Мистецька палітра кіровоградських художників

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 1042
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Мистецька палітра кіровоградських художників12 жовтня в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки до Дня художника. З того часу, коли в травні 2001 року обласний художній музей відкрив свої двері для відвідувачів, стало доброю традицією щороку спільно з Кіровоградською обласною організацією Національної спілки художників України проводити виставки до Дня художника, презентуючи усе розмаїття стилів, напрямків, технік творчої палітри митців нашого краю.

Основу експозиції складають твори художників – членів Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України. Новим творчим пошукам у сучасному українському образотворчому мистецтві відповідають представлені твори народного художника України, голови Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України Михайла Надєждіна.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Мистецька палітра кіровоградських художників

На виставці експонуються і твори відомих майстрів портрету та пейзажу: заслуженого художника України Сергія Шаповалова, Анатолія Шаповалова, Анатолія Янєва, Віктора Перепічая, що репрезентують реалістичний напрямок в образотворчому мистецтві Кіровоградщини. В експозиції представлені твори заслуженого працівника культури України Леоніда Бондаря, провідним напрямком творчості якого є пейзаж, що відображає імпресіоністичне бачення світу. Проникнуті ліризмом, любов’ю до природи та рідного краю пейзажі Фелікса Полонського. Нікого з глядачів не залишають байдужими світлі, імпресіоністичні твори Юрія Вінтенка. Також цікавими є твори Олександра Лісовенка, Олександра та Людмили Демиденків, Галини Ярової-Вінтенко, Ірини Зантарії, Ольги Коломієць, Андрія Кадигроба, Анатолія Кімнатного.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Мистецька палітра кіровоградських художників

Яскравим представником сучасного мистецтва залишається і Анатолій Дворський (1948-2010), твори якого відрізняються своєрідністю та образністю, пошуком нових форм в мистецтві. Кіровоградський скульптор Віктор Самійленко здивував новим напрямком своєї творчості, представивши на виставці живописні портрети відомих історичних особистостей. Мистецтво батіку презентують роботи Марії Церни. Розмаїття форм та кольорів, творчу фантазію репрезентують роботи Миколи, Нелі, Сергія та Олександра Фірсових, що не втомлюються дивувати глядачів своїми керамічними творами. Також привертають увагу своєю оригінальністю керамічні роботи Лариси Кулініч. В експозиції представлені твори молодих перспективних художників: Анастасії Плітіної, Олексія Лозинського, Дмитра Тарасенка.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Мистецька палітра кіровоградських художників

В липні 2012 року в с. Розумівка Олександрівського району відбувся пленер, організаторами якого стали Олександрівська райдержадміністрація, Розумівська сільська рада та Кіровоградська обласна організація Національної спілки художників України. У пленері взяли участь члени НСХУ Михайло Надєждін, Андрій Надєждін, Валерій Давидов, Андрій Хворост, член Національної спілки фотохудожників України Олександр Шулешко та викладачі Кіровоградської міської дитячої художньої школи імені О.Осмьоркіна Світлана Висоцька, Марина Кир’янова і Олексій Лозинський. Роботи учасників цієї акції також представлені в експозиції. Під час відкриття виставки відбулася відеопрезентація «Липневі мережива Розумівки» авторами якої є Олександр Шулешко та Андрій Надєждін, які розповіли відвідувачам про проведення пленеру в Розумівці.

Щоб побачити всю палітну митців Кіровоградщини варто завіітати, до музею, адже виставка триває.

Анатолій Кімнатний

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити