файно

Сенсей Беглі Сариєв: «Айкідо - це великий пиріг, з якого кожен може обирати»

Опубліковано . в Інтерв'ю

Кількість переглядів - 4483

Фізичні навантаження - ідеальний метод, аби не впасти в осінню депресію. Який же напрям обрати для себе? Про те, чому айкідо є ідеальним способом розвинутись фізично і отримати повну релаксацію розповів «Гречці» ініціатор створення Федерації айкідо та будо в Кропивницькому Беглі Сариєв.

 

aikido1

Сенсей Беглі Сариєв почав займатися айкідо у 14 років через проблеми зі здоров`єм, які з часом за допомогою тренувань вдалось виправити. Зараз Беглі проводить заняття з айкідо для дітей та дорослих у бізнес-центрі «Акустика».

«З часом цілі за якими я займаюсь айкідо змінюються. Спочатку це було здоров`я, потім спосіб отримання сили (самозахист), але зараз це спосіб дізнатися про себе, випробувати себе і це спосіб життя»,- відзначає сенсей.

На заняттях учні обирають для себе один з компонентів, який має в собі айкідо, адже кожен потребує різного.

«Айкідо- це великий пиріг, з якого кожен може обирати . Для когось - це спілкування з новими людьми. Для когось невелике інтенсивне фізичне навантаження, щось подібне до зарядки три рази на тиждень. Для когось - самозахист. А для іншого - справжнє бойове мистецтво, філософія, інша культура та світогляд. Ми пропонуємо повний пиріг, а людина обирає що для неї важливо»,- каже Беглі.- «Усі техніки в айкідо базуються на фундаментальних принципах на яких існує наш світ. Якщо людина знає закони фізики вона може побачити закономірність. Ми на прикладі техніки айкідо вивчаємо ці закони і можемо ними користатися в житті. Це ще одна частина, яку може дати айкідо»

aikido2

Проте, перш за все, відзначає тренер, айкідо – це не спорт, а бойове мистецтво. Різниця між цими поняттями принципова. У спорті головну роль вiдiграють конкретні цілі – перемога на змаганнях, перемога над супротивником, прагнення побити рекорд або непереборна мрія перестрибнути ось цей високий паркан.

«Будь-яке бойове мистецтво оригінальне. Багато що відрізняє айкідо від інших бойових мистецтв. Наприклад, тхеквондо, бокс, дзюдо, карате на сьогодні є спортом, а айкідо залишилось бойовим мистецтвом. У спорті обов`язково має бути змагання, у айкідо їх немає. Якщо техніку айкідо довести до кінця, вона може спричинити велику травму людині, а ми цього не хочемо».

aikido4

Іспити для учнів не обов`язкові, вони дозволяють об'єктивно оцінити свій рівень, сильні і слабкі сторони, а також зробити висновки і внести зміни в подальшу практику.

Треба пам’ятати, що кожна людина, яка бере участь в іспиті, складає їх в першу чергу для себе.

«Айкідо- це одне із найсучасніших бойових мистецтв, яке має світогляд, що всі люди вільні і всі люди рівні. У нас немає нічого примусового і обов`язкового. Кожна людина сама обирає, як займатися і чи здавати їй екзамен. Взагалі екзамен не є обов`язковим але більшості потрібно збирати мотивацію до занять і вони хочуть отримувати щось матеріальне медалі чи пояси. Ми займаємось щоб кожного дня стати кращим для себе, а не для когось»,- відзначає сенсей і додає, що насправді техніка айкідо – мирне бойове мистецтво, яке дозволяє зупиняти агресію.

aikido5

«У спортивних змаганнях є затвердженні правила, де є суддя. Люди, які змагаються мають однакову вага та зріст. На вулиці цього немає. Якщо людина вирішила на вас напасти, значить вона впевнена, що сильніша або в неї є зброя, яка дає перевагу,- запевняє вчитель,- Спорт розвиває агресію. Це не погано, адже агресія - це сила без якої перемагати у змаганні не можна. Оскільки в айкідо немає змагань, розвивати агресію не обов`язково. В айкідо ми йдемо іншим шляхом - більше приділяємо увагу розвитку людини як особистості у фізичному і психологічному стані».

Завдання, яке постає перед учнем, – це навчитися керувати цією енергією, щоб досягнути внутрішньої гармонії та гармонії з всесвітом. Через медитацію, поєднану з фізичними рухами, учень відкриває джерела енергії

Айкідо доступне для будь-якого віку ним можна займатися як з чотирьох років, так і з шістдесяти.

У Кропивницькому SAMURAI MARTIAL ART CLUBУ є три групи дитяча, де починають займатися з 4 років. Жіноча група, яка займається двічі на тиждень та доросла (вечірня) група, де займаються діти з 11 років і чоловіки яким понад 60 років.

aikido

«Звісно люди більш похилого віку приходять за здоров`ям та спілкуванням. Хлопці від 15 –до 30 років цікавить самозахист, бойова складова айкідо. На заняттях з дівчатами ми більше розмовляємо про філософію психологію та як можна використовувати принципи айкідо в бізнесі та спілкуванні»,- каже інструктор.

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити