Реставраційна майстерня, музеї, бібліотеки, школа акторів: яким бачать майбутнє директори закладів культури Кропивницького

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 1510

У Кіровоградській ОДА відбувся другий етап конкурсного відбору директорів обласних закладів культури. Під час засідання конкурсної комісії було погоджено до призначення директорів шести закладів культури.

 

bau o6fjan01

"Гречка" зібрала найцікавіше з програм кандидатів на ці посади і пропонує прочитати яким бачать розвиток закладів їх керівники.

Обласна бібліотека для дітей ім. Т. Шевченка

k mangul

Директор Таїсія Манжула бачить бібліотеку методичним центром для усіх 30 дитячих бібліотек області, що дасть можливість зберегти усю мережу читалень для дітей. Вже зараз до бібліотеки приходять більше дітей та їхніх батьків завдяки проектам, що реалізуються бібліотекарями, однак залучення дітей до читання - одна з пріоритетних завдань бібліотеки. Попереду також оновлення матеріальної бази та впровадження нових технологій.

"Це мрія побачити бібліотеку реставрованою, з новими вікнами, меблями, оновленими комп'ютерами та книжковим фондом", - відповіла Таїсія Манжула на питання комісії "Якою ви бачите бібліотеку через 5 років".

Обласна бібліотека для юнацтва

k savenko

Бібліотека для юнацтва у найближчі п'ять років має стати молодіжним центром. Як повідомила директор Лариса Савенко, бібліотечна асоціація має на меті запровадити пілотний проект щодо створення молодіжних центрів у бібліотеках країни. Кропивницька бібліотека для юнацтва потрапила до списку таких, де реалізовуватиметься проект. В рамках його реалізації у читальні з'явиться актова зала, зала для зустрічей громадських організацій. Також у бібліотеці запланували завершити ремонтні роботи читальної зали, закупити нові комп'ютери, створити молодіжну зону комфорту, поновити книжкові фонди, у тому числі іноземною літературою.

Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. Чижевського

k garawenko copy

Найближчими новинками у бібліотеці стануть онлайн-послуги для читачів, розповіла директор Олена Гаращенко. Продовжується робота щодо розвитку електронного каталогу видань, переведення видань, у тому числі цінних, у формат доступний для читання в інтернеті. У планах бібліотеки запровадити єдиний електронний квиток для читачів, створити коворкінг-центр, а також Музей бібліотеки.

Нагальною потребою бібліотеки на сьогодні є придбання книжкового сканера, який якісно скануватиме видання і не пошкоджуватиме їх сторінки. Цю проблему хочуть вирішити за найближчі 5 років.

Обласний художній музей

k tka4enko

За 5 наступних років роботи Тетяни Ткаченко на посаді директора обласного худмузею у закладі мають з'явитись реставраційна майстерня та Музей відомих художників-земляків. Потреба у власних реставраторах відчувається особливо, оскільки оплатити реставрацію витворів мистецтва дуже важко, а навчені реставратори, які працюватимуть на базі музею, зможуть обслуговувати й інші заклади області. У Музеї художників-земляків мають бути виставлені експозиції із колекцією робіт художників нашого краю, що значними обсягами зберігаються у фондах музею і ще можуть бути передані рідними художників. У разі появи такого музею, у ньому можна буде переглянути роботи Володимира Федорова, Амшея Нюренберга, Петра Покаржевського, Петра Кодьєва, Юрія Луцкевича, Андрія Німенка, Василя Завгороднього. Відкриття музею можливе лише завдяки розширенню експозиційних площу, чого потребує наразі художній музей. Це дасть можливість не лише показати більше робіт майстрів, а й покращити умови працівників музею. Колектив також планує і надалі проводити публічні лекції та ініціювати встановлення меморіальних дошок померлим художникам-землякам.

Обласний центр народної творчості

k prawur

Із двох кандидатів на посаду директора центру конкурсна комісія обрала Валентину Пращур, яка вже не перший рік очолює заклад. За її словами, Центр і надалі зберігатиме традиції щодо проведення свят, фестивалів і конкурсів, як-то "Калиновий спів", "Вересневі самоцвіти", "Театральна весна Кропивницького", "Червона рута" і подібне. Окремі свята, як наприклад, "Калиновий спів" зазвучать абсолютно по-новому, обіцяє Валентина Пращур.
Заклад у найближчому майбутньому запланували зробити Центром громадської активності, де проводитимуться майстер-класи, виставки для майстрів Кіровоградщини та національних меншин, які проживають на території області. Центр народної творчості планує відновити пошукові експедиції, аби надалі збирати та зберігати фольклор та мистецтво краю, розповідаючи історію окремих сіл, запровадити обмінні театральні вистави по області.

Академічний обласний музично-драматичний театр ім. М. Кропивницького

k efimov

Директор Володимир Єфімов працюватиме 5 років над залученням молодих акторів до трупи, задля її сбалансування за віком і жанрами. Однією з ідей керівника театралів є створення школи акторів, яка має вирішити і проблему браку кадрів у театрі, і житлову проблему для акторів, оскільки власного гуртожитку в театрі немає. Так само бракує акторам театру ім. Кропивницького транспорту, як вантажного, так і пасажирського. У театрі готові брати його в оренду з подальшим викупом, або в кредит, однак покращення автопарку закладу залежить і від підтримки влади. Театрали працюватимуть над пропагандою патріотизму серед молоддю та популяризацією кращих зразків театрального мистецтва.

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити