У Кіровограді з’явився новий самоцвіт наукової літератури

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 779

«Самоцвітами наших степів є талановиті, прекрасні люди, серед яких і герої або персонажі, про яких я пишу» - саме так сказав про українців, зокрема і про постатей з нової книги «Самоцвіти степів полинових» літературознавець Олег Бабенко під час її презентації, що відбулася 15 січня у кіровоградському музеї ім. І. Карпенка-Карого.

Книга автора була видана до 130-річчя заснування театру корифеїв у «Центрально-українському видавництві» Кіровограда. Складається вона з трьох розділів, в яких по новому представлені постаті відомих українських драматургів кінця ХІХ століття. Персонажами книги Олега Бабенка стали також Євгеній Маланюк, Арсеній Тарковський, загально знані раніше діячі та письменники Степняк Кравчинський, Софія Тобілевич, Павло Байдебура, Юрій Мокрієв та Віктор Гонацький. 

 

Виданою працею літературознавець продовжує справу своїх попередників: Леоніда Стеценка, Миколи Смоленчука, Леоніда Куценка, - відкриття нових літературознавчих аспектів, відомостей про життя та творчу спадщину одного з корифеїв українського театру Івана Карпенка-Карого.

«З легкої руки Івана Франка в суспільній свідомості в нас відобразилось, що Карпенко-Карий великий драматург, один з батьків, поряд із Старицьким та Кропивницьким, новочасного українського театру. Але в жодній монографії, присвяченій творчості І. Карпенка- Карого я не знайшов відповіді, чому він великий драматург. У цій книзі я намагався для себе і для читача знайти відповідь чому ж він такий. А великий він драматург, очевидно, через те, що його сміхова культура, отой філігранний український гумор, який здатний піднести людину, і її, в принципі, вбити, взятий ним із глибинних традицій національного красного письменства, які йдуть ще із давньої української літератури, із сміхової козацької культури, і є саме нашим українським феноменом» - розповідає про власні спостереження літературознавець.

Збір матеріалів та написання окремих статей тривали близько 7 років. До книги увійшли також раніше опубліковані статті з різних праць літературознавця. Книга написана простою, неакадемічною мовою. При написанні праці автор орієнтувався на школярів та вчителів, але книга, завдяки використаному жанру «розповідь», буде цікавою будь-кому з прихильників творчості вже зазначених авторів. 

Нова книга Олега Бабенка, як і усі попередні видання, буде розповсюджуватися безкоштовно по бібліотекам нашої області. Праця також номінована на отримання обласної літературної премії ім. Є. Маланюка.

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити