момент "Ліги сміху" були вже самодостатніми людьми. В цей проект зазвичай йдуть або для того, щоб потрапити в телевізор, або для того, щоб потрапити в продакш. А тоді я вже писав повнометражний фільм, який вийшов в кінотеатрах – «Без кордонів».

У нас не було такого, що ми вирішували свою долю цим проектом, що це мав би бути прорив, що ми були ніким. Чемпіонство мені дозволило більш вільно обирати наступні проекти.

Які фільми ти дивишся? Це щось комедійне?

Ні, до речі, комедійного я дивлюсь мало. Мені подобаються ті комедійні фільми, які розвивають. І ще, у багатьох комедійних фільмах і серіалах основна мета - це просто розсмішити. А у мені і так смішно у житті. Більше люблю спостерігати за сюжетом, а він, як правило, у драматичних картинах. Із останнього комедійного, що я дивився і мені сподобалось - це скетчком "Кращі пончики".

Ти активно займаєшся стендап-комедією. Як ти прийшов до цього з КВНу?

Вже граючи в КВН я став цікавитися стендапом, з'явилися якісь перші відео в Інтернеті, переклади. І паралельно з цим Слава Комісаренко  почав робити на базі нашого університету стендап-проект. Виступав він, Ваня Усович та інші. Я попросився у Слави виступити і він випустив мене на сцену.

Як би ти пояснив людині, яка не знає шо таке стендап - що таке стендап?

Стендап - це незаготовлений монолог, це якась правда, з якою виходить комік на сцену і ділиться з залом. Це спостереження, яке його хвилює, або особиста біль.

Які перспективи у стендап-комедії у нас в країні, і чи скоро можна очікувати на телевізійний проект?

Останнім часом почалися якісь обговорення на рівні телеканалів щодо стендапу. Періодично два-три канали думають про запуск. Але не всі розуміють відмінність між стендапом і монологом на "Розсміши коміка", а відмінність велика.

Взагалі, це така велика хвиля, яку не зупинити, і яка колись добереться до телебачення. Стендап дуже складно перемогти. І ще, стендап – це чесний гумор. Не просто набір якихось штампів, які раз за разом пережовуються. За останні років 10 навіть жодного принципово нового проекту не вийшло на телебаченні. Всі вже по сто разів жартували про тещ та зятів, про подружнє життя і т.п.

В якийсь момент стендап достатньо накачає м'язи, коміки стануть досить досвідченими і самі усвідомлять, що вони мають сказати глядачу. І це буде не те ж саме, що у «Кварталі», на «Дизель шоу», чи у братів Шумахерів, тому що рівень відвертості у стендапі набагато вищий. Це буде інший гумор, якого Україна ще не бачила.  

 

Спілкувалась Олександра Гонтар

Фото зі сторінки Андрія у мережі Фейсбук

Поширюйте

Коментуйте


Реклама