Інтерв'ю

«П’ять днів із семи я тренуюся»: історія призера чемпіонату Європи з кульової стрільби

. 12849

Нещодавно кропивничанин Роман Копійка став призером юніорського чемпіонату Європи з кульової стрільби у хорватському місті Осієк.

Ця нагорода була довгоочікуваною, адже протягом багатьох років місцевим спортсменам-стрільцям не вдавалося підніматися на п’єдестал європейського рівня. Згодом він здобув три медалі, серед яких одну - найвищого ґатунку на чемпіонаті України з кульової стрільби серед спортсменів 2001 р.н. і молодших. З талановитим спортсменом і його тренером поспілкувався кореспондент «Гречки».

- Вітаю з першою нагородою європейського рівня!
- Роман Копійка: Дякую, це моя перша, я готувався до неї чотири роки! Професіонально кульовою стрільбою почав займатися у 2017 році в Кропивницькому. До того понад рік тренувався у Петровому. На одних зі змагань мене помітив Ілгам Ібрагімов – заслужений тренер України, старший тренер області з кульової стрільби, який побачив у мені потенціал, і робота пішла краще. Починав - на гвинтівці. Для мене тренування були як забава, але потім дали пістолет, тож почав ставитися серйозно. У 2018 році виконав норматив майстра спорту України.

- Що дозволило стати призером чемпіонату Європи?
- Р.К.: Прагнення, наполегливі тренування, підтримка тренера Ілгама Маісовича, який переконував мене, що я можу, а ще - фінансова підтримка міста.

- Тобто матеріально-технічна база, умови для тренувань, твоє бажання і наполегливість і бажання тренера?
- Р.К.: Так.
- Коли ваша команда дізналася, що ви стали медалістами чемпіонату Європи, як прийняв інформацію ти та вся ваша збірна?
- Р.К.: Ми були дуже в захваті, дуже раді! Поодинці нам було складно боротися на призові місця через дуже високу конкуренцію. На заліку під час виступів не хвилювався, тому що було спекотно. Мені тренер збірної дав настанову, тому я працював. От коли був фінал – були емоції і було складно з ними впоратися.

- Додає тренер Ілгам Ібрагімов: Всі члени команди показали однаковий результат – по 568 очок. Перший день вони відстрілялися, а мені Роман не телефонує. В інтернеті показується, що збірна України в призовій трійці. Увечері я сам набрав свого вихованця і питаю: «Тебе можна вітати?». Він відповів, що ні - це був вихід до другого туру і наступного дня перша вісімка команд буде змагатися за медалі.
- Тобто була кваліфікація, після якої до фіналу виходила перша вісімка команд. А наступного дня знову «перестрілка» за медалі?
- І.І.: Так, а наступного дня вони здобули срібні медалі. Чемпіонами Європи стали білоруси.
- Ви знали своїх основних суперників?
- Р.К.: Лише тоді, коли побачили результати кваліфікації та вийшли до фіналу.
- Ти тренуєшся на спортивному пневматичному пістолеті, якому саме?
- Р.К.: Зараз на пістолеті ШТРЛП-10, він коштує 1600-1700 євро.
- Як ти себе налаштовував, чим допомагав тренер? Адже під час хвилювань найменший мандраж руки – і весь результат може зіпсувати один невлучний постріл.
- Р.К.: Зі мною у Хорватії не було особистого тренера. Там не було зв’язку, тому допомагав тренер збірної, який був із нами. Він намагався нас відволікти.
- Давно ти потрапив до складу юніорської збірної України, за які результати?
- Р.К.: Я раніше був у резервному складі збірної, кандидатом до збірної, а потім став основним. Вперше увійшов до у 2018 році. «Золото» на чемпіонаті України, до речі, я здобув третій рік поспіль. Вже був учасником змагань в Угорщині, Словаччині.
- Як тебе відзначили в місті після повернення за завойовану нагороду в хорватському Осієку?
- Р.К.: Запросили на день захисту дітей на сесію депутатів Кропивницької міської ради. Із тренером Ілгамом Ібрагімовим разом з іншими кращими спортсменами з інших видів. Нас там фінансово нагородили.
- Щось обіцяли?
- Р.К.: Ні, лише нагородили.
- Яка зараз мотивація тренуватися та прогресувати далі?
- Р.К.: Увійти до дорослої збірної України. Мої призові місця на чемпіонатах України впливають на перебування в юніорській збірній України. Я підписував контакт із Міністерством молоді та спорту України, на яких умовах я лишатимуся в збірній.
- Ціну медалі будь-якого рівня знає лише сам спортсмен і його тренер. Скільки часу, зусиль, годин ти проводиш у тирі під час тренувань, щоб показувати такі результати?
- Р.К.: П’ять днів із семи я тренуюся. Одне тренування триває від двох до чотирьох годин. Крайній рік я постійно був на навчально-тренувальних зборах. Щодня ішли тренуватися о 9:30, а виходили з тиру після 14-ї години.
- Крім спорту, професійної діяльності як ти проводиш час, відпочиваєш?
- Р.К.: Раніше міг прийти в кімнату і чимось себе завантажити. Зараз є де і з ким погуляти, але я віддаю перевагу тихому відпочинку. Це і позитив, адже я маю час і бажання тренуватися.
- Дякую за результати, наполегливість. Бажаю продовжувати прогресувати, здобувати нагороди, прославляти Кропивницький, довіряти тренеру адже поєднання тренера та спортсмена – важлива запорука успіху.

- Ілгаме Маісовичу, пам’ятаєте своє знайомство з Романом, коли побачили в ньому перспективу?
- І.І.: Чотири роки тому в Кропивницькому проходив чемпіонат області. Ми запросили команду з Петрівського району, де за кілька років до цього вони відкрили секцію з кульової стрільби. Під час змагань я звернув увагу на Романа – здібного, серйозного, перспективного. Запропонував йому переїхати жити в наш обласний центр. З того часу і працюємо.
- Не було сумнівів у ньому?
- І.І.: Ні, в тирі він усе виконує, хороший спортсмен…
- Чого він може досягти за нинішніх умов у Кропивницькому?
- І.І.: Це залежить від того чи вступить він до університету чи ні? Якщо він буде вчитися та належно тренуватися – буде один результат. Якщо піде працювати кудись – буде зовсім інший. Міська рада зробила хороший ремонт у нашому тирі. Це сприяє покращенню результатів всіх спортсменів, які мають бажання. Сучасною пневматичному зброєю ми забезпечені, а малокаліберна у нас стара. Тому ми робимо акцент на підготовці спортсменів з пневматичної зброї. Наступного року я буду просити Управління молоді та спорту міської ради купити Романові як здібному спортсменові малокаліберний пістолет Pardini.
- Найвищі результати вихованців стрілецького тиру КДЮСШ №3 на пневматичних пістолетах?
- І.І.: У Романа - пневматичний і малокаліберний пістолети. На одномцу зі змагань йому не вистачило очка до виконання нормативу майстра спорту України міжнародного класу на впевматичній зброї. Потенціал у нього є та треба вирішити питання з навчанням, адже вже прийшла повістка з військкомату.
- На підкріплення є плеяда стрільців, які зараз показують добрі результати?
- І.І.: Маємо молодих перспективних спортсменів. Є серед пістолетчиків два хороші хлопці та одна дівчинка. З’явилася в нас хороша тренерка Юлія Тарасова, в якої є дві перспективні гвинтівочниці. Вони вже стріляють вище нормативу майстра спорту України. Умови є: кращим стрільцям закупили сучасну персональну зброю, в тирі зробили сучасний ремонт, відповідно є і результати. Тільки набоїв нажаль, для малокаліберної зброї дещо не вистачає через їхню дороговизну: один патрон коштує чотири гривні, а на тренуваннях їх спортсмени використовують багато.
- Сподіваюся, патронів Вам вистачатиме. Нових спортивних досягнень вашим вихованцям.

Розмову вів Євген Савранський

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама