Інтерв'ю

«Боротьба за олімпійські ліцензії буде складною» - Геннадій Здітовецький

. 3508

11 червня у Кропивницькому проводилися всеукраїнські рейтингові змагання Гран-прі з легкої атлетики. За його підсумками двоє кропивничан, вихованці СДЮШОР №2 стали його медалістами.

Обидві нагороди здобули стрибуни у висоту: Дмитро Яковенко став чемпіоном, а Олег Дорощук посів друге місце. 

2019 06 14 Zditoveckiy1

Виступи своїх підопічних для прес-служби ФЛАКО прокомеутував тренер легкоатлетів Геннадій Здітовецький.

- Учасниками Гран-прі були чотири моїх вихованці. Серед них найкраще виступив Дмитро Яковенко, стрибнувши на висоту 2,23 см. Вважаю, що для початку сезону результат - дуже добрий. Для нього це були другі змагання після тривалої паузи у спортивній кар’єрі, що пов’язана з відновленням після травми. Перші старти в нього пройшли 21-22 травня в столиці – відкритий чемпіонат Києва. За тренувальними результатами я бачив, що Дмитро набирає, відновлюється і мав на Гра-прі стрибнути мінімуму 2,20 м. Він показав ще кращий результат. Вище стрибати мій вихованець зараз ще не готовий. Наступні змагання в нього 29 червня в Бердичеві – міжнародний турнір зі стрибків у висоту «Меморіал Віктора Лонського». Очікую, щоб там Дмитро покращить свої результати.

- Дмитро Яковенко був учасником Олімпіади-2016 у Ріо-де-Жанейро. Вже розпочалася боротьба за ліцензії на Олімпійські ігри 2020 у Токіо. Які в нього шанси вдруге поїхати на головні світові змагання чотириріччя?

- Шанси високі, адже у мого підопічного великий досвід участі в міжнародних змаганнях. Норматив перед Іграми в Токіо підняли до 2,33 м. Він дуже високий і здається найвищий за всю історію. Але там 50 відсотків відбирається за виконанням нормативу, а 50 відсотків – за рейтингом. Хто на якому місці завершить змагання у рейтингу – буде визначальним і вирішить хто потрапить до збірної команди.

- Зараз відновився після травми і майже дворічної перерви лідер українських стрибунів Богдан Бондаренко і вже показує високі результати. Днями він переміг на етапі «Діамантової ліги» у Римі, стрибнувши на 2,31 метри і повторив найкращий результат сезону у світі. Хто ще може скласти Дмитрові Яковенку конкуренцію в боротьбі за ліцензію?

- Крім Бондаренка, є ще Андрій Проценко. Але зараз його результат нижчий за Дмитра. У Яковенка 2,23 м, а в Проценка 2,22 м. Але він теж дуже досвідчений стрибун. У Ріо-де-Жанейро, нагадаю, Бондаренко став бронзовим призером, а слідом за ним четверте місце посів саме Андрій Проценко. Ще є Віктор Лонський із Бердичева, особистий рекорд якого 2,28 м. Боротьба за олімпійські ліцензії буде важкою.

- Як оціните стрибок вашого вихованця, бронзового призера юнацької Олімади-2018 Олега Дорощука, який на Гран-прі у Кропивницькому став другим із результатом 2,15 м?

- Він повторив особистий рекорд на відкритому повітрі. У залі в нього рекорд 2,18 м. відверто кажучи, був не дуже задоволений. Я планував, що він стрибне на 2,20 м. За тренувальними стрибками я бачу, що Олег цього сезону виглядає краще і став сильнішим, більш технічним.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама