Ювілей театру відзначили і в художньому музеї

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 3349

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Ювілей театру відзначили і в художньому музеї26 жовтня, напередодні ювілею, в Кіровоградському обласному художньому музеї відкрито експозицію присвячену 130 – річчю театру корифеїв.

Експозиція, приурочена 130 – річчю театру корифеїв, являє собою спробу проілюструвати тісний зв'язок між театром та образотворчим мистецтвом. В залі художників-земляків розгорнуто тимчасову експозицію де представлено полотна: відомого українського живописця М.Б. Когана-Шаца «Садиба І.К.Карпенка - Карого на хуторі «Надія» (1982) на якій зображені краєвиди заповідника-музею «Хутора Надії», на сьогодні він є однією з найвизначніших історико-культурних пам’яток України, картина Ф.М. Полонського «Прем’єра» (2007), О.М. Надеждіної «Садиба в Арсенівці (2007)».

Театральне мистецтво являє собою синтез різних видів мистецтв. Провідну роль у створенні візуального образу відіграє образотворче мистецтво. Адже саме художник створює ескізи декорацій, костюмів, сцен і загальний художній стиль вистави.

Так повелося, що у житті і творчості багатьох митців театр відіграє важливу роль. Такі художники, як В. Федоров, Г. Лобунько, М. Бондаренко, О. Биков, П.Оссовський не раз зверталися до написання робіт з театральної тематики. Це яскраво ілюструють роботи нашого талановитого хуожника-земляка В.О. Федорова (1920- 1986), який свого часу працював художником-декоратором в Одеському державному оперному театрі, а в нашому місті в драматичному театрі – гримером. В постійнодіючій експозиції Кіровоградського обласного художнього музею представлено полотно «Корифеї українського театру» (1976), яке було передано у 2002 році вдовою художника Ніною Георгіївною Федоровою.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Ювілей театру відзначили і в художньому музеї

Окремим блоком експозиції представлена творчість одного з учнів М.Л. Кропивницького – визначного українського театрального діяча Дмитра Гайдамаки – Вертепова – діда народного художника СРСР, лауреата державної премії СРСР, дійсного члена Російської Академії мистецтв, основоположника так званого «суворого стилю» в мистецтві і одного з кращих художників ІІ половини ХХ ст. Петра Павловича Оссовського.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Ювілей театру відзначили і в художньому музеї

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Ювілей театру відзначили і в художньому музеї

Експозиція складається з документально-архівних матеріалів з фондів Кіровоградського обласного художнього музею, які розповідають про життєвий та творчий шлях Дмитра Гайдамаки-Вертепова (1864-1936), серед яких «Щоденник терського козака», який вів Дмитро Абрамович з 1889 по 1891 роки, перевиданий Петром Оссовським у 2008 році. Оригінал щоденника знаходиться у Київському музеї театрального, музичного та кіномистецтва. Дмитро Абрамович мав власну трупу, гостролював містами Росії, України, в тому числі і в Єлисаветграді, де організував перший український, радянський театр. Завершив свій творчий шлях актором і режисером Дніпропетровського українського драматичного театру у 1936 році.

М. Кропивницький у свій час заявив світові про зрілість української театральної культури. Засновник МХАТу К. Станіславський у 1911 році писав: «Такі українські актори, як Кропивницький, Заньковецька, Саксаганський, Садовський – блискуча плеяда майстрів української сцени, увійшли золотими літерами на скрижалі історії світового мистецтва».

За матеріалами Кіровоградського обласного художнього музею

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити