У Кіровограді презентують книгу про період німецької окупації нашого краю

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 1641

11 вересня 2014 року о 12.00 год. в конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбудеться презентація книги головного спеціаліста сектору спеціального зберігання та страхового фонду документації Державного архіву Кіровоградської області, члена Національної спілки краєзнавців України, Почесного краєзнавця України, заслуженого працівника культури України Петренка Івана Даниловича «Нацистський окупаційний режим на Кіровоградщині (1941-1945 рр.)».

У кожній книзі Петренка І.Д. про Велику Вітчизняну війну 1941-1945 рр. - розповідь про мужність та самопожертву того покоління, на долю якого припали велетенські випробування війною, подолати які спромоглися тільки віддавши в жертву життя десятків мільйонів громадян.

У документальній праці висвітлено чимало невідомих сторінок періоду німецької окупації Кіровоградської області впродовж 1941-1944 років. Для написання книги автор використав винятково документи та матеріали Державного архіву Кіровоградської області.

У книзі понад п’ятдесят розділів, деякі з них є вкрай важливими для реалістичного, позбавленого ідеологічних штампів розуміння тогочасних процесів в окупованій Україні. Окремі розділи взагалі вперше піднімають завісу над багатьма тривалий час замовчуваними фактами, і не тільки на Кіровоградщині, а й в Україні взагалі.

Великий інтерес викликають ілюстрації до книги: фото періоду окупації, газетні статті, різноманітні документи. Вони становлять єдине ціле з книгою, значно доповнюють її, а деякі документи взагалі вперше вводяться в науковий обіг шляхом вміщення їх на сторінки книги.

Особливу увагу привертають дослідження, присвячені злочинності і хуліганству в період німецької окупації, охороні здоров’я, освіті, телефонному і поштовому зв’язку тощо. Велику цінність роботі надає те, що вона ґрунтується виключно на архівних джерелах, значний масив яких використаний вперше взагалі в Україні. За цими критеріями наукова праця Петренка І.Д. стає на чільне місце в українській історіографії періоду Другої світової війни та окупації українських земель нацистськими загарбниками.

Робота Петренка І.Д. «Нацистський окупаційний режим на Кіровоградщині (1941-1945 рр.)» є гідним внеском дослідників Кіровоградщини до загальноукраїнської історії та має велику наукову і суспільну цінність.

Біографічна довідка. Петренко Іван Данилович народився 1 жовтня 1956 р. у с. Бовтишка на Кіровоградщині. Краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України (2004), педагог. Заслужений працівник культури України (2008). Почесний член Національної спілки краєзнавців України (2009). Почесний краєзнавець Кіровоградщини (2008). Лауреат обласної краєзнавчої премії імені В. Ястребова (2007), премії Б. Кузика (2004). Автор багатьох книг та краєзнавчих статей у місцевих газетах.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити