Творчі вихідні Кіровограда
![](https://gre4ka.info/wp-content/uploads/2011/10/sviato01-4b0.jpg?v=1698250693)
Цими вихідними Кіровоград поринув у свята. Одразу дві яскраві й цікаві події відбулися у нашому місті 8 жовтня.
З мистецьким рухом “Alla Prima” всі бажаючі продовжили святкувати День художника. Свято ще не почалося, а від самого ранку біля пам’ятника Тарасові Шевченку – повний аншлаг. Діти й дорослі вишиковувалися в черги, щоб взяти участь у майстер-класах із ліпки з глини, батику, малюнку по склу.
Справжній ажіотаж викликала лялька-мотанка, адже кожен хотів мати власного оберега, а майстри ( студентки мистецького факультету КДПУ ім. Винниченка) показували техніку й розказували про ляльок.
Вразили також студентські роботи – результати літніх пленерів.
Далі „Гречка” поспішила на вулицю Пашутінську, яка цього дня святкувала 165-й день народження Олександра Пашутіна – видатного мера міста. Саме за його керівництва в Єлисаветграді з’явилася система водогону, трамвай, театр.
Олександр Саінсус, мер міста, пояснює, що вулиця називається саме Пашутінська, а не Пашутіна, адже мерами Єлисаветграда свого часу було кілька поколінь родини Пашутіних.
Від Кібернетико-технічного коледжу до вже вище названої вулиці нас зустрів ярмарок хенд-мейду – і чого тут тільки не було!
Поряд галереї „Єлисаветград” усі охочі могли побачити виставку старожитностей. У колекцію ввійшли експонати, зібрані на Черкащині, Вінниччині, Чернігівщині та Кіровоградщині.
Частина експонатів – речі з районів, затоплених внаслідок будівництва Кременчуцької ГЕС. Тоді було знищено сотні населених пунктів.
Володимир Нагорний, колекціонер українських старожитностей із Кіровограда, розповів “Гречці” про виставку:
– Збирав колекцію, можна сказати, півжиття – від початку 80-х років. Якщо брати етнографічний матеріал, то це понад 3000 експонатів. Це передусім гончарні вироби, здебільшого з Кіровоградщини, із села Цвітного, а також східного Поділля та із затоплених при побудові КРЕМГЕСу сіл. Багато в колекції також вишивки. У даному випадку тут представлено частину дерев’яних предметів, а сама виставка приурочена дню вулиці Пашутінської. У Кіровограді ці експонати демонструються вперше.
Також усі бажаючі мали змогу відвідати виставку техніки МНС. У Кіровограді головне управління рятувальників розташоване саме на цій вулиці.
Окрім мистецьких заходів-виставок, техніки від МНС та концерту місцевих талантів, на сходах Кібернетико-технічного коледжу всі бажаючі за символічну платню мали змогу прокататися верхи на конях або ж проїхатися в затишному екіпажі вулицями Леніна й Пашутінською.
Настя Дзюбак
Фото: Настя Дзюбак, Валерій Лебідь, Артем Дубовик