Володимир Олійник : У Врадіївці один з ґвалтівників — чийсь племінник, інший — похресник генерал-майора міліції

Опубліковано . в Інтерв'ю

Кількість переглядів - 1605

Вівторок приніс чергові новини у “врадіївському скандалі”. По-перше, його головні фігуранти виявилися причетними до низки інших правопорушень; ця обтяжуюча обставина здатна “відрізати шлях” обом негідникам до пом'якшення покарання, що вже висить над ними. По-друге, вчора ж один з керівників МВС України представив колегії УМВС у Миколаївській області нового начальника управління. Це вже навіть не смішно: на генеральську посаду прийшов черговий полковник з Донецька...

 

“УКРАЇНА — НЕ ГРУЗІЯ”

Браві хлопці, в яких, можливо, руки по лікті в крові земляків, не надто поважали відомство, в якому служили “народові України”.

- У ході слідства встановлено і знайдено достатньо доказів, щоб можна було кваліфікувати дії Дмитра Поліщука та Євгена Дрижака як зловживання службовим становищем і владою. Поліщук, зловживаючи становищем старшого інспектора дозвільної системи, підробляв офіційні документи. Дрижаку пред'явлено підозру в приховуванні злочинів, у зберіганні документів у себе в домоволодінні. Також йому інкримінують придбання та зберігання наркотичних засобів, - розповіла моїм миколаївським колегам адвокат постраждалої Ірини Крашкової Ірина Поспєлова.

Крім того, обох міліціонерів підозрюють у замаху на умисне вбивство, вчинене з особливою жорстокістю, вчиненні розбійного нападу та згвалтуванні.
Чи відоме життя міліцейських колективів з “глибинки” нашим вельмишановним народним обранцям?

Один з них, відомий на теренах Центральної України, на моє питання відповідає ствердно.
- Ситуації, коли співробітники правоохоронних органів самі вчиняють злочини (часом особливо тяжкі), постійно перебувають у полі зору нашого Комітету, - каже Володимир Олійник, заступник голови парламентського Комітету із законодавчого забезпечення діяльності правоохоронних органів. - Здебільшого прагнемо використовувати “терапевтичні” методи: поради, ще щось. Насправді ж ситуація в державі нагадує людину, яка запустила своє здоров'я. Береться за лікування серця - “гробить” печінку, береться за печінку — серце зупиниться. Тому виглядає беззаперечним: “хірургічне” втручання повинно бути!

- Тобто потрібно розформувати весь теперішній особовий склад і набрати нових людей?
- Грузинський досвід Україні не підходить зовсім. По-перше, не та країна. По-друге, не можна змінити середовище зразу; це робиться поступово.
От змінимо міліцію на поліцію, підвищимо вимоги до полісменів. Люди ж почнуть обурюватись. Мов, як же так: їздили завжди, не пристібуючись ременями безпеки — а тут не можна домовитись, їздили трохи напідпитку — а тут не можна домовитись!..

Тому в цьому сенсі й суспільство треба готувати до того, що поступово, - не революційними методами — реформуватимемо систему. Он у Польщі 15 років реформа тривала! Будь-яка реформа має свої етапи, через які, при всьому бажанні, не перестрибнеш.

- Колись у 90-ті роки в окремих містах, зокрема у Львові та в Одесі, існувала муніципальна міліція/дружина. Місцева громада виділяла грубі кошти на її утримання, конкуренції з МВС майже не було. Якщо не вважати “одеського протистояння” - коли Кіровоградський суд позбавив Едуарда Гурвіца посади міського голови, а дружинники зайняли у будівлі на Думській площі “кругову оборону”, не пропускаючи до мерії сторонніх, надто “лазутчиків” від іншого кандидата на посаду містоуправителя...

- Міліція сьогодні якось прив'язана й до інтересів територіальної громади. У мерів, між тим, забрали право бодай частково допомагати міліції коштами міського бюджету в разі перевиконання фінансового плану. Кажуть: порушення, не можна!

Я, як міський голова (Черкас — авт.), був зацікавлений утримувати батальйон правоохоронців, - бо вони наводили порядок.
Раніше, крім грошового забезпечення, були продуктові пайки (зараз немає), квартири (нині майже не дають)...

А про місцеву міліцію й справді треба знов подумати. Наприклад, функцію охорони громадського порядку можна передати їй; при цьому повинно бути чітке підпорядкування керівництву РВВС/УМВС. Міліціонер не повинен бути “кишеньковий”, не якийсь там “дружинник”, набраний “збоку”, - а неодмінно атестований!

- Де таких набрати?..
- Якщо держава зараз вийде на всім відомий ринок праці, вона дійсно не зуміє переманити до себе людей, гідних служити у системі МВС, взірцевих у моральному та фаховому сенсі. А є ще й фізичний компонент. Людина може мати гарні мізки, бути моральною, - але якщо вона не має здоров'я, міліція її не потребуватиме.
Виходячи на ринок праці, треба ув'язати набір кандидатів до міліції також із їх родинами. Наприклад, ввести норму щодо 50-відсоткової плати за навчання дітей міліціонерів у середніх та вищих навчальних закладах. Навіть якщо це даватиметься в борг з умовою погашення протягом кількох років, - дитина обов'язково скаже: “Батьку, не влазьте у корупцію! Бо влізете — і платитимемо кредит, як всі люди...”.

ХРЕЩЕНИЙ БАТЬКО НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОХРЕСНИКА НЕ ЛИШЕ ПЕРЕД БОГОМ

- Жителів Кіровоградщини цікавить розповідь про сьогоднішню Врадіївку...
- Передовсім, приїхавши до селища, я прийшов до Врадіївського РВВС. Там всі почувалися зганьбленими. Кажуть: будемо збирати гроші для родини Крашкової. Не тільки щоб допомогти жінці — а, передовсім, щоб відмежуватись від цієї ганьби, ми ж-бо не такі. Бо одна справа — корупція і пияцтво, а інша — коли прийшов і вбиваєш!.. Це навмисний прямий, тяжкий злочин.

З часом ситуація стабілізувалася. Міліція, як і до випадку зі згвалтуванням громадянки Крашкової, веде прийом громадян. Пікетувальники з місця “знялися”. Врадіївчани тими, хто прибіг тоді у передчутті безладів, не дуже задоволені. Кажуть: “Прибігли, погуркотіли і побігли...”. А врадіївські прийшли й кажуть: “В нас є питання, то давайте їх розглядати!”. А це — кожну заяву реєструвати і докладно розбирати.
В той же час, підстави для незадоволення діями міліції, для такого “вибуху” були.

Я поговорив з мамою Ірини Крашкової. В неї ситуація непроста: на немолодій жінці залишилася дитинка, яка у 6-й клас ходить. Далі поїхав у Миколаїв до потерпілої, поговорив. Ірина каже: юридичної допомоги начебто вистачає, а от фінансова на лікування — так, потрібна. Я передав частину грошей і мамі, і їй. Найближчої суботи знов їду — передавати іншу частину. Від мене та від Олени (Бондаренко, депутата ВР від фракції Партії регіонів — авт.). Ще у вересні треба приїхати, коли у дитини навчання почнеться в школі.

От згадаєте мої слова: мине якихось 2 тижні — і ті, хто кричали про Врадіївку, геть забудуть про свої обіцянки врадіївчанам!

- Я дуже ціную вашу позицію.
- До речі, до Врадіївки обов'язково беру з собою й сина свого найменшого. Він завжди проситься: “Тато, хочу з тобою їхати, хочу подарунок для малого (сина Ірини Крашкової — авт.) вибрати”.

- Як ви оцінюєте діяльність колишнього начальника УМВС України у Миколаївській області Валентина Парсенюка? Ви його бачили останнім часом?
- Я не розмовляв і не спілкувався з Парсенюком. Скажу вам відверто: там іде питання по похреснику...


- ...так, по капітану міліції Дрижаку...

-...можете надрукувати: в мене рідня теж є. Але — не дай Боже!- якщо в ній знайдеться негідник, який спробує за рахунок мого авторитету отримати якісь преференції, хай і близько не підходить! Звісно, якщо людина нормальна, - я можу залюбки підставити плече...

У Врадіївці один з гвалтівників — чийсь племінник, інший — похресник генерал-майора міліції. Навіщо таких “прикривати”?!

МИКОЛАЇВСЬКОЮ МІЛІЦІЄЮ КЕРУВАТИМЕ ЛЮДИНА З КІРОВОГРАДСЬКИМ ПРІЗВИЩЕМ

Начальником управління Міністерства внутрішніх справ України у Миколаївській області призначено полковника міліції Юрія Сєднєва. Він зайняв місце генерал-майора міліції Валентина Парсенюка, звільненого після резонансних подій у Врадіївці Миколаївської області з лав МВС.
/Пан Валентин, як раніше вже розповідала “Гречка”, є уродженцем й “вихованцем” Врадіївського району.../

Учора перспективного офіцера в Миколаєві представив перший заступник міністра внутрішніх справ України генерал-майор Віктор Дубовик. Він повідомив, що 44-річний полковник Сєднєв раніше очолював Донецьке міське управління міліції. Під час представлення Дубовик поставив завдання для нового керівника Миколаївської обласної міліції — відновити довіру населення до правоохоронних органів. Щодо решти керівників підрозділів МВС в області, - Віктор Дубовик закликав контролювати роботу на місцях. “Ви особисто відповідаєте за стан у своїх підрозділах. Відповідальність нестимете своїми посадами й званнями”, - підкреслив генерал-майор.

Відкрию “страшну таємницю”: аналогічні погрозливі заяви міністерський генералітет роздає при кожному новому представленні “донецьких щасливчиків” кадровим офіцерам міліції “недонецького” походження.

Якби ж цей прийом ще спрацьовував хоча б на 20 відсотків зі 100 можливих!..

Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # snaiper 07.08.2013, 22:18
Кто бы говорил!Ты и такие как ты,Олейник,прев ратили Украину в регионаловский отстойник убийц,ворья,неу чей ,подонков и насильников!
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити

мир тв