Дивитися на світ очима дитини

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 1215

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua "Якби" Дивитися на світ очима дитиниУ дні, коли триває Форум видавців 2012, а рецензії на новинки ще не готові, пропонуємо вам враження від "перлини" минулорічного Форуму - книги Януша Корчака "Пригоди короля Мацюся".

Моє перше знайомство з Янушем Корчаком пов’язане з не зовсім приємними спогадами. Ще у середній школі, коли на уроці нам розповідали про цього письменника, вчителька, побачивши, що я слухаю не надто уважно, зробила мені зауваження: мовляв, а ти б пішов разом зі своїми учнями в газову камеру? Чогось ці слова закарбувалися в моїй пам’яті і я їх часто згадував і коли вже кілька років потому читав Корчака, і коли сам працював у школі, і коли нещодавно перечитував нововидані «Пригоди короля Мацюся».

Тому дуже вдячний видавництву «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» за те, що вони актуалізували цю чудову книгу, адже про такі твори слід час від часу нагадувати читачам, які можуть легко загубитися у вирі сучасних літературних новинок. Уже вкотре читаючи про пригоди юного короля, не переставав дивуватися, як Корчакові вдалося написати просто про складне. Певно, дивитися на світ очима дитини – то абсолютний дар цього письменника й педагога. З безпосередністю 10-річного хлопчика, водночас ніби із знанням справи, Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info "Якби" Дивитися на світ очима дитиниа разом з тим і з гумором, автор розповідає про такі непрості матерії, як керівництво державою, взаємини з міністрами та власними народом, труднощі побудови взаємовідносин з правителями інших країн чи проблеми порозуміння між членами дитячого парламенту, зумовлені кристалізацією партій. Тому його висновки прості та влучні, скажімо: «Дипломатія – це означає постійно брехати, щоб ворог нічого не знав». Проте, на жаль, у фіналі (хоча це цілком закономірно як в часи написання книги, так і сьогодні) світ дитинства зазнає поразки від світу дорослих. І юний король, котрий і відважно воював, і безстрашно відправився у країну людожерів, щоб знайти кошти на спорудження лісових будиночків для літнього відпочинку дітей королівства; котрий розумів, що бути королем – це не тільки привілей, але й насамперед відповідальність, котрий в силу своїх уявлень намагався зробити світ навколо кращим не тільки для себе, але й для інших, врешті-решт стає вигнанцем, зраджений тими, для кого він, власне, все і робив. На обкладинці книги видавці розмістили «10 заповідей для батьків», однією з яких я і хотів би завершити: «Не забувай, що найважливіші зустрічі людини – це її зустрічі з дітьми, адже ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині»

Дмитро Шульга

Фото звідси

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити