Графічні балади Миколи Ломакіна

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 4545

  Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Графічні  балади Миколи Ломакіна

В художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбувся надзвичайно цікавий вернісаж - презентувалася персональна виставка книжкової графіки Миколи Ломакіна «Графічні балади».

Микола Олександрович Ломакін нині живе і працює в Харкові, але душею і серцем завжди зі своїм рідним містом Кіровоградом. Тут він народився, закінчив дитячу художню школу. Потім здобував фахову освіту в Харківському художньо-промисловому інституті за спеціальністю «графіка». І вже понад десять років успішно працює в сфері книжкової графіки.

Він є учасником всеукраїнських та міжнародних виставок, серед яких: Всеукраїнська художня виставка до Дня художника (2002р., Харків), Всеукраїнска художня виставка книжкової графіки (2010р., Київ), Всеукраїнська художня виставка «Різдвяна» (2011р., Харків), а також численних обласних виставок книжкової графіки. А у 2002р. відбулася його персональна виставка в Будинку художника Харківської організації НСХУ.

  Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Графічні  балади Миколи Ломакіна

На нинішній виставці «Графічні балади» презентується понад шістдесят графічних робіт художника – ілюстрації до літературних творів українських, російських та зарубіжних письменників: Я.Яріша «Кровна мста» (роман – переможець премії Олеся Гончара), Л.М.Толстого «Крейцерова соната», В.Скотта «Айвенго» та «Талісман, або Ричард Левине Серце в Палестині», Р.Л.Стівенсона «Клуб самовбивців», Ж.Верна «Навколо світу за 80 днів» та «Михайло Строгов», А.Ліндгрен «Карлсон, який живе на даху», Ф.Купера «Червоний корсар», Л.Буссенара «Під Південним Хрестом», Д.Дефо «Життя та незвичайні пригоди Робінзона Крузо», Н.Ваньє «Залишитися живим», а також ілюстрації до народних українських казок, дитячих книг-енциклопедій.

  Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Графічні  балади Миколи Ломакіна

Необхідно зазначити, що книжкова графіка - це особливий напрямок в графічному мистецтві, який включає в себе досить широкий обсяг знань в різних сферах культурної діяльності людини: загальна історія, історія костюму, архітектури, зброї, знарядь праці, досконале володіння шрифтами та символікою орнаментів, різноманітними графічними техніками. Мистецтво книжкової графіки бере свій початок від епохи середньовіччя, коли рукописні книги починають прикрашати ілюмінаціями - кольоровими малюнками. Але утверджується книжкова графіка як невід»ємна частина книжкового виробництва лише на початку ХХ ст. В цей час розробляються системні підходи до оформлення книги і вона знову, як і в далекому середньовіччі, починає розглядатися як цілісний витвір мистецтва.

Такий підхід до книги сповідує і харківський художник-графік Микола Ломакін. Його твори вирізняють декоративність і образність, уважне ставлення до деталей і висока графічна культура. В роботі над ілюстраціями він використовує зазвичай традиційні графічні матеріали та техніки - графічний або літографський олівець, рисунок пером, акварель. Філігранна техніка володіння цими матеріалами незмінно викликають захоплення і зацікавленність глядача.

Назва виставки, яку художник присвятив пам»яті свого батька, невипадкова, адже основу її складають графічні композиції, насичені духом романтизму доброчинного лицарства творів сера Вальтера Скотта.

  Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Графічні  балади Миколи Ломакіна

  Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Графічні  балади Миколи Ломакіна

На виставці експонуються також книги харківських видавництв: Книжковий Клуб «Клуб сімейного дозвілля» та «Фактор», з якими плідно працює художник.

Андрій Надєждін, провідний науковий співробітник художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити