У Знам'янці відбулась зустріч з письменником, членом НСПУ(ФОТО,ВІДЕО)

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 964

У Всесвітній день письменника у Знам’янській міській бібліотеці відбулася зустріч із членом Національної спілки письменників України, лауреатом премій імені Юрія Яновського та Євгена Маланюка Анатолієм Загравенком.

Перед присутніми, любителями поезії і поетами-аматорами, в авторському виконанні прозвучали твори як зовсім нові, так і вже добре відомі читачам. Учасники зустрічі не могли не відчути, що трепетні рядки, що їх написав поет ще в мирні дні Української національної незалежності, не втратили актуальності і тепер, у час кривавих випробувань, тяжкого протистояння з новітнім промосковським загарбником.

Як палкий прихильник державної незалежності України, відродження її мови і духовності, Анатолій Загравенко створив драми про страдницький шлях відомого поета, замученого радянським режимом у мордовських та пермських таборах, Василя Стуса, про Голодомор 1933 року, повісті та оповідання про другу світову війну, що її бачив на власні очі, про нинішні українські будні, у яких звертається до героїки минулого і сьогодення, закликає не тільки любити, а й ревно берегти державну і незалежну справді українську Україну.

У творчому набутку літератора чимало й ліричних творів про кохання, природу, на філософські теми. Тож на прохання присутніх із задоволенням по-артистичному майстерно і пристрасно їх прочитав Анатолій Загравенко.

Велася під час зустрічі й розмова про сьогоднішній стан в Україні, про нагальну потребу краще владі разом з громадськістю дбати про утвердження української мови як державної та мови корінної нації, про подальший розвиток культури та мистецтва. Особливо наголошувалося на необхідності більше уваги приділяти національно-патріотичному вихованню молодого покоління. В цьому напрямку зробив свій відчутний митецький та громадянський внесок поет, прозаїк та драматург Анатолій Загравенко. Переконливим прикладом того є його остання на сьогоднішній день книга поезій для дітей та юнацтва, видана на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за програмою «Українська книга» 2013 року під назвою «Вкраїна зачекалася на вас…». Видання, наснажене патріотичними творами, можна було від першої до останньої сторінки читати на Майдані у дні Української революції гідності, так само, як і тепер в окопах сучасної Української вітчизняної війни, знаною під скромною назвою АТО, та в шкільних і вузівських аудиторіях. Видане двотисячним накладом, це видання розійшлося по дитячих та юнацьких бібліотеках і школах України. Відомо, що в Запоріжжі, в обласній науковій бібліотеці під час зустрічі юних читачів з учасниками російсько-української війни, бібліотекарі вручили книгу українським воякам, а ті їм взаємно український державний прапор пробитий кулями з підписами бійців.

Дещо цікаве дізналися присутні й з особистого життя письменника та громадського активіста, зокрема про Літературний інститут імені О. М. Горького в м. Москві, в якому навчався і де ще в радянський час панувала демократична атмосфера часів короткочасної хрущовської відлиги, про рідне селище міського типу Новоархангельск, або Новоархангород, що був заснований козаками Цибулівської сотні, де народився знаменитий борець за українську державну незалежність Євген Маланюк, а в найбільшій мірі про те, як, працюючи у Знам’янці на посаді редактора міської газети, і сам особисто, і разом з колективом редакції зробив чимало для утвердження та популярності в народі почуття глибокої поваги і зацікавленості діяльністю неприбуткових громадських організацій та волонтерів. Саме ці організації, разом з невтомними волонтерами, врятували у випробувальні вирішальні дні й Українську армію, і фактично державу. Їх допомога сприяє створенню української політичної нації ще й досі, поки ллється кров кращих синів України на Донбасі, де насправді прагне приборкати проєвропейську демократичну Україну путінська Росія.

Розповів письменник і про те, що останнім часом написав досить об’ємний безсюжетний роман в рубаях «Відбиток сонця», в якому разом із історією та сучасністю відбито і його особисте життя та громадську діяльність.

Після завершення зустрічі Анатолій Загравенко подарував бібліотеці свої авторські книги і в їх числі знакове в його творчості видання «Вкраїна зачекалася на вас...».

Юрій Майборода, член Знам’янської міської організації ВУТ «Просвіта»

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити