Президент ФК «Зірка» розповів про здобутки та невдачі сезону 2012-2013

Опубліковано . в Інтерв'ю

Кількість переглядів - 1207

11 червня у прес-центрі кіровоградського футбольного клубу «Зірка» відбулася прес-конференція керівництва клубу на чолі з його президентом Максимомо Березкіним.

Він дав власну оцінку виступу команди у сезоні 2012/13 років, прокоментував подробиці відставки Іллі Близнюка, так звані фінансові проблеми у клубі та відповів на запитання журналістів і вболівальників.

 

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.Президент ФК «Зірка» розповів про здобутки та невдачі сезону 2012-2013.- Команда за підсумками сезону посіла восьме місце. Я вважаю, нам не варто засмучуватися звинувачувати команду, гравців, тренерів. Відставання команд між восьмим і пятим місцем – два очки. Дуже щільне розташування команд нинішньго сезону. Восьме могло бути шостим, чи п’ятим. Це справа випадку нічого страшного в тому, що ми розташувалися на восьмому підсумковому місці. Я не ставив перед командою задачу посісти, перше, друге чи третє місце.  

Останніми тижнями щільно мусувалися чутки з приводу ситуації в команді, головного тренера, фінансових складових, тому випереджаючи запитання журналістів скажу: до 10 червня жодних змін у команді не відбувалося. У нас є чіткі межі взаємовідносин працівників клубу в тому числі з головним тренером, його помічниками. Тому всі чутки з приводу того пішов Ілля Близнюк із команди, його звільнили чи ми розсталися будь-якими іншими шляхами - всі вони були безпідставними. На сьогодні, коли чемпіонат закінчено, керівництво клубу може констатувати, що контракт із Іллею Владиславовичем Близнюком завершено за обопільними домовленостями. Ми розсталися цивілізовано без будь-яких конфліктних ситуацій. Я хочу подякувати йому за пророблену роботу в сезоні: він підняв команду на новий рівень і ви всі пам’ятаєте і спостерігали наше просування турнірною таблицею. Протягом усіх 34 турів на першому місці «Зірка» знаходилася три тури, двічі виходила на друге місце, аж 7 турів ішла третьою, 9 турів - четвертою. На найнижче місце – восьме ми нажаль, опустилися на самому фініші. Думаю, висловлю думку тренерів, футболістів всіх причетних до клубу, що сезон був для нас не простим, але хорошим. Я сподіваюся, що гравці, вболівальники, преса отримали задоволення від тих емоцій які команда приносила нинішнього сезону. Зараз ми знаходимося на етапі обрання нового тренера, але я вас засмутю – сьогодні кандидатура головного тренера обговорюватися не буде. Думаю, протягом найближчого тижня ви про це дізнаєтеся, а на сьогоднішній момент вибір на користь того чи іншого кандидата не зроблено.

- Чим пояснити такий неочікуваний провал в останніх трьох турах?

- А чи варто пояснювати цей провал? У всіх бувають злети та падіння, так склалося. Знову ж таки для тих уболівальників і журналістів, хто детально слідкує за турнірною таблицею і за тим як команда нею рухалася не секрет, що у весняній частині у нас було багато як позитивних моментів коли до нас була прихильною фортуна і ми лишалися вгорі. Наприкінці фортуна нам не посміхнулася і вийшли ці провальні матчі. Я для себе розтлумаю це саме таким чином: це могло статися на початку, в середині сезону, але сталося, що ця обстановка склалася для нас наприкінці чемпіонату.  

- Ви згадали про чутки, що останні два тижні ходять про проблеми у «Зірці». Можете пояснити причини, кому могла бути вигідною дезінформація про невиплату заробітної плати футболістам, проблеми у клубі тощо?

- Не хотілося б коментувати негативні моменти. Чому з’явилися ці чутки – комусь вони були вигідними, створити «скандальчик» чи привід для розмов. Не можу відповіси чому. Можу сказати, що всі чутки про наше нестабільне фінансове положення, затримки, не виплата коштів – всі вони безпідставні. А додатковим підтверженням того, що з фінансами у клубі все гаразд може навести наступний приклад. Днями ми проаналізували ті затрати, що пішли на клуб протягом останніх пяти місяців з 1 січня до сьогодні. Без виплати заробітних плат, поточних видатків клуб витратив понад 2,5 мільйони гривень на розвиток інфраструктури клубу. Я вважаю, що це непоганий показник, оскільки якщо хтось забажає поцікавитися фінансовим становищем інших клубів першої і Прем’єр-ліги, то таких сум у багатьох немає і близько. Тому якби ми мали якісь фінансові проблеми, то в першу чергу вони б відобразилися на тих проектах, які ми почали – реконструкція підтрибунних приміщень, введення в експлуатація сучасного спортивного залу, реконструкція кімнати для прес-конференцій, в якій зараз ми всі знаходимося. Якби не було фінансування, то ми в першу чергу припинили б фінансувати проекти пов’язані з розвитком інфраструктури, і ці кошти направляли б на зарплату та поточні платежі.  А поскільки це все робилося, то значить у нас все добре і виконується в рамках домовленостей і контрактів.

- Які задачі на наступний сезон і чи плануються додаткові фінансові вливання для підсилення команди?

- Задачі ми обговорюватимемо коли вже поряд зі мною сидітиме новий головний тренер. Напевне буде правильно обговорювати задачі вже з ним. Я зі свого боку хочу сказати, що минулого року коли Іллю Близнюка було запрошено у клуб перед ним бeли поставлені задачі на трирічний період – не нижче п’ятого місця у нинішньому сезоні, не нижче четвертого місця у сезоні 2013/14 і в сезоні 2014/15 – вихід до Прем’єр-ліги. Ці задачі залишаються перед клубом незалежно від того хто очолює команду. Щодо інвестицій у гравців – дивитимемомся за ситуацією. Мене зачіпають чутки на різних сайтах з приводу того, що клуб не виділяв фінансів на придбання гравців для підсилення і доводилося формувати команду з вільних агентів і молоді. Насправді смішно це читати і чути, а гравцям вважаю, прикро – так безпідставно їх ображати. У нас сильна команда, гарні виконавці, а говорити про те, що команда «сколочена з підручного матеріалу», як написано в одному джерелі – це абсолютна неправда.

-   По-перше, щоб не виникало чуток і вигадок бажано, щоб прес-служба давала інформацію на офіційний сайт та провідні засоби масової інформації міста... По-друге в останніх турах склалося враження, що у клубі недопрацювання щодо морально-вольових якостей гравців. Можливо варто залучати психолога? І останнє: який вийшов бюджет клубу за сезон що минув?

 - Відносно першого – в мене було тверде переконання, що саме головний тренер повинен виходити і спростовувати усі ці чутки. А у нас так склалося, що не лише з останніх турів, а взагалі коментарів від головного тренера ми не отримували. Але я врахую цей момент і гарантую, що після кожної гри буде розгорнутий коментар на сайті клубу, у вигляді прес-релізів для засобів масової інформації. Це недопрацювання ми врахуємо. Щодо бюджету, для першої ліги це достатньо серйозна цифра – понад мільйон доларів. На сьогодні бюджет клубу складає в середньому 150 тисяч доларів на місяць. У таких команд як «Титан», «Кримтеплиця», «Геліос», «Буковина» - стабільні середняки останніх років у першій лізі, бюджети у рази менші ніж у нашому клубі.
Щодо психолога – слушна пропозиція, вводити у штат ми його не будемо, але лікар-психолог до якого можна буде періодчино звертатися бути повинен. Дякую за підказку.

- Питання які Ви піднімали на початку сезону: освітлення, запасні поля тощо. Наскільки клуб наблизився до їхнього вирішення?

- На початку нинішнього сезону нами не піднімалося питання щодо освітлення. Я нікому не казав, що освітлення буде зроблено у цьому сезоні, а в цілому озвучив що ми будемо робити для того, щоб клуб мав достойну інфраструктуру. Перше – ремонт підтрибунних приміщень, створення нормальних умов для футболістів, щоб вони могли прийти після тренування не в кімнату з пліснявою, плиткою і трубами, що виглядають зі стіни, намагаючись помитися... На сьогодні ми повністю відремонтували підтрибунне приміщення. Запитайте у тренерів, гравців наскільки якісно там виконанна робота. Зараз наші гравці і команди, що приїздять до нас у гості мають достойні умови. У нас не було нормального туалету для вболівальників. На сьогодні його запущено. Це не дві дошки збити. А зробили якісно і за нього не соромно. Він може обслуговувати усіх вболівальників, що приходитимуть на ігри «Зірки». Днями запускається тренажерний зал. Не встигли його відкрити раніше як планували, однак найближчим часом він запрацює. Він у першу чергу зроблений для футболістів, там багато тренажерів саме з нахилом для тренування ніг. Наступне: не дуже помітний всім ремонт адміністративної будівлі. Керівництву клуба, тренерському штабу, академії ФК «Зірка», другій команді є умови для роботи. Зараз проводяться проектні роботи щодо тренувального поля зі штучним покриттям. Зараз цей напрямок на стадії проекту. Тут насправді не від мене залежить як швидко підготується документація. Підрядники вже визначені, тендер проведено. Як будемо документально та технічно готовими до роботи – розпочнемо її. З приводу інших інфраструктурних дій – клуб готується до них, вивчає в першу чергу вимоги до стадіонів Прем’єр-ліги. Я можу сміливо говорити: не якщо ми вийдемо, а коли ми вийдемо до Прем’єр-ліги ми будемо готові. Це стосується і освітлення і поливу основного, додаткового полів і решти обумовлених регламентом умов.

- Хтось із футболістів за власним бажанням виявив ініціативу залишити команду?  

- Однозначно не скажеш. Ми дали хлопцям відпустку до 20 червня. В кого закінчився контракт і має бажанян піти – ми ж силоміць не будемо тримати. Але у нас практично всі футболісти за виключенням 2-3 чоловік, мають дійсні контракти на один-два роки. Тому ніякої критичної ситуації коли команду треба збирали «з нуля» немає.

Євген Савранський

Фото: Валерій Лебідь

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв