Інтерв'ю

Сенсей Беглі Сариєв: «Айкідо - це великий пиріг, з якого кожен може обирати»

. 8564

Фізичні навантаження - ідеальний метод, аби не впасти в осінню депресію. Який же напрям обрати для себе? Про те, чому айкідо є ідеальним способом розвинутись фізично і отримати повну релаксацію розповів «Гречці» ініціатор створення Федерації айкідо та будо в Кропивницькому Беглі Сариєв.

 

aikido1

Сенсей Беглі Сариєв почав займатися айкідо у 14 років через проблеми зі здоров`єм, які з часом за допомогою тренувань вдалось виправити. Зараз Беглі проводить заняття з айкідо для дітей та дорослих у бізнес-центрі «Акустика».

«З часом цілі за якими я займаюсь айкідо змінюються. Спочатку це було здоров`я, потім спосіб отримання сили (самозахист), але зараз це спосіб дізнатися про себе, випробувати себе і це спосіб життя»,- відзначає сенсей.

На заняттях учні обирають для себе один з компонентів, який має в собі айкідо, адже кожен потребує різного.

«Айкідо- це великий пиріг, з якого кожен може обирати . Для когось - це спілкування з новими людьми. Для когось невелике інтенсивне фізичне навантаження, щось подібне до зарядки три рази на тиждень. Для когось - самозахист. А для іншого - справжнє бойове мистецтво, філософія, інша культура та світогляд. Ми пропонуємо повний пиріг, а людина обирає що для неї важливо»,- каже Беглі.- «Усі техніки в айкідо базуються на фундаментальних принципах на яких існує наш світ. Якщо людина знає закони фізики вона може побачити закономірність. Ми на прикладі техніки айкідо вивчаємо ці закони і можемо ними користатися в житті. Це ще одна частина, яку може дати айкідо»

aikido2

Проте, перш за все, відзначає тренер, айкідо – це не спорт, а бойове мистецтво. Різниця між цими поняттями принципова. У спорті головну роль вiдiграють конкретні цілі – перемога на змаганнях, перемога над супротивником, прагнення побити рекорд або непереборна мрія перестрибнути ось цей високий паркан.

«Будь-яке бойове мистецтво оригінальне. Багато що відрізняє айкідо від інших бойових мистецтв. Наприклад, тхеквондо, бокс, дзюдо, карате на сьогодні є спортом, а айкідо залишилось бойовим мистецтвом. У спорті обов`язково має бути змагання, у айкідо їх немає. Якщо техніку айкідо довести до кінця, вона може спричинити велику травму людині, а ми цього не хочемо».

aikido4

Іспити для учнів не обов`язкові, вони дозволяють об'єктивно оцінити свій рівень, сильні і слабкі сторони, а також зробити висновки і внести зміни в подальшу практику.

Треба пам’ятати, що кожна людина, яка бере участь в іспиті, складає їх в першу чергу для себе.

«Айкідо- це одне із найсучасніших бойових мистецтв, яке має світогляд, що всі люди вільні і всі люди рівні. У нас немає нічого примусового і обов`язкового. Кожна людина сама обирає, як займатися і чи здавати їй екзамен. Взагалі екзамен не є обов`язковим але більшості потрібно збирати мотивацію до занять і вони хочуть отримувати щось матеріальне медалі чи пояси. Ми займаємось щоб кожного дня стати кращим для себе, а не для когось»,- відзначає сенсей і додає, що насправді техніка айкідо – мирне бойове мистецтво, яке дозволяє зупиняти агресію.

aikido5

«У спортивних змаганнях є затвердженні правила, де є суддя. Люди, які змагаються мають однакову вага та зріст. На вулиці цього немає. Якщо людина вирішила на вас напасти, значить вона впевнена, що сильніша або в неї є зброя, яка дає перевагу,- запевняє вчитель,- Спорт розвиває агресію. Це не погано, адже агресія - це сила без якої перемагати у змаганні не можна. Оскільки в айкідо немає змагань, розвивати агресію не обов`язково. В айкідо ми йдемо іншим шляхом - більше приділяємо увагу розвитку людини як особистості у фізичному і психологічному стані».

Завдання, яке постає перед учнем, – це навчитися керувати цією енергією, щоб досягнути внутрішньої гармонії та гармонії з всесвітом. Через медитацію, поєднану з фізичними рухами, учень відкриває джерела енергії

Айкідо доступне для будь-якого віку ним можна займатися як з чотирьох років, так і з шістдесяти.

У Кропивницькому SAMURAI MARTIAL ART CLUBУ є три групи дитяча, де починають займатися з 4 років. Жіноча група, яка займається двічі на тиждень та доросла (вечірня) група, де займаються діти з 11 років і чоловіки яким понад 60 років.

aikido

«Звісно люди більш похилого віку приходять за здоров`ям та спілкуванням. Хлопці від 15 –до 30 років цікавить самозахист, бойова складова айкідо. На заняттях з дівчатами ми більше розмовляємо про філософію психологію та як можна використовувати принципи айкідо в бізнесі та спілкуванні»,- каже інструктор.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама