Літературознавець з Кропивницького видала книгу про Івана Дзюбу

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 1177

Дослідниця Надія Частакова та видавництво «Пульсари» представили літературний портрет Івана Дзюби.

 

 

Днями видатному українському літературознавцю, критику, культурологу Івану Дзюбі минуло 85 років. До знакового ювілею університетське видавництво «Пульсари» підготувало нове видання — книжку дослідниці Надії Частакової «Іван Дзюба: Дух і творчість», означену як літературний портрет, повідомляє "День".

Як йдеться в анотації, у роботі зосереджено увагу на специфіці методологічного підходу вченого до явищ літератури й мистецтва, домінантах літературно-критичних праць, значенні особистості І. Дзюби в культурному й суспільно-історичному житті України др. пол. ХХ — поч. ХХІ століть, позначених непростими явищами й процесами. Проблематику розкрито в межах чотирьох розділів: «Іван Дзюба й українська культура др. пол. ХХ — поч. ХХІ століття», «Шевченкіана Івана Дзюби», «Літературна критика і самопошук» та «Літературознавство як апологія духу».

«Авторка переконливо доводить, що основним прагненням Івана Дзюби на всіх етапах його творчості було засвідчити європейський рівень української культури, осмислити її духовне багатство у світових обширах, — розповідає директор видавництва «Пульсари» Лариса Копань. — Від самого початку входження в літературу і до сьогодні Іван Дзюба — не тільки речник свого покоління, своєї нації, а й критик своєї епохи. Інтелектуальна свобода, прозірливість, громадянська відповідальність, гуманізм — ці домінанти Дзюби-шістдесятника, вченого, увінчаного у наступні десятиліття численними лауреатськими званнями й преміями, не менш важливі й нині, коли в Україні й світі відбувається масштабна культурна деформація. Маємо щасливу нагоду в день поважного ювілею говорити не тільки про величезні набутки ювіляра в роки минулі, а й про нові праці, ідеї, суголосні тривожним подіям на його малій батьківщині — Донеччині. «Трактат «Інтернаціоналізм чи русифікація», — писав Є. Сверстюк, — свого часу поставив автора в ситуацію політичного лідера, чого він сам, звичайно, не прагнув». А нині понад усі притаманні Іванові Михайловичу риси ми найчастіше згадуємо його аристократизм духу. Можливо, тому, що це та риса, яку нам би хотілося бачити і в українських провідників».

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити