Культура

7-місячний ювілей «СвітлОкола»

. 1001

Керівником проекту стала Людмила Борисенко (режисер, постановник, художник, дизайнер), а навколо неї згуртувалися люди з внутрішнім покликом творити, даруючи іншим радість. Окрилена молодечим ентузіазмом, група «Світлокола» вже за декілька тижнів поставила театралізовану музичну програму «Ярилове коло». Гумор і глибина думки, сучасність та давня українська міфологія, пісні, танці, ігри та багато іншого переплелося в загадковому жанрі фентезі, що дозволило представити глядачам справді вражаючу річ.

Як результат, 6 травня в міському Будинку вчителя вистава «Ярилове коло» зібрала, на диво, чимало глядачів, які з емоційною віддачею сприйняли незвичне дійство. Незабаром його прокрутили на обласному телебаченні. Потяг до колективної творчості та успіх першої вистави спонукав до нових звершень. Хотілося виступити з подібною програмою і в дитячих будинках, і на фестивалях… Однак далі постала проблема більш серйозної роботи – а саме, особистісне напрацювання якостей, необхідних для більш високого рівня театральної діяльності. Відтак після літніх перипетій ті, хто й надалі хотів продовжувати заняття, стали збиратися на спеціальні тренінги: з акторської майстерності, сценічної мови, ігрові тренінги для покращення навичок спілкування та креативності, які проводить наш постійний керівник Л. Борисенко.

З часом хтось відійшов, дехто приєднався – однак ціль «Світлокола» залишилася незмінною – дарувати людям радість та збагачувати прадавньою культурою.
З жовтня-місяця театрально-експериментальна студія працює над програмою байок та водночас розробляє плани на майбутнє (провести вечір ліричної поезії, поставити серйозну п’єсу, а також працювати над створенням театрального видовища на основі народної творчості нашого регіону).
Нещодавно виник задум запросити всіх учасників «Ярилового кола» та нинішнього складу «Світлокола» на капусник, приурочений 7-місяччю від дати зародження ідеї такого колективу, а також відмітити дні народження студійців за останній період.

Розпочала святковий капусник імпровізаційна інсценізація «Ярилового кола», в якій ролі міфологічних персонажів виконували нові учасники студії. А далі – понеслося (без сценарію): ігри, різноманітні пародії, сценки, мініатюри, поезії й пісні – і все це з обов’язковою присутністю світла й кола. Отож, із 7-місячним ювілеєм, «Світлоколо»!

Василь Левицьк

Поширюйте

Коментуйте


Реклама