Інтерв'ю

Останній бій Андрія Ільїна та Артема Пойди: спогади побратимів (ВІДЕО)

. 9090

 

21-22 січня 2015 року на блокпості №7 під Озерянівкою відбувся бій, у якому полягли смертю хоробрих три українські воїни - Андрій Ільїн та Артем Пойда з Кіровоградщини, Андрій Молодика.
Колишні бійці 17-го мотопіхотного батальйону Анатолій Компанієць і Костянтин Андрєєв - герої нового випуску проєкту Цензор.НЕТ "Своя війна" як проходив бій і про хлопців, які загинули дивіться у випуску.

 

vichnaДовідка. Молодший сержант ЗСУ Артем Пойда, уродженець Нової Праги Олександрійського району Кіровоградської області, служив у 17 окремому мотопіхотному батальйоні, 57-ї окремої мотопіхотної бригади. Загинув неподалік Горлівки 21 січня 2015 під час оборони 7-го блок-посту.

Артем двома пострілами з вогнмету "Шмель" фактично зупинив мікроавтобус "Газель" в якому знаходилось 12 проросійських бойовиків і на якому було встановлено крупноколіберний кулемет "Утьос", та "МТЛБ". Це дало змогу іншим бійцям прийняти бій та знищити частину техніки ворога, після чого противник відступив.

За словами побратимів, Артем Пойда загинув від кулі, що пройшла між пластинами бронежилета(за іншою версією військовослужбовець загинув від осколкового поранення). Доостаннього він вів бій зі стрілкової зброї.

Андрій Ільїн Призваний за мобілізацією у березні 2014 року, лейтенант, командир взводу 17-го окремого мотопіхотного батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади.
Народився у Світловодську, що на Кіровоградщині.

Загинув на блокпосту поблизу міста Горлівка — 22 січня 2015 року під час масованого артилерійського обстрілу блокпосту російськими збройними формуваннями.

Під ногами лейтенанта Ільїна розірвався снаряд.Тіло Андрія довго не могли вивезти з території, що контролюється російськими терористами.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама