У Кіровограді експонують живописні симфонії Михайла Надєждіна

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 816

Нещодавно в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна відбулося відкриття виставки творів відомого українського митця народного художника України Михайла Надєждіна в рамках започаткованого музеєм мистецького проекту серії художніх виставок “Лауреати обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна” та презентація каталогу “Живописні симфонії Михайла Надєждіна”.
Премія імені Олександра Осмьоркіна, заснована Кіровоградською обласною радою у 2005р. на клопотання Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України, присуджується у трьох номінаціях  “національна традиція”, “новітні спрямування”, “мистецтвознавство та історія мистецтв” і вручається в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна щорічно 8 грудня в день народження митця.
Музейний проект має на меті популяризацію творчості кіровоградських художників – лауреатів премії у номінаціях “національна традиція” та “новітні спрямування” і передбачає влаштування персональних виставок та видання каталогів з мистецтвознавчими статтями про митців та репродукціями їх кращих доробків.

Народний художник України Михайло Надєждін відноситься до тієї плеяди митців, які увійшли в історію образотворчості під прапорами руху “шестидесятництва”. Як зазначає доктор мистецтвознавства, академік Академії Мистецтв України професор Олександр Федорук: “Михайло Надєждін - унікальний український митець, народний художник України, чия творча практика має вплив на розвиток сучасної образотворчої культури, увібравши потужність обрядової родинної селянської традиції Слобожанщини та здобутки класичного і авангардового мистецтва, зачарував світ експресією кольору малярських творів, шокуючи “соцреалістичну публіку” логікою малярського конструктивізму та кодовими знаками композиційних образів, космічним розумінням сили і могутності живої сутності речей”.

Надєждін Михайло Володимирович народився 1935 року в с.Костянтинівка на Сумщині в багатодітній селянській родині. Дитинство і юність художника пройшли в м.Білопілля. В 1962 році закінчив Дніпропетровське державне художнє училище (викладачі: народний художник Української РСР Г.Г.Чернявський, заслужений художник Української РСР М.І.Родзін, випускник Ризької академії мистецтв, талановитий художник і педагог Я.П.Калашник). В 1962р. відбулася перша персональна виставка. У 1963р. приїхав до Кіровограда. Учасник численних всеукраїнських, міжнародних та зарубіжних виставок. Член Національної Спілки художників України (1988р.). Заслужений діяч мистецтв України (1994р.). Народний художник України (1997р.). Перший лауреат обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації “новітні спрямування” (2005р.).
Життя М.В.Надєждіна насичене і справами громадськими. З 1989 року він незмінно очолює Кіровоградську обласну організацію Національної Спілки художників України. В 2005 році обирається депутатом Кіровоградської обласної ради. Є одним з ініціаторів заснування обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна.

На нинішній виставці експонується понад тридцять живописних і графічних творів, які написані художником в роки, означені особливими життєвими і творчими подіями, пам’ятними для митця і його родини.

Чернова Віта

Ілюстрації:
1 Надєждін М.В. Пошук. 1995. Полотно, олія. 107,5х122
2  Надєждін М.В. Курка и яйце? 2001. Полотно, олія. 60х80

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити