файно

Шлях від шахтаря до програміста: «Сидів у шахті з ноутбуком і виконував завдання»

Опубліковано . в Інтерв'ю

Кількість переглядів - 7011

Протягом шести років Школа програмування Ш++ дає шанс і дорослим, і дітям безкоштовно познайомитися зі світом коду. Одним із випускників школи став колишній шахтар Костянтин Петренко, зараз же - розробник Android-додатків.

pet

Сьогодні все більше людей замислюються над зміною професії, кажучи словами Данте: "земний свій шлях пройшовши до половини". Забути про надокучливу роботу і піти в щось нове та незвідане - ось що здається на перший погляд нереальним, але лише на перший. Насправді все більше можливостей навчання з’являється у дорослих людей.

Закінчивши університет зі спеціальністю "пожежна безпека" і два роки відпрацювавши за профілем, Костянтин Петренко пішов працювати на шахту, де залишився на 10 років. У 34 роки він потрапив учнем в Школу програмування Ш++, яка допомогла йому змінити свою професію і, згодом, життя:

«Програмісти для мене завжди були якимись "обраними", тому мені було цікаво освоїти цю професію. З Ш++ я познайомився 6 років тому, тоді вона ще була платною, і я вирішив припинити спроби. А потім мій товариш віддав сюди свою дитину і сказав, що тепер вони вчать безкоштовно, і навесні 2016-го року я став учнем Ш++».

Сім’я до рішення Костянтина поставилася з розумінням. Навчання в Ш++ займає багато вільного часу, якщо враховувати той факт, що воно проходило паралельно з роботою. Але завдяки підтримці цей час вдалося пройти:

«Мені дуже сильно допомогла дружина. Вона зіграла важливу роль, адже всіляко мене підтримувала. Важливо розуміти, що під час навчання вільного часу буде дуже мало - його займає навчання. У мене доходило до того, що я сидів на роботі в шахті з ноутбуком і розв’язував задачі. На морі я теж залишався в номері і робив проект».

pet1

На першому етапі учні знайомляться з теорією і основами програмування разом зі своєю групою. Після успішно пройденого теорії учні переходять на другий етап, де з ними працює ментор: він допомагає познайомитися ближче із певною мовою програмування та спробувати свої навички на практиці.  Цей процес цікавий, але досить складний:

«Перший етап навчання тривав з вересня по січень, а другий - з січня по травень. Навчання було складним, але завдяки тому, що з’явилися нові знайомі, друзі - навчатися стало простіше. Серед усіх, хто закінчив цей курс, я був один без знань програмування. До речі, не завжди моє навчання було успішним. Наприклад, одного разу я не пройшов іспит через те, що замість  команди "і" поставив "або", і все працювало не так, як потрібно було. Але все одно у мене був шанс продовжувати приходити розбиратися з теорією, виконувати завдання. Спочатку ментор давав мені завдання окремо від групи: окремо вчив групу, і окремо - мене, а потім він мене запросив до себе, і я вчився нарівні з усіма. І під час навчання, ще не закінчивши курс, мені вже запропонували роботу програміста».

Навчаючись в Ш ++ можна отримати не просто навички, а й приємні спогади, друзів з якими приємно спілкуватися і окрім курсів:

«Навчання було яскравим, швидким: ми стільки часу проводили над домашніми завданнями, багато різних ситуацій пов’язано з цим. Для мене найяскравіший момент - коли ментор звернув на мене увагу, хоча я не пройшов іспит. Також я назавжди запам’ятав, що потрібно бути уважним до дрібниць, тому що багато хто не пройшов іспит через те, що неправильно оформив завдання, хоча самі задачі були зроблені правильно. І звичайно ж, дуже приємні люди тут. За час навчання коло спілкування змінилося кардинально, з’явилося багато хороших знайомих і близький друг, з яким ми дружимо вже два роки».

Випускників школи програмування досить багато, багато хто з них говорять, що Ш++ не тільки навчила їх чомусь новому, а й змінила життя. Завдяки навчанню, Костянтин зміг кинути роботу в шахті і перейти в абсолютно нову, але цікаву для нього професію:

«Це місце, де тобі будуть раді. Коли ми спочатку сюди приходили, то для нас це все було дико: дружелюбність, взаємодопомога, є печиво, цукерки, кава. Приходь і отримуй знання, роби, що хочеш. Це культурний шок, ми до такого не звикли. Якщо ти хочеш отримати знання, то тобі дадуть все для цього можливості, а вчитися чи ні - самостійне рішення людини. Ніхто змушувати не буде. Це додаткова мотивація, і згодом виробляється самодисципліна. Моє життя дуже змінилося».

Шанс навчатися тут має кожен, Костянтин перевірив це на власному досвіді. І є кілька речей, які він може радити людям, які тільки збираються сюди йти:

«Якщо ви поставили перед собою мету - то потрібно йти до кінця яким би важким шлях не був. Спілкуйтеся тут з людьми, тому що саме вони зіграли важливу роль в становленні мене як особистості і як програміста. Сюди приходять ті, хто хоче навчатися, вас не будуть змушувати робити домашнє завдання, тому розумійте навіщо ви сюди йдете. І цінуєте час, який будете проводити тут, тому що його буде багато. І він буде цікавим».

 Текст - Аліна Маркіна

Фото - Тетята Гдешинська

Прочитати детальну інформацію про Школу програмування Ш++ та зареєструватися можна на сайті programming.kr.ua

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити