Культура

Про мистецтво Кіровоградщини створили ексклюзивну серію книг (ФОТО)

. 4344

У кіровоградському театрі ім. М. Кропивницького презентували серію краєзнавчих книг про нашу область "Кіровоградщина у дзеркалі часу". Працювали на виданням, як-то кажуть, усім миром, а вийшли в світ книги у місцевому видавництві "Імекс-ЛТД" за кошти обласної програми книговидання та книгорозповсюдження на 2010-2015 роки.

У театрі влаштували живу презентацію, себто кожне з видань серії продемонстрували на реальних прикладах. Музичне мистецтво Кіровоградщини відобразив камерний оркестр "Концертіно", хореографічне - ансамбль "Пролісок", театральне - актори кіровоградського театру ім. М. Кропивницького, літературне - вихованці кіровоградської школи мистецтв.
Серія видань вміщує 7 книг, кожна з яких присвячена окремому напрямку мистецтва, що розвиваються в області: театр, танці, музика, архітектура, література образотворче та декоративно-ужиткове мистецтва. Над збором матеріалів для видання, формуванням концепції та безпосереднім створенням краєзнавчих альбомів працювали науковці, журналісти, художники, письменники, мистецтвознавці Кіровоградщини. Головною складністю у створенні було те, що увесь багаж інформації про той чи інший вид мистецтва потрібно було вмістити в 75 сторінок. Цифра символічна - саме таку дату цьогоріч святкує Кіровоградщина.
"Це видання - мінімузей фотографій мистецтва Кіровоградщини" - запевняє народний артист України, письменник Віктор Похиленко, який працював над створенням книги про розвиток хореографії на Кіровоградщині.
Видання дійсно містять безліч фотографій, що збирались по особистим архівам. Текстівки з біографіями творчих особистостей, історичні довідки про колективи області - усе це займає мінімум простору й висвітлено трьома мовами - українською, англійською та російською.
Частина видань, як-то, наприклад, про музику чи архітектуру, є першою спробою упорядкувати усю існуючу інформацію.
"Ця серія книг є базою для створення енциклопедії Кіровоградщини. Я думаю, що ця робота ще попереду і запрошую усіх приєднатися до її створення" - зауважила директор видавництва "Імекс-ЛТД" Тамара Саміляк.
До речі, створення енциклопедії (один із гостей запопонував це зробити до 80-річчя області) стало не єдиною озвученою ідеєю, що варто реалізувати. Відомий на Кіровоградщині журналіст та мистецтвознавець Броніслав Куманський нагадав про Музей народного мистецтва, який вже роками планують відкрити на базі обласного будинку народної творчості. Письменник Василь Бондар, розповідаючи про розвиток літератури й широку географію та жанрову палітру письменників області, пропонує встановити на Кіровоградщині пам'ятник книзі, оскільки саме на нашій території була створена перша книга цивільним шрифтом, а література як вид мистецтва розвивається доволі активно.
Авторські примірники видань урочисто вручили на сцені усім, хто брав участь у реалізаії оригінального проекту. Особливі, дорого оздоблені футляри із виданнями подарувало видавництво й обласній владі, а кілька комплектів розіграли в лотереї за номерами запрошень. Офіційна вартість серії краєзнавчих видань - 450 гривень. Однак такий набір стане чудовим подарунком з нагоди будь -якого свята.


Світлана Дубина
Фото автора

Поширюйте

Коментуйте


Реклама