На Кіровоградщині знімають фільм про Ольгерда Бочковського

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 1289

 

Ірина Каневська, молода дослідниця, кандидат історичних наук розпочала зйомки документального фільму "Народ собі" про чесько-український науковця Ольгерда Бочковського.

 

Фільм фактично є одним із видів історичної реконструкції, що створює комплексний портрет видатного вченого з урахуванням особливостей епохи.

Роботу розпочато. Нами зібрано матеріали (велика кількість архівних документів Чехії та України) і протягом квітня-травня працюємо над сценарієм. Фільм розраховано на 30-40 хв.

Робота над фільмом включає:

проведення зйомок в основних біографічно важливих містах, а саме: Кіровоград, Долинська, Прага, Подєбради, Нимбурк, Хеб;запис інтерв’ю з фахівцями істориками України та Чехії;збір фотоматеріалу для подальшого використання у фільмі.

Паралельно зі зйомкою фільму буде проведено збір фотоматеріалу для подальшої підготовки виставки “Дорогами української Праги”.

Презентація результатів проекту – березень 2015 р.

Нині тривають змовки у Кіровограді, Долинській, Києві.

"Гречка" планує побувати на зйомках фільму і обов'язково поділиться деталями.

Коротка біографічна довідка Ольгерд Іполит Бочковський (1885–1939) – чесько-український науковець, один із провідних європейських фахівців з теорії нації та національних відносин, журналіст, публіцист, громадсько-політичний діяч.

Народився Ольгерд Іполит Аполлонович Бочковський 1 березня 1885 р. на станції Долинська Херсонської губернії (сучасна – Кіровоградська область), у родині службовця залізниці. Батько Аполлон Бочковський мав польські корені, мати Ганна Раєцька походила з литовського роду. Сім’я дотримувалася римсько-католицького віросповідання. У 1903 р. О. Бочковський закінчив Єлисаветградське реальне училище, протягом 1904–1905 рр. навчався на економічному відділенні Петроградської Політехніки та Лісного інституту Санкт-Петербурга. Будучи студентом, захопився ідеями революції та через свої уподобання не зміг закінчити навчання. З 1906 р. місцем його постійного осідку стали чеські землі, які на той час входили до складу Австро-Угорської імперії.

Основні опубліковані праці: «Українське питання» (1910 р.), «Поневолені народи царської імперії, їх національне відродження та автономне прямування» (1916 р.), «Національна справа: статті про національне питання в зв’язку з сучасною війною» (1918 р.), «Націологія і націографія» (1923 р.), «Т.Г. Масарик: Національна проблема та українське питання (спроба характеристики та інтерпретації)» (1931), «Боротьба народів за національне визволення» (1932 р.), «Вступ до націології» (1934 р.), «Основи журналізму: нариc теорії журналістики» (1937 р.), «Наука про націю та її життя» (1939 р.).

 Більше про кінопроект тут

 

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити