Київський "Меморіал" привіз виставку до Кіровограда

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 846

 Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua  Київський "Меморіал" привіз виставку до Кіровограда30 листопада 2012 року о 12.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відкривається виставка «НАРОДНА ВІЙНА»,створена Київською міською організацією Всеукраїнського товариства «Меморіал»  .

Виставка «Народна війна» складається з 24 тематичних планшетів, присвячених Центральній Раді (2), Гетьманській Україні (1), Директорії (2), ЗУНР (1), Кубані (1) та УРССР (17).

На кожному планшеті змонтовані різноманітні матеріали: документи, карти, фотографії, малюнки. Під документами – посилання на джерела, переважна більшість з яких архівні. Основна частина архівних матеріалів запозичена з фондів Державного архіву СБУ, ЦДАГО України, державних архівів областей. Більшість документів за відсутністю місця подається у фрагментах.

У концептуальну основу виставки покладений губернський адміністративно-територіальний устрій, який існував в УРСР до 1925 року. Велика кількість інформації, що зосереджена на планшетах, робить експозицію цікавою в краєзнавчому аспекті. Експозиція репрезентує результат більше ніж дворічної пошукової роботи в архівах 18 областей. Зосереджений в ній фактичний матеріал показує з неочікуваного боку проблему, яка традиційно вивчалася під іншим кутом зору. Науковці і публіцисти, як правило, досліджували репресії радянської влади, спрямовані проти суспільства, яке не бажало трансформуватися відповідно до вимог режиму. Про репресії влади проти народу опубліковані сотні наукових праць.

Водночас експозиція «Народна війна» присвячена висвітленню цієї теми під дещо іншим кутом зору з погляду протестних настроїв і дій. Вона яскраво засвідчує, що народ не тільки піддавався репресіям, але й опирався їм.

Відтак автори виставки представили безсумнівно серйозну новаторську роботу. Екскурсії по виставці проводить голова Київської міської організації Всеукраїнського товариства «Меморіал» Роман Миколайович Круцик.

Виставка експонуватиметься 30 листопада – 2 грудня 2012 року.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити