Культура

Казав нам Бог по коляді ходити

. 4341

Небо і земля нині торжествують, бо по Кіровограду з вертепом ходять. Традиційне різдвяне дійство цього року організували учасники громадського руху «Не будь байдужим!», скаутські організації ПЛАСТ та Січ.Ще 6 січня колядники передали до храмів міста Вифлиємський вогонь миру, а вертепування почали 11 січня і планують ходити до Щедрого вечору.

Від початку вертеп був мандрівним театром маріонеток. Вже на початку 19 століття вертепи починають зникати, а залишаються лише в вигляді різдвяних вистав на релігійну тематику. Але в подібних виставах акторами ставали не лише ляльки, а й люди. Традиційно, водили вертеп з 7 по 13 січня. Нам є чим пишатись, адже далеко не всюди існує таке святкове дійство, а в Україні у кожного села був свій звичай і підхід до вертепу. Зараз мода на вертепи відновлюється, так у Львові щорічно проводиться фестиваль вертепів. Для кіровоградців це дійство незвичне, але з допомогою наших організацій радує око глядачам і підіймає настрій вже добрих 10 років.

Сюжет вертепу простий. Ангел сповіщає людям, що на світ народився Спаситель і три царі рушають з дарами до майбутнього Месії. Цар Ірод дізнається, що народився малюк, якого величають церем світу і наказує вбити всіх хлопчиків до двох років. Проте Смерть не кориться Іроду і забирає його в пекло. Невід’ємними персонажами є Жид, Жидівка, Пастухи, Чорт. Вистава супроводжується колядками.

Загалом, вертеп – не лише славлення Ісуса, а й несення людям ідеї перемоги добра над злом.
Побачити вертеп зможуть друзі і колеги громадських організацій. А незабаром з'явиться відео з вертепу для читачів «Гречки».
З Новим роком! З Різдвом Христовим!
Христос Народився!

Поширюйте

Коментуйте


Реклама