Інтерв'ю

САП-борд – спосіб активно і з користю для здоров’я проводити час

. 5281

Останніми роками в Україні все більшої популярності набувають САП-борди (від SUP- англ. Standup paddleboarding - веслування на дошці стоячи). Не є винятком і Кропивницький, де цього року на місцевих водоймах можна все більше побачити любителів цього активного відпочинку.

2020 08 30 9

Історично САП виник як різновид традиційного хвильового серфінгу з веслом, а в Україні САП як спорт почав активно розвиватися в 2017 році. В нашій області бажаючі займаються ним переважно для себе. Серед них - Ігор і Тетяна Кернос. Вони спортсмени-альпіністи, які цього року опанували САП. З ними поспілкувався кореспондент «Гречки».

2020 08 30

- Як давно Ви зацікавилися САП-бордами і чому?

- Тетяна: Більше 30 років ми займаємося альпінізмом і слідкуємо уважно за знайомими альпіністами. Побачили, що з позаминулого року кияни після завершення сезону повертаються з гір і катаються, підтримують свою фізичну форму. Вони нам розповіли, що це допомагає тренувати м’язи. Минулого року ми їздили в Запоріжжя на Хортицю на скелі, а там на схилах біля Дніпра нас зустріли друзі і запропонували покататися. Дивилися як красиво це виглядає і мій чоловік Ігор погодився. Йому показали основи як стояти на САПі, керувати ним. Чоловік спробував і йому сподобалося. Переламним моментом для нас стала ця весна, коли через коронавірус було введено карантин. Два місяці ми жили в селі під Кропивницьким із батьками і в цей час мій чоловік вирішив зробити власноруч САП, перед тим вивчивши в інтернеті багато інформації по його створенню.

- Ігор: Під час карантину з’явилося багато вільного часу, тож вирішили виготовити САП-борд і активно проводити час. Для нас, альпіністів, це корисно, адже на ньому тренуються всі м’язи – працюють руки, ноги, поперековий відділ, а особливо спина. Він допомагає розвивати координацію, адже необхідно постійно тримати рівновагу. Думали купити, але найпростіший коштує від 6 тисяч гривень. В гаражі лишилося багато відходів після ремонту, тоді я, познайомившись із технологією виготовлення, вирішив зробити його сам. Основним матеріалом був пінополістирол. Також використовував склотканину, фарби, лаки, клеї, шпаклівку. Дещо ми докупили, і з мінімальними затратами зробили чудовий борд для розваги та активного проведення часу на воді.

- Довго його виготовляли?

- Ігор: Робили близько місяця. Займалися ж і домашніми справами, а до того ж потрібен був час для висихання матеріалів.

- Де вперше випробували САП-борд?

- Тетяна: На ставку в селі Івано-Благодатне, де його і робили. Вдруге поставили САП на воду в парку Перемоги на річці Сугоклія. Згодом були з ним в селах Кандаурове, Катеринівка. Зараз часто катаємося на Інгулі в районі Миколаївського або Ковалівського пляжів після роботи, щоб розвіятися.

2020 08 30 62020 08 30 1

- САП-борди на водоймах у Кропивницькому ще бачили?

- Тетяна: Так. Є в місті хлопці, які мають надувний спортивний САП. Бачили на Сугоклії і хлопця з дівчиною, в них САП більше для відпочинку – широкий. Нещодавно також придбали наші друзі, після того, як спробували покататися на нашому. Тобто щонайменше чотири є, а може й більше.

- Скільки рідних, друзів спробували покататися на вашій дошці?

- Тетяна: Багато: діти, брат, племінниця, друзі, діти друзів, наші альпіністи-однодумці.

- Чи складно керувати САПом і які навички треба мати для цього?

- Ігор: Для масового катання – нескладно. Не бажано купувати спортивний, адже він вузький і ним складно керувати.

- Чому, на Вашу думку, останнім часом САПи стали такими популярними?

- Ігор: Він сприяє покращенню фігури, допомагає «зганяти» зайву вагу, робить пружними живіт, талію, зміцнює м’язи спини, ніг, рук, верхнього плечового поясу. Свою роль відіграє і положення людини, яка стоячи має широкий огляд, все добре бачить.

- Чи часто падали в воду на початкових етапах, коли ставали на воду, чи легко тримати рівновагу?

- Тетяна: Якщо людина не хоче падати, то вона не падає. Ляж, сядь на нього і не впадеш точно. Якщо більше використовувати спортивні вправи – імовірність падіння зростає. Наприклад під час розгону, повороту, гальмування, або якщо бігати по САПу з задньої частини наперед чи навпаки.

- Ви плануєте цим хобі займатися і надалі чи все-таки альпінізм буде основним?

- Ігор: Альпінізм – це наша робота і спосіб життя, але звісно, що САП тепер буде з нами постійно. Ми полюбили його і будемо продовжувати кататися. Можливо, далі щось нове спробуємо. Знаю, що на САПах ще займаються йогою: роблять стійку на голові, руках, використовують різні вправи. Для цього використовують САПи широкі. Є дитячі - більш легкі, є прогулянкові, швидкісні спортивні. Використовують і дошки, які розраховані не на швидкість, а на маневрування. Знаю, що є САПи на яких люди мандрують, завантажують речами і пропливають понад 100 км.

- Бажаю вам нових відкриттів, нових емоцій. Активно та корисно проводити час і на скелях і на воді!

- Дякуємо.

2020 08 30 4

Євген Савранський

Поширюйте

Коментуйте


Реклама