Інтерв'ю

Валерій Шевчук: «Офіцери» - культурна візитівка нашої поліції, якій немає аналогів в Україні

. 9229

Понад сім років у Кропивницькому діє гурт «Офіцери». В Україні йому немає аналогів, адже він сформований у переважній більшості з працівників органів внутрішніх справ та є візитівкою нашої поліції.

Самодіяльний колектив створений 23 грудня 2011 року. Ініціатором його створення став обласний профспілковий комітет, який очолює голова обласної профспілкової організації атестованих працівників поліції Валерій Петрович Шевчук. Щоб краще познайомити читачів «Гречки» з цим колективом, ми звернулися до його засновника та ідейного натхненника.

IMG 8241 600 400

- Валерію Петровичу, як виникла ідея його створення?

- Це була моя ідея та музиканта і соліста Олександра Меркулова. На створення гурту вплинув мій досвід, адже я грав на гітарі у студентські роки, в армії, під час навчання у школі міліції. Відтоді я знаю, що якщо є художня самодіяльність, це покращує морально-психологічний клімат у колективі. Як голова профспілки, коли проводив культурно-масові заходи в підрозділах, я запрошував інших артистів, музикантів і виконавців. З часом прийшла думка – якби в нас були такі люди, які могли б грати на музичних інструментах у системі поліції?.. Таких людей важко знайти, адже вони за своїми функціональними обов’язками постійно зайняті навіть у неробочий час, а що вже казати про концерти, гастролі... Це чи не головна причина відсутності таких гуртів в Україні, я вважаю. Навіть якщо в органах внутрішніх справ працює людина-музикант або яка гарно співає, їй важко поєднувати своє хобі з основною роботою. Тому ми розширили склад гурту, щоб була взаємозамінність, і в нас у ньому зараз є як атестовані працівники поліції, так і пенсіонери МВС та інші люди, які не мають відношення до нашої професії, але люблять мистецтво.

IMG 8495 600 400

- «Офіцери» це ансамбль чи все-таки музичний гурт?
- До вокально-інструментального ансамблю є вимога по кількості музикантів, а якщо взяти музичний гурт – це може бути обмежена кількість. В умовах, яких ми працюємо, ми можемо виступати і як ансамбль і як гурт. Це дає нам можливість бути мобільними, тому що не всі наші музиканти з різних причин мають можливість часто їздити з концертами. В нас є кілька програм, відповідний репертуар і в обмеженому складі можемо виїхати в будь-який регіон і дати концерт.

- Ви самі виступаєте у складі «Офіцерів»?
- Спочатку я також був безпосереднім учасником ансамблю - грав на бас-гітарі, але потім відійшов, оскільки мої функції у профспілці розширені. Зараз більше займаюся організаторською, правозахисною роботою. Для якісного виступу треба регулярно репетирувати, а на це треба мати час, якого через зайнятість не завжди вистачає. Приємно, що нас підтримує керівництво головного управління поліції в області в особі начальника Сергія Григоровича Кондрашенка та члени обласної колегії.

- Де вас можна побачити та почути з концертами?
- «Офіцери» беруть участь в організації концертів з нагоди державних і професійних свят для працівників поліції та членів їхніх сімей, органів місцевого самоврядування, учбових закладів міста та області, військовослужбовців Збройних сил України. Вже давали концерти, в обласній філармонії, театрі Кропивницького. У серпні 2015-го року на прохання керівництва 3-го полку спеціального призначення гурт здійснив виїзд в зону АТО, де провів концерт для особового складу полку. Тому публіка наша різностороння. У репертуарі гурту сучасні та народні пісні українських і зарубіжних виконавців, є кілька авторських пісень.

- Скільки членів налічує ваш колектив зараз і хто з них є діючими працівниками поліції?
- Ансамбль налічує дев’ять учасників, з них шість музикантів і три солісти. З учасників ансамблю – три працюють у різних структурах поліції, один є пенсіонером органів внутрішні справ. Наша ведуча і сценарист також працює в поліції. Вони виконують свої службові обов’язки і знаходять час для репетицій і виступів.

- Ви бачите наскільки затребувані «Офіцери» в культурному житті?
- Коли ми створювали ансамбль, залучали до цього кошти, адже треба було купити дорогі інструменти... Це було ризиковано, ми ж не знали як люди реагуватимуть. На сьогоднішній день нас багато куди запрошують виступати на відзначення державних, професійних свят. Ми затребувані і це радує.

- Тим більше ви покращуєте довіру до поліцейських, підвищуєте престижність професії. Все-таки люди в погонах які виступають на сцені, дарують позитивні емоції, викликають повагу...

- Так. У той же час у нас особлива служба, яку люди сприймають коли схвально, а часто з нерозумінням, агресією. Ми стоїмо на сторожі закону, правопорядку, доводиться штрафувати, застосовувати, заходи до запобігання правопорушень, спецзасоби... А суспільство часто нас сприймає як каральний орган. Коли ж люди у формі стоять на сцені з гітарою, акордеоном, синтезатором, коли співають улюблені та відомі всім пісні – це позитивно впливає на суспільство. Ми показуємо іншу сторону цієї професії, і люди тоді більше відносяться з повагою, вони розуміють, що ми не лише силовий орган, який слідкує за дотриманням правопорядку, розшукує та притягує до відповідальності злочинців, а ще й культурний.. Ми між іншим займаємося і спортом, і співами, залучаємо діточок маленьких на сцену, які також співають, танцюють...


- Є аналоги в Україні Вашому ансамблю-гурту?
- Немає – кажу з упевненістю. «Офіцери» перший і єдиний ансамбль в Україні, створений у системі органів внутрішніх справ (ОВС) - це наша культурна візитівка. Вокальні гурти, куди залучають співробітників та які співають під «мінусовку» є. Ми ж виступаємо повноцінним колективом, вся наша музика жива, виконується на музичних інструментах – гітарі, бас-гітарі, синтезаторі, ударній установці, трубі, акордеоні. Плануємо залучити до ансамблю працівника наших органів, який професійно грає на сопілці. Нинішні дві солістки гурту мають вокальну освіту, співають професійно. 

- Поділіться найближчими планами?
- Ось зараз нас запрошує дати концерт Головне управління національної поліції у Полтавській області. Також готуємося навесні з концертами поїхати в зону АТО. Будемо піднімати морально-бойовий дух наших захисників.

- Успіхів вашому колективу, натхнення, вдячних слухачів!

IMG 8248 600 400

Склад гурту

Керівник: голова обласної профспілкової організації атестованих працівників поліції Шевчук Валерій Петрович, підполковник міліції у відставці, пенсіонер ОВС;
Солісти: Таран Людмила Романівна - художній керівник будинку культури с. Соколівське Кіровоградського району; Музиченко Петро Павлович - підполковник міліції у відставці, пенсіонер ОВС; Гладик Ярослава Володимирівна – працівник клубу дозвілля «Зірка» м. Кропивницький.
Музиканти: соло-гітарист старший лейтенант поліції - Мальований Микола Васильович, старший оперуповноважений ВБЗПТЛ кримінальної поліції ГУНП у Кіровоградській області; клавішник-соліст – Меркулов Олександр Миколайович, член профспілки; клавішник, трубач, вокаліст – Максименко Анатолій Миколайови, член профспілки; клавішник – старший лейтенант поліції Топчієнко Олег Вікторович, поліцейський-водій центру обслуговування підрозділів ГУНП в Кіровоградській області; бас-гітарист – Ніколаєнко Микола Іванович, член профспілки; барабанщик – Бойко Сергій Петрович, член профспілки.
Ведуча, сценарист: старший лейтенант поліції Рябошапка Тетяна Володимирівна, старший інспектор-криміналіст Кропивницького відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області.

 

Розмову вів Євген Савранський 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама