У Кіровограді відбулася презентація пам’ятних монет

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 864

Пам’ятні монети як платіжні засоби і культурні пам’ятки України вперше презентували сьогодні в Кіровоградській галереї «Єлисаветград». Подібний захід проводиться у Кіровограді вперше, та за словами власника галереї Миколи Цуканова, не в останнє, адже співпраця галереї з Нацбанком на цьому не закінчується.

Монети є продовженням серії «Видатні особистості України», що започаткував Національний банк України ще у 1996 році. У ній вже випустили  ювілейні номінали присвячені Лесі Українці, Володимирові Сосюрі, Соломії Крушельницькій, Миколі Лисенку, Леонідові Глібову, Марії Заньковецькій, Андрієві Малишко та багатьом іншим українських діячам – всього 96 монет. В лютому місяці поточного року до цієї серії додали ще дві, які володіють не меншою цінністю, ніж попередні.

moneetki1Пам’ятна монета номіналом 20 гривень, присвячена 200-річчю від дня народження Семена Гулака-Артемовського – українського композитора, оперного співака, актора, автора першої української опери «Запорожець за Дунаєм», вийшла 15 лютого цього року.  Виготовлена із срібла проби 925 монета має вагу 62,2 г і дорівнює в діаметрі 50 мм. На аверсі/реверсі (решка/орел) художники та скульптори запропонували до перегляду колоритні зображення українських героїв Одарки та Івана Карася, Оксани та Андрія з опери «Запорожець за Дунаєм», сільський пейзаж, портрет композитора з пером у руці і жінкою-музою, що розміщена поруч.

З 25 лютого в обіг монет України потрапила пам’ятна монета «Володимир Вернадський» номіналом 5 грн., moneetki2присвячена 150-річчю з дня народження всесвітньо відомого вченого-природознавця, мінералога, кристалографа, основоположника геохімії, біогеохімії та радіогеології, мислителя, філософа, першого президента Української академії наук (УАН) та засновника першої бібліотеки в Україні. Монета також виготовлена із срібла проби 925 масою 15,55 г, в діаметрі складає 33 мм. На сторонах виробу можна побачити портрет науковця, земну кулю як символ його світосприйняття, цитату В. Вернадського «Царство моїх ідей попереду» та стандартні елементи будь-якого номіналу.

«За грошима стоїть дуже багато мистецьких надбань, тому що самі банкноти, самі монети втілюються всіма державами з відображенням на них того найкращого, що взагалі для кожної держави, нації існує. Тому, скажімо, беручи банкноту тієї чи іншої держави, одразу можна визначити яка це держава, які надбання, які цінності вона має. Тому я швидко погодився з тим, щоб провести презентацію цих ювілейних монет, що випускаються Національним банком України, у галереї, але не з точки зору платіжного засобу, а з точки зору вивчення тих культурних надбань, видатних особистостей, архітектурних пам’яток, які в Україні існують. Фактично самі монети Нацбанку України несуть ті цеглинки нашої нації, якими ми відомі у світі, які ми носимо самі в собі, потребують нашого вивчення і відкриття» - розповів під час презентації  начальник управління Нацбанку в Кіровоградській області Віктор Томашин.

Монети із зображеннями видатних українців можна придбати безпосередньо у відділенні банку в Кіровограді. За словами Віктора Томашина, монета виготовлена із дорогоцінних матеріалів (срібло)номіналом 20 грн. коштуватиме із футляром близько 1000 грн, монета номіналом 5 грн. –400 грн. Придбати можна і монети з недорогоцінних металів: номіналом 2 грн. монета коштуватиме 15 грн., а номіналом 5 грн. – ціна становитиме 20 грн.

Пам’ятні монети є дійсними платіжними засобами України та є обов’язковими до приймання  без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, акредитиви та для переказів.

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити