У Кіровограді відкрили виставку полотен до ювілею Петра Оссовського (ФОТО)

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 2778

18 травня 2015 року у відділі Кіровоградського обласного художнього музею – картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» було відкрито експозицію «Моя Батьківщина – Україна», присвячену 90-річчю з дня народження художника-земляка Петра Оссовського.

 

Петро Павлович Оссовський - народний художник СРСР, лауреат Державної премії СРСР, міжнародної премії ім. М. Шолохова, дійсний член Російської Академії мистецтв народився 18 травня 1925 року в с. Мала Виска на Кіровоградщині. У 1950 році закінчив державний художній інститут імені В.І. Сурикова. З 1956 року є членом Спілки художників СРСР.

Твори Петра Оссовського знаходяться в Національному художньому музеї України, Київському національному музеї російського мистецтва, Донецькому обласному художньому музеї, Одеському обласному художньому музеї, Харківському художньому музеї, Кіровоградському обласному художньому музеї, Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї, Національному художньому музеї Республіки Білорусь, Державній Третьяковській галереї, Державному Російському музеї та в інших музеях, галереях, приватних зібраннях України, Росії, а також в чисельних закордонних колекціях.

П.П. Оссовський відомий як основоположник «суворого стилю» в мистецтві. Петра Павловича відзначено численними міжнародними, державними, церковними, громадськими та іншими нагородами.
Художник живе та працює у Москві. Проте його зв'язок з малою батьківщиною не переривається і сьогодні.

Свій 90-річний ювілей Петро Павлович відзначає, за традицією, великою виставкою в залах Академії мистецтв у Москві. Картинна галерея «Світ і Вітчизна» на малій батьківщині художника теж не залишилась осторонь цієї визначної події та відкрила експозицію, що представляє кращі твори митця, які зберігаються у фондах обласного художнього музею. В цій експозиції співробітники музею спробували представити усе різноманіття та багатогранність таланту Петра Оссовського.

Смисловим центром представлених полотен стали картини, присвячені малій батьківщині художника. Це роботи «Моя Батьківщина - Україна», «Поля Малої Виски», «Батьківщина». Серед живописних творів також представлені полотна з циклу «Псковські мотиви», частини триптиху «Осяяні світлом Перемоги».
Окремою сторінкою експозиції стали графічні роботи митця. Тут представлені малюнки художника із зображенням портретів земляків, виконаних у Малій Висці. Зацікавленість викликають і гравюри П. Оссовського з зображенням мексиканських мотивів, які є менш відомими в його творчому доробку, проте безперечно заслуговують на увагу.

Вищезгадані живописні та графічні твори органічно доповнюють полотна, представлені в стаціонарній експозиції галереї.

Експозиція розкриває і талант Петра Павловича як художника слова. В ній представлені його численні альбоми та видання, зокрема, «Записні книжки художника», книги Дмитра Вертепова «Дневник Терского казака» (щоденник визначного діяча української сцени, діда П. Оссовського).

Анатолій Кімнатний – завідуючий відділом Кіровоградського обласного художнього музею –картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити