Інтерв'ю

Андрій Табалов: МАФи у нашому місті потрібно привести у єдиний стандартний, а головне - естетичний вигляд

. 6170

Скільки у Кропивницькому незаконних МАФів, чи потрібні нашому місту такі тимчасові споруди для торгівлі або краще надати перевагу магазинам та супермаркетам? Як змусити власників МАФів не порушувати правил благоустрою та коли місто отримає комплексну схему розташування тимчасових споруд для торгівлі, - про все це говоримо в інтерв’ю із секретарем міської ради Кропивницького Андрієм Табаловим.

photo5343735771120643119

- На апаратній нараді у понеділок ви дали доручення профільному управлінню підготувати інформацію про комплексну схему розташування МАФів у Кропивницькому. Для чого потрібна ця схема?

- Схема потрібна для того, щоб легальний правильний бізнес, який несе економічну користь нашому місту, знав правила гри. По-перше, МАФи повинні розташовуватись у відповідних місцях, де вони не заважають руху пішоходів, не обмежують видимість для проїзду автомобілям. По-друге, тимчасові конструкції повинні мати гарний, охайний естетичний вигляд. І, по-третє, у торговельних точках повинні надавати якісний сервіс, а товар відповідати усім санітарним нормам. Це малий бізнес, і ми до нього повинні ставитись як до будь-якого іншого бізнесу. А власники МАФів - це внутрішні інвестори, які чесно заробили гроші і мають право вкласти їх у свій маленький бізнес та працювати. Але ми повинні пересвідчитись, що це чесні підприємці і вони чесно сплачують податки. У такому випадку міська влада повинна створити всі умови, щоб вони нормально працювали. До того ж черги від іноземних інвесторів, великих українських національних мереж, які готові будувати серйозні торговельні комплекси, у нас немає. Але є попит на маленькі торговельні об’єкти.

- На вашу думку, чи треба центральну частину міста повністю очистити від МАФів, а, можливо, їх треба більше у спальних мікрорайонах?

- Звичайно, центральна історична частина міста повинна залишатись візитівкою міста і не захаращуватись зайвою рекламою та спорудами. Вони можуть бути, але стилізовані під інші будівлі у цій площині. Наприклад, такі кіоски є і в Парижі, і в Лондоні, і в інших світових столицях, де дуже гарна архітектура, куди хоче приїхати кожен турист, але їх не багато, вони стилізовані і не кидаються в очі. У нас достатньо фахівців в архітектурній галузі, які можуть розробити єдині типові стандарти естетичного зовнішнього вигляду. Щодо МАФів у спальних мікрорайонах, то, звичайно, у місті з часом визначились певні торговельні зони, де є потік людей, є попит на товар. Спочатку це був один МАФ потім це розрослося в маленький квартал. Я думаю, що такі зони треба просто привести у єдиний стандартний, а головне - естетичний вигляд. Наприклад, ринки на Полтавській, на Попова, такі комплекси МАФів є, практично, в кожному мікрорайоні. Це такі собі мініриночки. Але є реально потворні споруди, які треба демонтувати, якщо не сплачують податки і не хочуть приводити конструкцію у нормальний вигляд. Тут повинен бути компроміс. Бізнес — це рушій економіки, а наше місто без бізнесу не витримає. Переважна більшість податків — це ПДФО, а його сплачують не тільки великі, а й середні, дрібні приватні підприємства, тому з ними треба вибудовувати певний діалог.

- Чи достатньо у місті МАФів, і чи потрібна така їх кількість?

- На мою думку, це вирішувати не міській владі, а людям, які купують щось у цих МАФах. Це ринковий механізм. Ми вже повинні відійти від радянських пережитків минулого, коли у міської ради питають, скільки чого повинно бути. Такі питання повинен вирішувати ринок, оскільки ми працюємо в ринковій економіці, де є попит і пропозиція. Якщо попиту достатньо, і пропозиція зустрічає попит, отже економіка в балансі. Якби МАФів було забагато, вони б закривалися, і є місця, де вони закриваються, і самі підприємці прибирають їх. Якщо ж не вистачає МАФів — їх кількість росте. Міська влада, як я вже казав, може лише забезпечити правила гри: тут можна ставити, а тут ні, або вимагати дотримуватись єдиного стилю у зовнішньому вигляді. Схему розташування повинна розробити робоча група фахівців з управління містобудування та архітектури і земельних відносин, я особисто долучусь до цього процесу.

- Скільки, за оцінками міськради, у місті незаконно встановлених тимчасових споруд, і як з цим явищем боротись?

- МАФів по місту близько тисячі, скільки з них незаконних – це, за моїм дорученням, має підрахувати архітектурне управління. Як виявляється, демонтувати незаконний МАФ - справа непроста. Я часто спілкуюсь із керівником спецінспекції, і за його словами, тільки постає питання про демонтаж, йому починають дзвонити. Починають просити якось по-іншому вирішити питання, але цьому треба нарешті покласти край. Не треба нікуди дзвонити, треба просто сплачувати вчасно податки і утримувати в належному санітарному та естетичному стані торговельну споруду.

- Тимчасовий мораторій допоможе у вирішенні проблеми з МАФами?

- У місті вже рік діє мораторій на встановлення МАФів. Але це неправильно. Це те саме, що накласти мораторій на потік внутрішніх інвестицій в економіку міста. Це можна зробити на короткий проміжок часу, але не на тривалий. Нам треба закінчити розробку схеми, ознайомити з нею підприємців. Більше того, під час розробки консультуватись з нашими підприємцями. Треба нарешті вирішити це питання, і нехай бізнес розвивається.

Реклама

Поширюйте

Коментуйте


Реклама