У Кіровограді презентували карторафію лісів області

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 2605

В Кіровограді створили унікальне картографічне видання «Ліси Кіровоградщини: розташування, обриси, назви». Ініціатором проекту став науковець і мандрівник Андрій Домаранський, доцент кафедри географії та геоекології Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

 

Закоханість Андрія в Кіровоградщину доведена не одним краєзнавчо-географічним виданням, кожне з яких має свою порцію романтики, а відтак і поезії (як-от листівки «Моя Кіровоградщина. Ландшафти», довідкове видання "7 чудес України. Кіровоградська область").

На презентації, яка символічно відбулася в переддень професійного свята освітян, зібралася повна зала людей, небайдужих до лісу. Так, Андрій Домаранський наголосив, що карта може бути корисною не тільки для географів, туристів, а й мовознавців, ономастів (авторитетне ономастичне рецензування було зроблено кандидатом філологічних наук, діалектологом Тетяною Громко) та, як не дивно, літературознавців. «Ми спостерігаємо географічний рух в Україні в бік краєзнавчих досліджень, - наголосив Олександр Колотуха. – Ця праця дає багато відповідей, адже один аркуш дає можливість побачити одно моментно динаміку, географічну і ономастичну, лісів на Кіровоградщині».

Серйозність підготовки картографічного проекту засвідчує ретельність дослідницького опрацювання всіх відомих і доступних карт – від найстарішої (карта Боплана) до радянських та відносно оновлених. Ідея полягала звести в одну площину всі назви на позначення лісів та лісових насаджень нашої області – не тільки офіційно зафіксовані авторитетними джерелами, а й ті, що існують серед мешканців конкретних регіонів.

Попереду – відповідальний процес апробації та удосконалення проекту, і в тому, що це унікальне видання знайде свого не менш патріотичного мецената, не викликає сумнівів. Подібний проект виконує не тільки утилітарну, навігаційну функцію: його особлива місія – створення, на зразок палімпсесту, площини, на якій подій буде зафіксовано життя лісів Кіровоградщини протягом сторіч.

Ця презентація надихнула на ідею створення літературної карти Кіровоградщини.

Ірина Ткаченко

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити