Париж: як він є. Очима закоханого парижанина(ФОТО)

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 890

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Париж: як він є. Очима закоханого парижанина(ФОТО)

Фестиваль «Paris як він є» у Києві розпочався у переповненій залі креативного простору «Часопис». Приміщення заполонили, щоб зустрітися із французьким журналістом і письменником, людиною медіа та театру Філіпом Меєром. Якщо для українців це ім’я переважно невідоме, то французів воно супроводжує постійно. Щонеділі він обговорює сьогодення у ранковій програмі «Суспільна думка» на радіо «France Culture».

Філіп Меєр – автор двох книг про французьку столицю: «Величний Париж» і «Париж очима закоханого парижанина». Тож хто, як не він, міг розповісти про те, яким бачить своє місто сьогодні. І цікаво, що Париж у розмові постав не як батьківщина Ейфелевої вежі чи високої моди, а як місто, яке також не уникнуло ні глобалізаційної уніфікації, ні інших проблем.

Фестиваль «Paris як він є» у Києві розпочався у переповненій залі креативного простору «Часопис». Приміщення заполонили, щоб зустрітися із французьким журналістом і письменником, людиною медіа та театру Філіпом Меєром. Якщо для українців це ім’я переважно невідоме, то французів воно супроводжує постійно. Щонеділі він обговорює сьогодення у ранковій програмі «Суспільна думка» на радіо «France Culture».    Філіп Меєр – автор двох книг про французьку столицю: «Величний Париж» і «Париж очима закоханого парижанина». Тож хто, як не він, міг розповісти про те, яким бачить своє місто сьогодні. І цікаво, що Париж у розмові постав не як батьківщина Ейфелевої вежі чи високої моди, а як місто, яке також не уникнуло ні глобалізаційної уніфікації, ні інших проблем.   Ось кілька тез про Париж очима Філіпа Меєра.    Коли ми чуємо про Париж – це завжди поєднання захоплення та критики. І перше переважає. В усіх текстах про Париж читаємо, що це місто не таке, які інші. І тут мова не про вулиці чи про монументи, а про атмосферу і дух.   Це єдине місто, яке увібрало в себе увесь світ. Протягом століть воно було місцем різноманітності, змін, шансу на друге життя.    Париж – місто, де ніхто ніким не цікавиться. Тут ви захищені від свого сусіда.    Це чи не найголовніший туристичний маршрут. У минулому році на одного парижанина припадало чотирнадцять туристів. Париж змінився через туризм.    Я думаю, Париж зараз втрачає щось важливе – свою різноманітність. Наприклад, Венеція – декорація, у якій фактично не залишилося мешканців. Така небезпека чатує і на Париж.    Наталя Романюк Фото автора

Ось кілька тез про Париж очима Філіпа Меєра:

- Коли ми чуємо про Париж – це завжди поєднання захоплення та критики. І перше переважає. В усіх текстах про Париж читаємо, що це місто не таке, які інші. І тут мова не про вулиці чи про монументи, а про атмосферу і дух.

- Це єдине місто, яке увібрало в себе увесь світ. Протягом століть воно було місцем різноманітності, змін, шансу на друге життя.

- Париж – місто, де ніхто ніким не цікавиться. Тут ви захищені від свого сусіда.

- Це чи не найголовніший туристичний маршрут. У минулому році на одного парижанина припадало чотирнадцять туристів. Париж змінився через туризм.

- Я думаю, Париж зараз втрачає щось важливе – свою різноманітність. Наприклад, Венеція – декорація, у якій фактично не залишилося мешканців. Така небезпека чатує і на Париж.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Париж: як він є. Очима закоханого парижанина(ФОТО)

Наталя Романюк Фото автора

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити