Конкурс

Лісоповал в центрі міста (ФОТО, ВІДЕО)

. 5173

 Минуло два місяці відтоді, як у самому центрі Кіровограда незаконно спиляли два десятка дерев. Тоді працівниками комунального підприємства "Трест зеленого господарство" було знищено близько 20-ти лип, які створювали затінок між вулицями Леніна та Дзержинського. "Гречка" стала очевидцем вирубки, тому в своєму розпорядженні має ексклюзивні матеріали цього злочину:

 

"Гоечка" звернулася по коментар до Державної екологічної інспекції в Кіровоградській області із запитанням, чим закінчилося розслідування і чи поніс вищезгаданий трест хоч якусь відповідальність. У прес-службі екологічної інспекції повідомили, що за дане порушення до адміністративної відповідальності було притягнуто посадову особу - начальника КП "Трест зеленого господарства" Анатолія Різаненка. З нього було стягнено штраф у розмірі 119 гривень. Це найвища штрафна санкція, передбачена законодавством за подібне порушення. За підрахунками екологічної інспекції, ця вирубка завдала довкіллю шкоди на суму 11 тис. 440 грн. КП "Трест зеленого господарства" відшкодував суму завданих збитків добровільно та в повному обсязі.

І ось нова вирубка в самісінькому центрі міста!

А почалося все тоді, коли магазин "Дитячий світ" перестав бути дитячим і, услід за УТО, перетворився на супермаркет. Звідтоді й розпочалася вирубка дерев перед фасадною частиною будівлі. А 9-го червня, за словами очевидців, зникли останні два дерева. На жаль, цього разу "Гречка" встигла лише на завершальний етап – викорчовування пеньків, після чого повідомила екологічну інспекцію про побачене. Представники цієї служби прибули з перевіркою на місце вирубки.

Двійко працівників будівництва біля "Дитячого світу" викорчовували залишки "легень" нашого міста. Уже за 20 хвилин після нашого прибуття посеред тротуару лежали пеньки - все, що лишилося від зелених дерев. "Гречка" вирішила провести власне журналістське розслідування.

 У робітників на будівництві нам вдалося довідатися, що дерева, вирубані по вулиці Карла Маркса, – справа рук представників "Тресту зелене господарство", а пеньки вже викорчовують власними силами - тобто за планом будівельних робіт біля "Дитсвіту".

Вирубування дерев біля "Дитячого світу"

www.gre4ka.info

www.gre4ka.infowww.gre4ka.info

 

www.gre4ka.infowww.gre4ka.info

 

www.gre4ka.info

 - Та парковка там буде, "Зелене господарство" приїхало і зроблять там парковку. Тому що біля магазину немає парковки, - розповіли "Гречці" робітники.

Але свої автомобілі там ніхто не паркуватиме, адже міськвиконком не дав дозволу на облаштування стоянки по вулиці Карла Маркса біля колишнього "Дитячого світу". Одна з мотивацій – ускладнення руху даною вулицею з інтенсивним потоком транспорту. Про це розповів "Гречці" Сергій Якунін, речник міськради. Далі ми звернулися по роз’яснення до начальника відділу будівництва та благоустрою департаменту ЖКГ Геннадія Юдіна. Зокрема, він зазначив:

- Ми такого завдання нашим комунальним підприємствам не давали. Тільки ми даємо їм завдання, і вони виконують роботи. Тому - це хтось зробив самостійно, всупереч усім законам, а ми не давали ніяких доручень. Спочатку має бути акт, і на його підставі ми даємо доручення.

Але, як з’ясувалося, акту також не було:

- Пишеться заява на ім’я міського голови, ну а далі процедура така: подається схема, де зелені насадження розташовані, збирається комісія і приймається рішення. У даному випадку жодного звернення не було і дозволу не надавалося, - розповів нам начальник відділу орендних відносин та природоохоронної діяльності Управління земельних відносин та охорони навколишнього природнього середовища Олександр Шевельов.

Отже – вирубка незаконна, а це означає, що для Державної екологічної інспекції в Кіровоградській області є робота. От що розповів нам заступник начальника екологічної інспекції Юрій Сисак:

- Ми вийшли на вирубку того ж дня, як нам про неї повідомили. Робітники вказали на виконавців – "Трест зелене господарство". Одразу ж було викликано начальника тресту, і він написав пояснення, що трест жодного стосунку до даної вирубки не має. У зв’язку з цим справу було передано в орган, який має право проводити слідчі дії – до Ленінського райвідділу міліції. І в місячний термін чекаємо відповіді.

Отже, як виявилося, відповідальності за вирубку цих дерев "Трест зелене господарство" на себе не взяв.

Таким чином, тисячі кіровоградців ледь не щотижня спостерігають, як на їх очах зникають зелені насадження. Наступний об’єкт вирубки – площа між корпусами педагогічного університету. Для її облаштування буде знесено 30 здорових дерев, щоправда, натомість висадять 50 саджанців. Роботи вже розпочато. Як стверджує Олександр Шевельов, хоча облаштування площі й передбачене генпланом, проте над ним ще працює комісія, тому поки що будь-які рубання дерев також незаконні.

Такий вигляд зараз має площа між корпусами педуніверситету:

www.gre4ka.infowww.gre4ka.info

 

 

www.gre4ka.info

 

 

 

 

 

 

www.gre4ka.info

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У той самий час начальник міської спецінспекції Віктор Іванов, посилаючись на джерела у вищезгаданій комісії, стверджує, що вона вже завершила свою роботу, і дозвіл на проведення робіт з вирубки зелених насаджень є.

Крiм того, триває процедура передачі Ковалівського парку міській громаді, під його розвиток виділені кошти, а відповідальність за його благоустрій буде покладено на той-таки трест.

 "Гречка" буде відслідковувати наступні події, пов’язані з вирубуванням дерев у нашому місті.

Валерій Лебідь фото, відео: автора

 

 

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама