«Кімната для зцілення»: у Кіровоград привезли енергетично сильні полотна українця Пав Ела Пванто (ФОТО)

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 2341

Галерея «Єлисаветград» презентувала у Кіровограді чергову нестандартну виставку. Одна із зал галереї перетворилась на «кімнату для зцілення» з енергетичними вібраціями. Саме так говорять послідовники, які збирають і поширюють мистецтво Пав Ела Пванто.

 

«Ми привезли унікальну виставку: це полотна, які дозволяють людині покращити якості її власної душі. Коли людина знайомиться з якимось мистецтвом, у неї покращується якість душі, вона росте. Те, що привезли ми, це «цветности», автор яких Пав Ел Пванто. Він через себе пропускав 5 965 енергій святих, тонких енергій вищих сил, і викладав усе це на полотна. Експерти говорять, що наші картини на 70 % сильніші енергетикою за ті, що вже існують у світі. Якщо уявити, що в світі створили кімнату, у яку людина зайшла й відчула оновлення, то галерея із полотнами Пванто – це така кімната. Ми за те, щоб розвивати українського автора і його мистецтво», - розповідає директор Міжнародного благодійного фонду Пванто Олег Батюков.

Знайти докладну біографію Пав Ела Пванто в мережі неможливо. Його особа – така ж таємниця, як і його полотна. Енергетику його «цветностей», як він сам їх називав «Чудотворними «цветностями» п'яти тисяч дев'ятисот шістдесяти п'яти святих», часом порівнюють з роботами Марка Ротко , Кліффорда Стілла , Едварда Мунка та Казимира Малевича. Відкриття у ньому енергії святих, розповідають його послідовники, відбулось коли Пванто виповнився один рік. Однак коли і в якому віці почав створювати «цветности» майстер сказати ніхто не може. Вперше про енергетично сильні полотна цього маловідомого українця заговорили наприкінці 90-х – на початку 2000-х років. Святослав Лоб – один із тих, хто мав щастя познайомитись із творцем за його життя.

Стверджує, у важкий момент одне з полотен Пванто вказало йому шлях. З тих пір Святослав поширює творчість майстра і береться за пензля сам.

«Коли він був надміру задіяний процесом, він перетворювався на старця. Коли творив і мав можливість відпочити, ставав іншим мужчиною. Пванто ніколи не вважав себе художником, казав, що його робота в цих «цветностях» – 2 %, решта – роботах святих. «Цветности» Пванто – це енергія творця, передана у полотна. Його «цветности» навернули мене до зовсім іншого життя. Я був людиною матеріальною, але у складний для мене момент, навесні 2009 року, я повністю змінив життя. Деякою мірою – це був складний вибір: полишити весь цей матеріальний світ і перейти до світу Бога. Його картини не лише зцілюють, вони як жива матерія», - розповідає Святослав Лоб.

У залі галереї презентовано 50 полотен Пав Ела Пванто. Усього в колекції зберігається більше двох тисяч «цветностей». Співробітники благодійного фонду наразі ведуть роботу щодо розшифровки цих полотен.

«Є роботи, які Пванто не встиг назвати. У нашій команді є екстрасенси, біоенергетики, які відкривають те, що дає картина, як вона впливає на людину. Вони входять у певний стан і зчитують інформацію з полотен. На виставці представлено 50 «цветностей», а у нас їх більше 2 тисяч. Їх всі треба відкрити, аби люди розуміли з чим взаємодіють і що отримують», - продовжує Олег Батюков.

Виставка полотен Пав Ела Пванто побувала в Києві, Трускавці, Львові, Дніпропетровську, після Кіровограда помандрує до Одеси. Згодом роботи відправляти для презентації за кордоном.

Окремі експозиції робіт Пванто спричиняли цілі паломництва, тож поява такої виставки у
Кіровограді була питанням часу, говорить власник галереї Микола Цуканов.
«Після тієї виставки, що проходила в нас напередодні, сьогоднішня виставка сприймається складніше. Більше чотирьох місяців ми вели перемовини з дніпропетровською галереєю щодо того, щоб показати роботи Пванто в нас. Мені захотілось дізнатися, що відбудеться у нас, адже я чув історії про те, як полотна вплинули на людей. Я більше люблю реалізм, і те, що ми бачимо сьогодні – для мене таємниця і загадка, хоча два дні працював над виставкою».

Послідовники Пванто радять приходити до галереї щодня, адже щоразу вас «бачитиме» нова картина. Оскільки розміщені полотна в залі галереї мають особливі вібрації, потрібно відчути їх.

Для цього необхідно стати перед полотном і просто дивитись на нього. Знайти свою «цветность» допоможе душа. Особливо корисними, говорять послідовники Пванто, полотна будуть для військових, які повернулись зі сходу. Експозиція в Кіровограді діятиме до 15 травня.

Головною ціллю прихильників творчості Пванто є не лише збереження й поширення його
творчості, а й відкриття галерей для постійних експозицій енергетичних полотен. Одну з таких галерей збираються відкрити під Києвом, ще по одній – на кожному материку планети, де розміщуватимуться тільки оригінальні полотна. «Святими не торгують», запевняє Святослав Лоб,натомість відчути енергію «цветностей» зможуть ті, хто довіряють не лише мозку, а й своєму внутрішньому «я».

Світлана Дубина
Фото автора

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити