Культура

Фільм про всесвітньо відомого композитора презентували у Кіровограді (ФОТО)

. 6164

У Кіровограді відбулась презентація кінострічки про життя і творчість відомого композитора Кароля Шимановського. Фільм «Кароль Шимановський. Українські стежки польського генія» особливий тим, що він є першою українською стрічкою про видатного діяча ХХ століття. У Польщі Шимановського вважають своїм надбанням, однак відомий на увесь світ композитор, поціновувач тільки якісної музики народився в Україні, на Єлисаветградщині.

Менше ніж півроку над стрічкою працювала команда КОДТРК. За словами заступника гендиректора КОДТРК Олени Кваші, на телеканалі давно не знімали повнометражних стрічок про відомих діячів, тож презентація була відповідальною не лише для авторів фільму. Автором ідеї та сценаристом стрічки є Марія Ларченко. Режисер – Зоя Богдашова. Консультантом при створенні проекту був Олександр Полячок, керівник об’єднання поляків Кіровоградщини "Полонія" імені Кароля Шимановського.

Найбільше часу, говорить Марія Ларченко, пішло на опрацювання матеріалів, написання сценарію до фільму та на монтаж стрічки. Саму стрічку вдалось відзняти доволі швидко – лише за тиждень.

«На каналі «Кіровоград» я роблю програми про великих людей. Я подумала, скільки можна робити про тих, про кого вже багато розказано і написано, якщо можна зробити про свого великого діяча, про якого нічого немає.  Приводом для роботи над фільмом стала поїздка на Всеукраїнський телевізійний  фестиваль, де моя інша робота зайняла призове місце. Це мені надало крил і я подумала, що можу дерзнути. Я місяць працювала над сценарієм. Перечитала понад 20 товстелезних і ґрунтовних досліджень про Кароля Шимановського, дослідила все, що могла, обійшла всі архіви і музеї», - розповіла «Гречці» Марія Ларченко.

Фільм містить сотні фотографій, уривків листів і спогадів самого Кароля Шимановського та його родичів, друзів, товаришів по мистецтву. Закадровий голос у виконанні артистки театру ім. М. Кропивницького Інни Дорошенко розповість глядачеві про перші життєві й творчі кроки композитора, про його родинні зв’язки з відомими людьми світу, про Батьківщину, перепони на його творчому шляху та інші біографічні факти з книги життя Кароля Шимановського. Самого композитора зіграють юний музикант з Кіровограда Тимофій Канарян та заслужений артист України Олександр Ярошенко.

«Хотілося, щоб актор мав максимальну схожість з Каролем Шимановським. Я передивлялась фотографії усіх наших театралів, навіть артистів балету. Одразу була схильність працювати з професійними акторами. Без ніяких сумнівів було вирішено, що більшої схожості ніж у Сашка Ярошенка з Каролем Шимановським немає. А на роль малого Шимановського було обрано Тимофія Канаряна, бо в нього задумливе і творче обличчя, яке фотографічно теж схоже на Кароля Шимановського у десятирічному віці», - говорить авторка фільму.

Перший прем’єрний показ фільму відбувся вчора, 3 жовтня, о 12.00 на каналі «Кіровоград». Уже ввечері під музику Кароля Шимановського і з шампанським презентація пройшла у кінотеатрі «Портал». Значну підтримку як у підготовці презентації, так і в зйомці фільму надав екс-нардеп Андрій Табалов.

Вже невдовзі, обіцяють автори, стрічку можна буде переглянути в інтернеті. У найближчих планах – перекласти фільм польською мовою і подавати його на конкурси.

Тим часом учорашньою презентацією фільму в Кіровограді розпочали ХІІІ Музичний фестиваль ім. Кароля Шимановського. Він триватиме до 11 листопада.  Переглянути детальну програму можна за посиланням.

Світлана Дубина
Фото автора 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама