Інтерв'ю

Ігор Гоцул: «Ми обрали правильний напрямок, який вже дає свої результати»

. 3928

Україна та Кропивницький зокрема вперше у своїй історії приймають змагання рівня чемпіонату Європи з бейсболу. З 23 по 28 липня в нашому обласному центрі проходить кваліфікаційний турнір Чемпіонату Європи серед національних збірних у групі «С».

На його відкриття завітав перший заступник міністра молоді та спорту України Ігор Євгенович Гоцул. Перебуваючи в нашому обласному центрі, він розповів кореспонденту «Гречки» про значимість такого турніру для України.

IMG 20180723 174633

- Чемпіонат у Кропивницькому, де на стадіоні «Діамант» ведуть боротьбу збірні Угорщини, Румунії, Грузії, Естонії та України, відбувається тут не випадково. Саме на Кіровоградщині розпочався розвиток українського бейсболу, тут переважно формується збірна, створюються умови для того, щоб цей вид спорту розвивався. Тому Кропивницькому і було довірено проводити ці серйозні спортивні змагання та розіграти єдину путівку до дивізіону «В» європейського бейсболу. Це важливо не тільки для Кіровоградщини, а й для нашої держави в цілому. Треба розуміти, що за право проведення міжнародних змагань, чемпіонатів Європи, світу, серед країн точиться запекла боротьба. Чому так відбувається? Тому що по-перше проведення таких змагань – ознака престижу, а по друге і це важливіше, вони приносять дуже багато користі спорту. Вид спорту в країні-організаторі отримує сильний поштовх для розвитку: велика кількість дітей, батьків знайомляться, влада звертає більше уваги на нього, засоби масової інформації. Але за великим рахунком ця користь ширша спорту. Це користь для країни, яка формує таким чином свій імідж. На чемпіонати приїздять представники багатьох країн. Спортсмени у переважній своїй більшості є лідерами громадської думки, є певними авторитетами, вони формують свої враження і завдячуючи їм формують думку про країну її середовище. І коли зараз Україна в такій важкій ситуації, коли про нашу державу в світі лунає багато негативної інформації, будь-яка добра звістка, будь-яка позитивна інформація, що ми на належному рівні організували ті чи інші змагання, покращує імідж нашої держави. Це дуже важливо, зокрема це стосується і відповідного регіону. Тобто є і спортивні чинники, які працюють, коли регіони України конкурують між собою за туристичні, інформаційні потоки, за увагу засобів масової інформації. Це спосіб отримати певні конкурентні переваги і тому чудово, що Кропивницький цим скористався і отримав таке правою.

- Яка була функція міністерства безпосередньо в організації та підготовці даних змагань?

- По перше у відповідності до закону Міністерство від імені держави уповноважене надавати чи не надавати дозвіл на проведення міжнародних змагань. Воно також дає певні гарантії. Зазвичай, коли відбуваються міжнародні змагання, необхідно давати гарантії на право в’їзду спортсменів, перевезення певних технічних засобів, якщо в цьому є потреба. Ця функція виконується Міністерством молоді та спорту. Друга складова – реалізація державної політики в сфері фізичної культури та спорту. Її міністерство послідовно реалізує разом із національними федераціями у кількох напрямах, в тому числі - залученням в Україну міжнародних змагань. Ми всіляко підтримуємо ініціативи національних федерацій організаційно, технічно, морально і звичайно ж матеріально. В бюджеті міністерства окремим рядком завжди виділяються кошти на проведення міжнародних змагань, які проводяться в Україні. Тому дані змагання ми теж фінансово підтримуємо.

2018 07 26 ukr geo

- Напередодні європейської першості головний тренер національної збірної України з бейсболу Олег Бойко озвучив проблему відсутності належної конкуренції – бейсбол розвивається лише у кількох обласних центрах, у чемпіонаті беруть участь не так багато команд і від цього страждає національний чемпіонат, рівень конкуренції не дає можливості показувати високі результати на міжнародному рівні. Це питання більше до самої федерації бейсболу та софтболу України, але все ж таки, наскільки міністерство може сприяти у розширенні географії цього виду спорту в Україні?

- Міністерство молоді та спорту зацікавлене в тому, щоб в Україні розвивалися всі види спорту і щоб Україна була конкурентноздатною. Однак було б неправильно, некоректно займатися розвитком певного виду спорту, оскільки це було б наданням певних преференцій. Завданням міністерства є створення умов для національних федерацій, щоб вони розвивали свої види спорту, конкуруючи один із одним. І тут важлива вже стратегія, яку обере та чи інша федерація. Зрозуміло, що дуже важко ігровим видам спорту на відміну від індивідуальних, оскільки вони банально дорожчі. В умовах, коли в країні не найкращі соціально-економічні показники, дуже важко розвивати різні види спорту. Не всі професійні команди можуть утримуватися на належному рівні, а на мою думку, навіть не правильно було б, якби професійні команди утримувалися за бюджетний рахунок, коли грошей повною мірою не вистачає на дитячо-юнацький спорт. Тому дуже важливо правильно обрана стратегія. Ми бачимо як в нашій країні, незважаючи на війну, економічні складнощі, дуже серйозний прорив здійснила федерація баскетболу, зробивши правильні інвестиції, правильні акценти. Як наслідок – отримали суттєвий прорив на міжнародній арені. Може бути така стратегія. Є приклад інших країн, які доцільно вивчати, наприклад згадаймо як вся Україна вболівала за футбольну збірну Хорватії. В країнах колишньої Югославії на серйозному рівні розвиваються ігрові види спорту – гандбол, футбол, волейбол, баскетбол. В більшості випадків вони не мають потужного чемпіонату. Незважаючи на це, вони зробили акцент на тому, що своїх молодих, перспективних гравців відправляють грати за кордон, водночас зберігаючи з ними контакт, зберігаючи їх для збірної. Відповідно вони спроможні належним чином сформувати збірну. Такий підхід теж може бути. Я не збираюся формувати стратегію федерації бейсболу та софтболу, а говорю про те, що в умовах нашої країни правильно обрана стратегія може давати результат.

2018 07 25 ukr geo2

- З січня 2017-го року Міністерством молоді та спорту України було скасовано консолідований залік, який давав право спортсменам представляти одночасно кілька областей. За півтора роки, які минули, ви побачили ефективність його скасування. Чи правильним було це рішення?

- Однозначно правильне. На 200 процентів я переконаний, що скасування консолідованого заліку пішло на користь українському спорту. Багато тренерів, функціонерів, представників спортивної спільноти, які спочатку були проти цього рішення, зараз погоджуються з нами, і усвідомили, що воно посприяло розвиткові усіх видів спорту. Головним чином на місцях почали розуміти: для того, щоб у них був свій представник на олімпійських іграх, учасник, медаліст чемпіонату світу, Європи, будь-яких інших змагань найвищого рівня, їм недостатньо тепер домовитися з талановитим спортсменом топ-рівня на певних умовах з іншої області, щоб він виступав за їхній один регіон. Тепер вони розуміють - треба виховувати власних чемпіонів, претендентів на участь і учасників Олімпійських ігор. Відповідно влада на місцях почала вкладати гроші у розвиток інфраструктури, будівництво нових спортивних споруд, запрошувати кваліфікованих тренерів, краще фінансувати галузь, створювати всебічні умови для підготовки спортсменів олімпійського рівня. Наприклад, за півтора роки в Україні відкрито 10 спортивних інтернатів. Місцева влада починає розуміти, що їм треба самим виховувати олімпійців. Ми обрали правильний напрямок, який вже дає свої результати.

Розмову вів Євген Савранський

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама