Культура

Вишивані пісні від Лариси Зоріної

. 2355

В Кіровоградському обласному художньому музеї триває виставка Лариси Зоріної.Це вже друга персональна виставка майстрині.
"Я хочу, щоб моя виставка поширювала українську культуру, мистецтво, любов до української пісні, казки і традицій. Щоб молодь розуміла і любила все наролне мистецтво" - розповіла "Гречці" пані Лариса.

Лариса Зоріна з дитинства росла в сім’ї, де до творчості були не байдужі всі. Художником і музикантом в селі вважався дідусь, малювали батько, брат, вишивали мати та бабуся. Спостерігаючи за їхньою роботою, непомітно вчилася бачити красу і Лариса. Але серйозно зайнялась образотворчим мистецтвом лише в тридцять років.

Почалося з дитячих пісеньок: з’явилися малюнки до пісень, які співали діти у дитячому садку. Так народився цикл ілюстрацій до українських пісень. З часом тематика робіт розширилась, з’явились кілька тематичних серій «Українські народні свята» та «Весільні ритуали». Результатом давнього захоплення вишивкою стали сценки з народного життя, але вже вишиті на тканині вишуканою художньою гладдю.

Перша персональна виставка майстрині відбулася у 1989 році в м. Кіровограді в кінотеатрі «Комсомолець». Також були виставки в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І. Чижевського та в смт. Новгородка (1997р.), у Кіровоградському головному відділенні Промінвестбанку України (1998р.), в Кіровоградському обласному краєзнавчому музею (2001р.) та в Кіровоградському обласному художньому музеї (2005р.) та ін. Лариса Зоріна – учасниця багатьох обласних та республіканських виставок. Її твори знаходяться в приватних колекціях України, Канади, США та ін.
Роботи Лариси Зоріної вирізняються яскраво вираженим індивідуальним почерком, що являє собою своєрідне і неповторне поєднання досвіду народного малярства та власної творчої індивідуальності. В її творах відчутно зв'язок з фольклором, народною обрядовістю, відображені колоритні і яскраві картини народного життя.
На виставці, що відкрилася в обласному художньому музеї, представлено понад 90 робіт.

Цікавим є й те, що на цьогорічній виставці Лариса Зоріна презентувала не тільки свої роботи, а й роботи своїх родичів: дідуся Босого Миколи Лазаревича (1910-1991рр.) «Гірський пейзаж» (1949р.), «Портрет внука» (1960р.); батька Босого Григорія Миколайовича (1930–1995рр.) «Портрет дружини Євдокії» (1957р.), «Портрет Лариси» (1965р.), «Автопортрет» (1980р.), «Портрет Олександра» (1982р.), а також роботи виконані батьком в 80 – х роках за творами Т.Г.Шевченка; матері Босої Євдокії Миколаївни (1937р.) вишиту картину «Ваза з квітами» (1957р.); брата Босого Олександра Георгійовича (1958р.) «Весна. Бузок цвіте» (1988р.), триптих «Україна. Символи тисячоліть» (1991р.), «Великодній натюрморт» (1991р.), «Околиця Мотронівки» (2007р.).

Під час презентації виставки Лариса Зоріна перела до фондового зібрання обласного художнього музею дві роботи: «Козак Мамай» 2010 р. (вишивка, художня гладь), «Троїсті музики» 2010 р. (папір, гуаш).
Виставка триватиме щонайменьше до кінця цього тижня - завітайте до обласного художнього музею.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама