Культура

Василь Шкляр про бійців Азову у новій книзі: " Ці хлопці – нової кістки, нової формації" (ФОТО, ВІДЕО, ПОДКАСТ)

. 64930

З презентацією книги « Чорне сонце» побував у Кіровограді український письменник Василь Шкляр.

 

Автор бестселерів про українських героїв провів дві зустрічі у Кіровограді, на кожній з яких говорив про літературу й Україну.

Нова книга автора «Чорне сонце» розповідає про повстанців сьогоднішнього часу – бійців полку «Азов», які завдяки своїй ідеології, доброму вишколу мають чи не найменші втрати у своїх лавах (зі 109 повернулись 70 чоловік – ред.).

«Мене часто запитували: «Чи будете ви писати про війну теперішню? Бо, мовляв, з’явились такі герої як Чорний ворон. Я ж казав, що сьогодні таких немає, їх винищили на генному рівні. Такого героя я побачив під час однієї зі своїх презентацій на сході. До мене підійшов юний симпатичний хлопчина і сказав: «Я прочитав «Чорного ворона». Покажіть де вмерти за Україну?» Я йому відповів, що час настане і він сам побачить, коли буде пора війни. То було вже гостре передчуття якихось змін. Минув час, я цього хлопця Сашка зустрів на Майдані. Він був у лавах криворізьких повстанців, які завжди були першими, а потім прямо з майдану пішли на війну. Таємно пішли. Зодягнувши на себе лише чорні дешеві спецівки цивільних охоронців. Із озброєння були лише арматури, у декого пістолети і мисливські рушниці. Фактично поїхали на Донбас голіруч», - згадує передісторію Василь Шкляр.

«Чорне сонце» - історія на 100 сторінок про бійця-Азовця Сашка зі справжнім позивним Художник (у книзі Маляр) та його побратимів, які воюють на сході України, переживають, співчувають, змінюються.

«Ці хлопці – нової кістки, нової формації. Під час Революції гідності народилась нова українська людина. На повен зріст ми її побачили на війні», - впевнений Василь Шкляр.

Василь Шкляр говорить, книга вийшла такою, бо автор мав щастя близько познайомитись з багатьма хлопцями із «Азова», пізнати їхні характери і життєві позиції. У книзі збережено усі псевдо бійців. У кожному героєві книги можна впізнати реальну людину, яка стоїть на обороні держави Україна.

«Цей твір написаний з натури. Азовці фактично самі його написали. Я казав, що рано звертатись до теми війни, бо її треба переосмислити з відстані часу. Але трапився такий випадок, який ліг сам у таку філософську притчу і я не втримався, написав невеликий роман. Хоча це роман про сучасність, усі герої пов’язані між собою одвічною боротьбою українців з москалем », - розповідає письменник.

Василь Шкляр вже зараз заявляє, що починає писати нову книгу. Це буде роман із попередньою назвою "Золотий перстень" про воїнів УПА. Письменник зізнається, під час презентацій на західній Україні йому часто радять написати книгу ще й про цих героїв.

"Я зараз хочу написати роман про УПА, без ніякої патетики. Хочу дослідити анатомію зради".

Вже скоро Василь Шкляр обіцяє назвати імена тих, хто готовий знімати фільм за книгою "Чорний ворон", який вийшов рекордним для України тиражем 200 тисяч примірників.

Фото і відео Світлани Дубини

 

Alternative content


скачати на Cpod.Co

Поширюйте

Коментуйте


Реклама